Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti is utáljátok a boldog...

Ti is utáljátok a boldog embereket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen undorító, mennyi van belőlük. (igen, irigy vagyok, mert nekem bezzeg egy csepp boldogság sem jut)
2015. aug. 1. 16:11
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

A boldog ember szép és figyelmes lesz (mert lesz hozzá energiája), ezért sokan szeretik, akármit is teszel.

De egy kicsit lehet segiteni a boldogságon, pl ilyenekkel:

- Kivánd hogy mások boldogok legyenek, mindig viselkedj úgy hogy erre hajtasz. Annyira hajts arra hogy boldog legyél, hogy másoknak kivánod a boldogságot.

- Segiteni akarj az embereknek, pl adsz a csövesnek de röviden el is beszélgetsz vele, szivesen adsz tanácsot, vagy csendbe maradsz akkor is ha vesztesz vagy gyözöl meg ilyenek.

- A rossz érzéseidet ne oszd meg másokkal, illetve ne okozz rosszat másnak a tudta nélkül sem, az ilyeneket lebecsülik.

- Szerezz egy kis tudást úgy hogy megfigyeled magad és a környezeted.

- Mutass megbánást ha egyértelmüen hibáztál és a másik megbántódik, ha meg ok nélküli (valojában sosem az), akkor nem vágsz/szólsz vissza, de próbálod elkerülni. és csak élet-halál helyzetbe védekezel.

- Hiszel valamiben, bármiben. Ja és el kell döntened hogy szivember leszel vagy pedig menő, de a menőség olyan mint a pénz, boldogit, de végül mégsem. Mindkettő nem lehetsz, csak ha már nagyon nagyon előrehaladtál.

Ez az egész nagyon feketének tünik, de a végén ott a fény, direkt nem tudod elérni de ha megcsinálod, random sikerülhet. Mások legyenek boldogok tőled. Elöször elmélkedj rajta, meg hasonlókon, keress, nem kell vallásosnak lenni, a lényeg hogy figyelj meg mindent, főleg magadat, mit mondasz, mit érzel, és másokat is.

Egyébként meg vigasztaljon az hogy igazán boldog emberböl kevés van, max csak annak tünnek.

2015. szept. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én azt utálom, hogy nem tudok boldog lenni, nem tudok jót érezni, sosem leszek olyan, mint a többiek és egyedül maradok magammal egész életemre. Ezt a fájdalmat és dühöt vetítem ki néha a boldog emberekre, pedig legbelül tudom, hogy minden az én hibám.
2015. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Az nem baj, a boldog ember tud megbocsátani is, vagy elfeledkezni a fenntartásokról ha más a szitu. Mint mindenkit, ő is sokat bántják, csak van támasza és nem fél.

De azért mindenkitől illik ilyenkor bocsánatot kérni, de ha valaki ezek után kedves marad, akkor annál ez sokkal könnyebb, a boldogtalan meg emlékezni fog utána de megnyugszik legalább.

És mindennek van pozitiv hatása rád nézve is.

Egyébként a boldog ember nem is versenyzik, nem gondol arra hogy visszaéljen a nyerő poziciójával, nem szúr oda, nem viccelődik, és megértő, emiatt az ember nem érzi magát kevesebbnek mellette. Ösztönösen ilyen, mert sokat gyakorolt és talált menedéket.

Mind1, az is jó taktika hogy szeretned kell valamit, valakit, bárkit vagy bármit, mert akkor fontosnak érzed magad és boldog leszel. Nem leszel irigy, mert abban az érzésben ez teljesen megszünik, és egyik pillanatról a másikra elöjöhet. Dolgozz érte, ahogy neked tetszik. A sikert viszont jól használd fel.

2015. szept. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
vagyis önzetlen célra, hogy legitim legyen, mert a sikeres embert mindenki figyeli
2015. szept. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
#13 Az nem a boldog ember, hanem a becsületes. Én nem vagyok boldog, de nem ártok senkinek, sőt, ha lehet, segítek. A szomorú emberek a legkedvesebbek, mert nem akarják hogy másnak is olyan sz@r legyen, mint nekik. Kivétel meg mindenhol akad, de nem azt kell nézni ugye.
2015. szept. 15. 09:42
 16/21 A kérdező kommentje:
Az, hogy utálom a boldog embereket, meg úgy általánosan az embereket is, az nem jelent semmit. Ha valaki segítséget kér, egyszerűen nem tudom visszautasítani (ha tudok segíteni), és jól érzem magam amikor látom milyen hálásak, vagy milyen vidámmá tette őket a dolog. Ennyi öröme legyen legalább másnak.
2015. szept. 15. 09:44
 17/21 anonim ***** válasza:
Te is lehetnél boldog. El tudsz érni bármit az életben, ha igazán küzdesz érte (és azért reális kereteken belül, szóval ha ultra rossz a nyelvérzéked és te minden nyelven szeretné megtanulni, az lehet nem legjobb döntés :D Bár így se lehetetlen)
2015. szept. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A boldogság igazából sokszor nem csak fejben dől el... Dehát ezzel senki sem számol, mi? :)
2015. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
# 18 Pedig de. Bár attól függ kinek mi ad boldogságot. Ha másik embertől várod el, persze, hogy nem fejben dől el. A többi igen.
2015. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szerintem sem csak fejben dől el. :) Szerintem, hogyha valaki 'játssza a boldogat', azt mondja hogy pl. neki úgy jó ahogy van, nem bánja, hogy szegény, elfogadja magát esetleg túlsúlyosan is, stb., az ilyenek.. szóval szerintem ez mind olyan hamis. Hamis boldogság, bemeséli magának az ember, hogy ő igen is boldog, hazudik saját magának. Mert szerintem azért bizonyos alap feltételeknek teljesülniük KELL, hogy valaki boldog lehessen. Azokat sem értettem soha, akik valamilyen fogyatékkal élnek, akár vakság, amputált végtagok, stb, és azt mondják hogy ők úgy boldogok.. ez annyira egy hamis dolog.. mégis hogyan lehetne boldog? Ezekhez képest még én is boldog vagyok.. de ez csak az én véleményem. De a Maslow piramis szerint is, végül is, kell teljesülniük alap feltételeknek, hogy az embernek egyáltalán eszébe jusson boldognak lenni. :) És az alap az nem az, hogy éppen tudsz kaját venni, meg egy omladozó viskóban laksz, hanem minimum egy normál létkörülmény, stb. :)
2015. szept. 20. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!