Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálnál (vissza) ha...

Mit csinálnál (vissza) ha visszamehetnél az időben? Mit mondanál az akkori énednek?

Figyelt kérdés

#gondolkozó
2016. márc. 25. 13:29
1 2 3
 21/29 anonim válasza:

Valószínűleg vállon veregetném a kis-ént: "Élvezd az életet, örülj, hogy vagy!" Vagy valami ilyesmi. :D Szerintem semmit se csinálnék vissza, mert akkor már nem az lennék, aki vagyok. Persze nekem is vannak dolgok, amikről úgy gondolom, bárcsak meg se történtek volna, de mint már mondtam, ezek nélkül a hibák nélkül nem lennék saját magam. Az elmúlt 2 évem nekem is elég nehéz volt, de úgy vagyok vele, hogy "jé, a világ nem állt meg, nem dőlt össze; r*hadtul nem én vagyok a világ közepe". Inkább örülök, hogy élek és vannak szép, boldog pillanataim. ;D

Meg hát, gondolj bele, ha visszacsinálod a hibáid, tökéletes leszel, nem? De emberként úgy gondolom, hogy egy embernek nem feltétlen kell tökéletesnek lennie. Szerintem ha mindent tökéletesen csinálnánk, nem ilyen lenne a világ. Valamiben előrébb lenne, valamiben hátrébb. De az emberek élő robotok lennének, mindent pontosan, rendesen csinálnánk. Nem lennének élsportolók, zsenik; mindenki mindenhez ugyanannyira értene. Eléggé egyhangú lenne. És csak azért, mert az emberek kitörölték múltbeli hibáikat.

Másik oldalról: ha ezt meg lehetne csinálni, akkor valószínűeg nem csak mi, egyszerű emberek tennénk meg ezeket a vissza-csinálós dolgot, hanem a fejesek is lépnének, aminek nem feltétlen lenne pozitív következménye.

Én úgy gondolom, hogy magamnak tökéletes vagyok így, a hibáimmal együt. :D

Mondjuk azt hiszem, egy kicsit elkalandoztam a kérdéstől... A lényeg: semmin nem változtatnék.

2016. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
kb. amit az 5. és 16. válaszolók.
2016. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Ezt mondanám: A világ egy hazugság, semmi sem valódi minden csak fejben dől el, nincsenek korlátok. A világon csak magadat képviseled nincs senki aki vigyázna rád. Készülj fel magadért kiállni és láss át mások felszínén nézz és láss mélyre mert különben mások belülről zúznak téged szét és robottá alakítanak.
2016. márc. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
Nem mennék vissza. Voltak jó és rossz dolgok, a jókra most is örömmel emlékszem vissza, a fájdalmas emlékeket nem szeretném újraélni. Attól vagyok önmagam, amin keresztülmentem.
2016. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én felakasztanám magam az óvodai gömbmászóka közepébe.
2016. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:

Leülnék és segítenék magamnak tanulni, hogy ne rúgjanak ki az egyetemről, elmesélném, milyen szörnyű emberekkel álltam össze és milyen veszélybe sodortak az évek során... vagy nem. Lehet, hogy ha nincsenek a nehézségek, nem vagyok olyan megkeményedett jellem, mint most, csak egy naiv kis gyökér, aki még mindig hülyét csinál magából.

Nem lehet és nem érdemes másokat megvédeni a tapasztalatoktól, úgy gondolom. Csak a saját életünkből tanulunk, hiába a tanácsok.

Úgyhogy lehet, hogy csak annyit mondanék, "ezután is sok szar jön öregem, de BÁTORSÁG, KITARTÁS, erős leszel, és egyenesbe kerülsz."

2016. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Ja, azt már várom:)
2016. márc. 31. 22:12
 28/29 anonim válasza:
Az összes nagy nyereményű lottószámokat és sportfogadás eredményeket adnám át magamnak. Gyökeresen megváltoztatnám az életem.
2016. ápr. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Halgass anyádra!
2016. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!