Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van egy barátnőm aki teljesen...

Van egy barátnőm aki teljesen tanácstalan. Már kétszer akarta magát megölni. Mit tegyek, hogy segítsek rajta? Mivel tudom ezekről lebeszélni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 22:40
1 2
 11/11 anonim válasza:

Velem is ugyanez van sajnos... A számomra legfontosabb ember akart öngyilkos lenni, most már kicsit jobban van, nekem köszönhetően (nem nagyképűség, ez így van). Én voltam az egyetlen ember, akinek elmondta a problémáját. Aztán mikor megtudtam, hogy mit akart tenni, az elején nagyon lecsesztem, aztán rájöttem, hogy ez nem a jó megoldás. Nálunk az működött, hogy folyamatosan mondtam/mondom neki, hogy szeretem, hogy mennyire fontos nekem, hogy nekem mindig elmondhatja, ha valami gond van, hogy mindig mellette maradok.

az elején ezt nem hitte el, de most már elhiszi, és ez a legfontosabb. Egyébként mi sem találkozunk túl gyakran, de létezik telefon, msn...

És az is nagyon jó, hogy ha rossz a kedve, eltereled... Elkezdesz mesélni neki a régi vicces dolgokról, emlékekről és igenis ezzel ki lehet zökkenteni.

Nekem még az is bevált, hogy youtube-ról másoltam be neki vicces videókat, ettől is jobb kedve lett.

Ja igen, én mondtam neki, hogy ha ő megteszi, én megyek utána... Ez használt.

A lényeg az, hogy ne hagyd magára!

2010. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!