Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdjem le a zárkózotts...

Hogyan küzdjem le a zárkózottságomat idegen emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

Zárkózott vagyok; és ez nagyon zavar. A közeli barátaimmal jó viszonyban vagyok, velük tudok beszélgetni, megnyílok előttük, buliba járunk, tehát velük tök normális vagyok és nem érzek félénkséget.

Idegen emberekkel viszont igen; pl. ha a barátommal vagyok, családi ebéd stb. és ott vannak az unokatesói. Korombeli lányok,fiúk, de valahogyan nem tudok velük beszélgetni, pedig nekik meg be nem áll a szájuk. Nem tudok bekapcsolódni a témába, mert a közös élményeikről beszélgetnek leginkább, amiben én és a barátom se vettünk részt. Így nehéz egy kicsit bekapcsolódni; pedig nem mondhatom azt hogy nem szimpatikusak, igenis azok, csak nem tudok nyitni.

Ezáltal rideg embernek gondolnak szerintem, pedig jó szívem van, s kiállok a barátaimért is.

Szeretnék magamon változtatni, azt is tudom, hogy nem egyik pillanatról a másikra fog menni, tisztában vagyok vele, de segítsetek, adjatok tippeket.

Igazából az is a problémám, hogy 2 jó barátnőm van, de szeretnék ismerkedni, csak nem tudom hogyan és hol.

Segítsetek légyszi. Előre is köszönöm a válaszokat. :)

egy 23éves csaj


2010. máj. 2. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. En is hasonlo helyzetben vagyok, nagyobb tarsasagban szinte meg se szolalok. En ugy probalok ellene tenni, hogy "edzem" magam, es rakenyszeritem magam arra, hogy nagyobb tarsasagokkal megyek szorakozni. Igy 1-2 ember mindig van, aki kommunikal velem. Szerintem minel tobb ilyen helyzeten jutunk at, annal gyakorlottabbak leszunk beszelgetes/ismerkedes teren.
2010. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerős a probléma. Én is ilyen vagyok, és sokszor tényleg nagyon gáz, hogy alig beszélek. Ha többen vagyunk egy társaságabn, akkor alig tudok érvényesülni. Ha valakivel úgy kell beszélgetnem, hogy négyszemközt, akkor nincs gond, de ha több ember is van körülöttem, akkor már nehéz. Az baj, hogy aki csak így ismer engem, annak egy torz képe alakul ki rólam. Neharagudj, tudom, hogy nem segítettem, csak magamra ismertem a problémával kapcsolatban. Ezt volt, hogy úgy próbáltam oldani, hogy ittam, mármint olyan helyekre mentünk, ahol lehetett inni, csak néha túlzásokba estem és az sem mindig jó.21/f
2010. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hello!

Nos, hát én is kicsit magamra ismertem...Egy pár dologra hagy hívjam fel a figyelmed:

Igaz barát csak kevés van, akire tényleg és bármikor számíthatsz.

A mai világban kis zárkózottság még kell is.

Add önmagad az a lényeg, soha ne hagyd hogy egy társaság befolyásoljon!

És próbálj kicsit "ellazulni", akármilyen nehéz is. Ebben segeíthet akár egy pohár bor, vagy a jó zene, de elsősorban a jó társaság a lényeg, nem az, hogy mindenki pletykafészek legyen. Elsősorban persze önmagadra számíthatsz. Van egy jó mondás: "Hallgat a mély, fecseg a felszín", volt osztályfőnökömtől hallottam. Szerintem tök igaz... További minden jót! Egy 22 éves srác

További szépet: 22 f

2010. máj. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha például valamilyen közös élményükről beszélnek, mint pl. fesztivál, buli, kirándulás akkor te is beszélj a ugyanarról általánosságban, mond el a véleményedet (pl. szereted-e vagy nem a fesztiválokat, stb..stb) biztos te is voltál fesztiválokon, akkor meséld el az ottani élményeidet, mennyire tetszett a környezet, hol volt szervezve, milyen volt, valami extra dolog ott, mi történt ott, stb.

érdeklődj a mások élményei iránt is, kérdezz utána ha valami érdekel.

a lényeg hogy legyél bőbeszédű (ne úgy hogy "én is voltam tavaly a (mittudomén) sörvesztiválon" .pont)

most a fesztivált hoztam fel példának, de ugyanigy lehet bármiről bárkivel beszélni a megfelelő társaságban. ha egy társaságot nem érdekelnek a szakkönyvek, vagy a biológia akkor ne arról beszélj velük, hanem találd meg velük a közös hangot...

próbáld meg, így tuti menni fog : ))

2010. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
sziasztok.en kulfoldon vagyok,anyukammal,egy nagy lakasban ahol 11en lakunk,es nem tudok kinyilni,zarkozott vagyok,egyedul meg neha bepanikolok.mit tegyek???3man vagyunk egy szobaba,es dolgoznom kell menni...segitsetek...koszonom
2011. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!