Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tedd a kezedre a szíved....

Tedd a kezedre a szíved. Neked mit jelent a Karácsony?

Figyelt kérdés

A legtöbbeknek manapság csak nyűg. Vásárlás az utolsó napig, összegyűlik a család, de miért? Hogy veszekedjenek, a gyerekek meg drágábbnál drágább ajándékokat kapjanak, amire általában semmi szükségük, és 2 nap múlva azt sem tudják, hogy olyanjuk is van.


Az lenne az igazi, ha a szeretet velünk lenne minden nap, minden percben, ha nem kéne az anyósunkat vagy épp az elvadult kamasz gyerekeinket szidni egyes kategóriákban, ha valaki nem azon élné ki magát, hogy az ismeretlen válaszolókat cseszteti. Az lenne a természetes, hogy minden nap ilyen. Ehelyett kijelöltek egy napot egy évben, ami a szeretetről szól. Illetve kéne szólnia, mert évente egyetlen napot sem bírunk ki, hogy türelmesek, elfogadók legyünk. Hol marad a mondás, hogy a szeretet mindent legyőz?

Van még gyerek, aki örül egy banánnak karácsonyra? Van még, aki ilyet kérne?

[link]

Nagyon megható rövid történet, olvassátok el.

Tudom, hogy csak kitalált történet, de vajon az a kislány volt boldogabb Karácsonykor, vagy a mai családok gyermekei?


Ti mit gondoltok? Milyen egy Karácsony nálatok, és szerintetek az rendben van és tényleg így kéne lennie?


2010. jún. 7. 14:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát bevallom, csak az első kis bekezdésed olvastam. Igen ismerem ezt a lehetőséget, elég közelről, egy családrészem ilyen de teljes mértékben, viszont az én szűk családi köröm vagyis a szüleim és a testvérem a nagybátyáim és a nagymamám egyáltalán nem ilyenek vagyunk.

Szívemre teszem a kezem és elmondom nekem mit jelent:

Izgalmat, határtalan szeretet, hálát és vágyakozást. Nem szavak, mert ez nem szavakból áll!

Talán 13 éves voltam amikor utoljára kértem valamit karácsonyra, nekem már nem az ajándékokról szól, persze imádom, hogy új dolgokat kapok! De pl. a tavalyi ha csak az ajándékokat nézném egy szörnyű karácsony lett volna, de nem így volt, mert iszonyat jót ettünk, beszélgettünk, nevettünk és fantasztikus volt azt érezni ami a szobába volt!

Nekem azt jelenti a karácsony, hogy egész délelőtt tiszta idegbeteg vagyok, hogy még nem csomagoltam be az ajándékokat, egyedül kell feldíszítenem a fát és segítenem kell főzni. Délutánra már pattanásig feszülnek az erek az agyamba. Szinte minden évbe sírok szenteste és nem a meghatottság miatt. De ez annyira hozzá tartozik! Minden éremnek két oldala van!

ÉS jön a vacsora, sorra mind a két házba a gyerekek már teljesen be vannak zsongva, ez a gyermeteg izgalom mindenkire átragad, mindenkinek fülig ér a szája. Körbenézel és mindenki boldog. Ekkor a lelkedben egy olyan érzés szabadul fel, ami leírhatatlan, meghatározni úgy tudom, hogy az "Egész" érzése.

És este úgy fekszel le aludni, hogy még mindig érzed a családod jelenlétét, pedig már mindenki máshol pihen. Ez az összetartozás energiája és mosollyal az arcodon fekszel és ugyan abban a pozícióban kelsz is fel reggel!


Nekem ezt jelenti a karácsony és most az igazat mondtam!

2010. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Rokoni összejövetelek, hónapokig tartó készülődések, vásárlások, hangulatos séták, díszek, éjféli mise, sütés, főzés, ínycsiklandozó fogások, karácsonyfa, ajándékok, édesség, karácsonyi filmek...
2019. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!