Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek elmenjek kivizsgál...

Szerintetek elmenjek kivizsgáltatni magam vagy ne? A többi lent.

Figyelt kérdés
19/L vagyok és szerintem asperger szindrómám van. Az egyik barátomról kiderült hogy aspergeres. Én elsőnek nem tudtam hogy mi az ezért rá kerestem google-n. És hát a tüneteket olvasgattam és rájöttem hogy rám mind igaz. Mivel az aspergeres nők kedvenc időtöltése a sorozat nézés vagy olvasás. Nem nagyon szeret kimozdulni inkább otthon marad. Beszűkült, alul vagy túl ingerült, gyakran megfigyelhető önsebző viselkedés, elszigetelődő magatartás, rendkívül szabálykövető és nagyon zárkózott. Ebből mind igaz rám. És nem tudom hogy hogy lenne a jobb, ha kivizsgáltatom magam vagy ha nem?
2018. máj. 13. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem csak introvertált személyiségtípusú vagy? A netes öndiagnózisokkal az a baj, hogy ha nagyon akarsz akkor ilyen általánosító dolgokból százakat is magadra vehetsz, miközben nem vagy 'beteg'. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy "nahát, én is szeretek sorozatokat nézni, akkor ez már a jele egy enyhe fokú autizmusnak", közben azért messze nem erről szól.
2018. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen lehet hogy igazad van. Már kis koromban sem tudtam baráti kapcsolatokat teremteni, szóval inkább egyedül voltam egész nap. És ez egész mostanáig nem változott. Beszélni társaságban egyáltalán nem merek. Ha pedig kettesben vagyok valakivel akkor is csak nagyon halkan szólok hozzá pedig én hangosnak hallom. Csak mindig vissza kérdeznek hogy mit mondtam szóval ezért tudom hogy halkan beszélek. Barátaim se nagyon voltak. Egy legjobb barátnőm volt de ő sokkal nyitottabb mint én és hát ő már nem birta elviselni hogy ilyen zárkózott vagyok. 7-8.osztályban volt 2 fiú barátom most pedig az egyikőkükkel járok. A másikkal is jóban vagyok.

De a lényeg hogy változtatni akarok ezen de nem tudom hogy hogyan tudnák.

2018. máj. 13. 19:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez ugyanugy igaz ram is csak en valahogy ontudatlanul is megszegem a szabalyokat.
2018. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!