Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért állandóan engem piszkáln...

Miért állandóan engem piszkálnak az emberek?

Figyelt kérdés
Valahogy mindig én vagyok az akit kispéciznek maguknak. 172 cm vagyok 58-60kg köruli, átlagos arc, kifejezetten hétköznapi megjelenésem van , mégis valahogy állandóan engem találnak be az emberek a kritikájukkal már kisgyerek korom óta (20 eves vagyok). Föleg a magasságom és a súlyom a kp téma a velem egykorúak és felnőttek körében. Állandóan gátlástalanul beszólnak ,hogy miert vagyok ilyen magas,hisz lány vagyok és miert nem eszem olyan vékony vagyok és nőietlen. Még a családom is ezzel jön, apám meglátása,hogy az ember úgy erösödik,ha kritizálják( ő az egyetlen , aki nem csak a külsőm szidja) ezzel nem lenne akkora gond, hisz nem ezekre kene komcentrálni, de emelett pozitív megerősítést sohasem kaptam, vagy csak nagyon elvetve. Emiatt nagyon erős önbizalomhiányom van, néha utcára se merek menni. Két éve elmentem szórakozni a barátaimmal, és hozzánk verődött pár srác, akikkel köszönőviszonyban voltunk, ők is az első 10-15 percben csak arról beszéltek,hogy miert vagyok ekkora, más magassarkúban se ilyen nagy darab és amúgy is miert nézek ki így, csoffadt vagyok és fura az arcom. Próbáltam magam megvédeni, de szörnyen éreztem magam utána. Nem értem a miértjét, hisz vannak nálam magasabb/vékonyabb/ vagy akár furábban kinéző lányok, mégse kapnam ennyi savazást, úgy érzenm néha mintha a homlokomra lenne írva, hogy engem nyugodtan kritizáljanak.

2018. jún. 21. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Áldozattípus lehetsz. Akin látszik, hogy mélyen érinti a kritika, ezért "megéri" cikizni.
2018. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nekem nagyon tetszenek a magas vékony lányok. Próbáld elfogadni magad, én szívesen lennék olyan magas mint te. Ha nem tetszik az alakod akkor próbálj hízni és mozgással oszlasd el a súlyt. Ne foglalkozz mások véleményével, fogadd el magad, mert a magasságodon nem tudsz változtatni. Mellesleg az még nem is annyira magas. Ha magabiztos vagy és elégedett vagy magaddal, akkor senki nem fog beszólni neked, (leszámítva a 8kerületi kedves embereket). Azok mindenkit megtalálnak.
2018. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Az lehet az oka, hogy nem vagy elégedett magaddal, és ezt látják mások is. Megoldás lehet szerintem, ha elfogadod magad olyannak, amilyen vagy. Ezt a környezeted is észreveszi majd, és másképp is viszonyulnak hozzád. Persze biztos lesznek olyanok is, akiknek, de velük már nem fogsz törődni, mert szereted önmagad, és a Te véleményed számít. :)
2018. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, javítom: "akik nem." :)
2018. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket :) Próbálkoztam néha elhinni, de állandóan letörtek és annyira mondogatja mindenki, még a saját szüleim is, hogy nagyon nehéz a nap végén a tükör elé állni és elhinni, hogy igen, királyul nézek ki :/
2018. jún. 22. 23:11
 6/10 anonim válasza:
100%

Nem lehet, hogy csak viccnek szánják vagy fura önbizalom növelésnek? Abból amit leírtál nem ez jön le, de mikor rosszabb passzban vagyok én is így érzékelem a jóindulatú kritikát. De én ezalatt olyanra gondolok, hogy pl azt mondják egyél többet olyan kis sovány vagy, de ezt azért mondják, mert látják rajtad, hogy nem éezed jól magad a bőrödbe. Azt hiszik ha elhitetik veled, hogy így van akkor nagyobb lesz az önbizalmad. Én 170 cm és 55 kg, de a nálam 8cmvel magasabb barátnőmet se szokták azért cseszegetni, mert magas. Lehet aki neked ilyeneket mond, bóknak szánja csak ilyen gáz gyerekes módon fejezi ki magát. Ha lányok mondják, azok meg lehet csak irigyek.

De ha rosszul esik mond meg nekik. Meg lehet mondani azt sértődés nélkül is. Mikor valaki elkezdi mond meg neki, hogy álljon le mert nem esik jól. Jó esetben bocsánatot kér és másra tereli a témát. Ha fokozza hagyd ott a francba.

Apukádnak is nyugodtan megmondhatod, hogy ne kritizáljon, mert nagyon kivagy már tőle, ez nem a szülőnek a dolga. A kortársak ugyis cseszegetik rendesen egymást, pont hogy a szülőnek kellene segíteni, ennek a lesz*rásában.

Aki ezután is cseszeget az nagyon ostoba. Keress értelmes barátokat.

2018. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amit írtál azt én se értem, nekem is van egy barátnőm, aki kb 180 cm es sokkal vékonyabb nálam mégis kb 10x annyi önbizalma van mert senki se cseszegeti, max nagyon ritkán. Mostanában gondolkodtam el, hogy lehet én a magasságnak és a vékonyságnak is pont olyan határán vagyok, hogy az emberek hihetik azt,én még ezeken annyira nem sértődöm meg. Csak már annyit mondták, hogy inkább állatkertbe gondolom magam ,mint zsiráf. A másik baj, hogy nekem mindig gyönyörű pici barátnőim voltak, én voltam mindig a "hogy hívják a barátnőd??" Féle utánfutó, hozzájuk képest csunya voltam nőietlen torz, senki se volt rám kíváncs, sose volt még barátom mert képtelen vagyok elhinni,hogy én tetszhetek bárkinek is, volt egy srác aki "próbálkozott" nálam , de utóbb kiderűlt, hogy csak a barátnőjét akarta idegesíteni :/ Ez se tett túl jót. És ,bármikor mentünk bulizni soha senki nem jött oda hozzám, rám se néznek, barátnőim sosem panaszkodhatnak ezért.
2018. jún. 23. 22:34
 8/10 anonim válasza:

Akkor tényleg az önbizalmaddal lehet baj. Viszont abban nagyon nehezen tudnak mások segíteni. Ördögi kör, ha valakit nem dicsérnek, nincs önbizalma és ezért nem is fogják. Egyszer kell erőt venni és azt mondani, hogy én most nem törődöm senkivel hanem elhiszem, hogy fantasztikus ember vagyok én is, aztán talán jönnek a pozitív visszajelzések.

De sajnos nekem is csak időszakosan sikerül ez, szóval biztos tanácsot nem adhatok.

De Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés c. könyve nekem egész sokat segített. Legalább abban, hogy rájöttem azok akikről azt hittem nálam jobban érzik magukat a bőrükben valójában még rosszabbul, csak a beszólásokkal, nagyképűsködéssel, negatív kritikákkal próbálnak kompenzálni.

Próbáld elfogadni, hogy aki bánt az az ő gyengesége. Egészséges ember aki elégedett magával nem kritizál másokat!!! Ez a legfontosabb, amit sosem szabad elfelejteni, ha ezt mindig észben tudod tartani talán könnyebb.

Ja és még egy jó tipp, ami talán pont ebben a könyvben volt: ezeket akik ilyen hülyeségeket kezdenek el mondani úgy lehet leállítani, ha benyögsz valami váratlan, nem oda illő dolgot. Ezen megdöbben és utána már nem tudja folytatni :D

[link]

2018. jún. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sportolj valami nőiesebb sportot, akkor nem fogsz vékonynak tűnni. Keress hozzád illő ruhákat. Különben elég kevés a magas fiú, úgyhogy őket is zavarja ha valaki magasabb.
2019. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egesz eletemben sportoltam, most kondiba járok, szerintem jó alakom van, annyira biztos, hogy ne cseszegessenek. 172 centit meg sose gondoltan ANNYIRA magasnak, higy bármilyen beszolás indokolt legyen, a legtöbb srác magasabb nálam általában.
2019. szept. 13. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!