Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki segítsen! Milyen...

Vanda0307 kérdése:

Valaki segítsen! Milyen szakmát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Fontos lenne nekem a nyelv, a kémia, a biosz és egykicsit a földrajz is. Nem a pénz most a fontos.

2019. jún. 16. 18:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

orvos

vegyész

gyógyszerész

2019. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Fizikakedvelő ***** válasza:

Az orvosi pályák(állatorvos,orvos,fogorvos) egész szépen egyesítik az első hármat. Az a kérdés,hogy a munkádob belül inkább a biológiai látásmód/a kémiai látásmód domináljon.(jelzem nem teljesen elkülönülő a kettő) Az orvosi pályák inkább a biológiai érdeklődésűeknek ajálott. Ha kisebb mértékű biológiát,azonban sok kémiát szeretnél,akkor gyógyszerész. Ha szereted a matfiz-t is,akkor vegyészmérnök. Föcivel sajnos nemigen lehet mit kezdeni.

Az arányokon múlik minden.

2019. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Fizikakedvelő ***** válasza:
S természetesen a nyelv megkerülhetetlen minden komolyabb szakterületen. Klasszikusan az úgynevezett tanult pályákon nagy a jelentőségük. Egy orvos/állatorvos/fogorvos elbutul,ha nem olvas komoly szakirodalmat. Ami sem az önbecsülésnek,sem a pénztárcának nem tesz jót.
2019. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Prosti Svájcban. Ebben minden benne van. :D


Amúgy pedig nem ezek a lényeges kérdések. A lényeges kérdés az az, hogy tudsz-e csapatban dolgozni, bírod-e a monotonitást kötött munkaidőben akarsz-e dolgozni, ülve vagy állva, szellemi vagy fizikai munkát végezni elsősorban satöbbi satöbbi.

2019. jún. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Fizikakedvelő ***** válasza:
#4:Szerintem azért az érdeklődése marha fontos. Az már kiderült,hogy szellemi munkára gondolt. A monotonitás és egyebek pedig nem nagyon szokta meghatározni a választást. Ugyanis mindig lehet fejlődni a legtöbb szellemi munkában,ami azt jelenti,hogyha az ember tenni akar,akkor nem lesz monoton a munkahelye. Az érdeklődés és a megélhetés,esetleg presztízs a fontos elsősorban.
2019. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az érdeklődés félrevezet. Ugyanis én még nem láttam olyan embert aki képben lenne az összes szakmát illetően. Ilyenformán lehet hogy egy csomó szakma érdekelné, amiről semmi fogalma nincs, azt sem tudja hogy léteznek.
2019. jún. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Minden orvosi munka kizárva
2019. jún. 19. 12:49
 8/16 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a segitséget
2019. jún. 19. 12:51
 9/16 Fizikakedvelő ***** válasza:
#6:Persze,utána meg megutálja amit csinál és lelki roncs lesz belőle. Ekkora hülyeséget még nem hallottam. Nem vezet az érdeklődés rossz irányba. Kizárólag az vezethet a jó irányba.
2019. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Fizikakedvelő ***** válasza:
Persze nem tagadom,hogy jók a szempontjaid,de nehogy már az érdeklődésre sokadlagos szempontként tekintsünk. Hogyan akarod mérnöknek küldeni ha nem szereti a számokat és nem hozza lázba a bütykölgetés?(csak egy példa)
2019. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!