Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csak akkor kapom meg a...

Miért csak akkor kapom meg a szöveges üzenetet amikor csatlakozok az internetté a telefonommal? Bővebben lent! 23/F

Figyelt kérdés

Szombat este történt

Biciklizni voltam a barátommal. 4 órakor indultunk. Este 10-kor értünk haza. Ezidő alatt a 6 órahossza alatt nem voltam csatlakozva az internethez semmiféle módon sem. Amikor haza értem és felkapcsolódtam az internetre: na akkor kaptam meg 1 szöveges üzenetet amit 8 órakor írtak nekem. Ez kb fél éve van. Fél évvel ezelőtt még internetkapcsolat nélkül is megkaptam a szöveges üzeneteket

Masik dolog: Biciklizés közben amikor megálltunk telefonon beszéltem egyik ismerősömmel. Eközben valahogy valamikor hívott másik barátom. De a telefonon ezt sem jelezte ki. Hanem este amikor haza értem akkor láttam hogy írt nekem hohy ekkor hívott és miért nem vettem neki fel. Megnéztem és pont akkor hívott amikor mással telefonáltam. Régebben amikor így hívtak akkor a telefonom kijelezte hogy hívnak és vagy felveszem vagy elutasítom. Azóta sincs másik telefonom és semmit sem állítottam rajta. Miket és hol állítsak vagy nézzek meg, hogy ez a 2 dolog a régi megszokott módon működjön?



2020. máj. 18. 08:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/213 anonim ***** válasza:
100%

"28-as! Te a 21-es vagy?"

Igen.

2020. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/213 A kérdező kommentje:
Tegnap este nem voltam neten. Egyik barátommal bicikliztünk amikor kértem hogy írjon nekem 1 sms-t. Net nélkül azonnal abban a pillanatban meg is kaptam. Este haza értem bekapcsoltam a netet és akkor jött apukámtól 1 másik szöveges üzenet. Hogy van ez?🤔
2020. júl. 1. 07:03
 33/213 anonim ***** válasza:
100%

#32

Valószínüleg az a helyzet, hogy van a "sima" SMS és van az RCS.

Az SMS internet nélkül is fogadható, az RCS viszont internet alapú. De ezt mint láttam, már más is írta, viszont úgy tűnt, nem reagáltál rá... Az üzenetek alkalmazásban (ha gondolod) kapcsold ki, "Csevegés" néven megtalálható. Ez után nem fog tudni neked senki sem RCS (internet alapú szöveges) üzenetet küldeni.


A hívások esetén pedig, amikor aktív hívás közben próbál valaki felhívni, ahhoz egy hálózati szolgáltatás szükséges, hogy jelezze a telefon később SMS -ként. Ez a "hívásértesítő szolgáltatás" és bizony igényel egy feltételes átirányítást is (Átirányítás ha nem érhető el), amit valaki szépen töröltetett veled a ##002# USSD kóddal (amit nagyon nem kellett volna). Emiatt nem értesűlsz aktív hívás esetén utólag a hívásokról. Javaslom, a szolgáltatód ügyfélszolgálatát, ők majd segítenek ebben, ugyanis tudni kellene, hogy a Te szolgáltatód esetén milyen számra kell átirányítani a hívásokat a szolgáltatás működéséhez, viszont (ha jól láttam) még nem írtad, melyik szolgáltatónál vagy...

2020. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/213 A kérdező kommentje:
Utolsó! Írtam privátban!
2020. aug. 2. 16:52
 35/213 anonim ***** válasza:
98%

A kérdéseddel kapcsolatban jobb, ha nem írsz privát üzit, valószínűleg (sok esetben) gyorsabban kaphatsz (több) választ is, ha csak kommentet írsz a meglévő kérdés alá. Plusz a privát üzenet nem is erre való...


A kérdéseidre válaszolva:

Az üzenetek (vagy messages) alkalmazás -ban jobb felső sarokban 3 pötty ➡ Beállítások ➡ Csevegési funkciók ➡ Csevegési funkciók engedélyezése


menüpont mellett van a kapcsoló, amivel kikapcsolható az RCS üzenetek küldése/fogadása (röviden a "Csevegés" funkció).


Illetve a Telekom esetén (akkor is ha számhordozó vagy) a +36309876543 -as számra kell átirányítani azt a feltételes átirányítást, ami szükséges a hívásértesítő szolgáltatáshoz. Illetve persze a szolgáltatásnak is aktívnak kell lennie (bekapcsolható: ügyfélszolgálat; Telekom weboldal; Telekom alkalmazás)


Ha nem találod a teló menüjében az átirányítást, használd ezt az USSD kódot tárcsázóban bepötyögve (a végén kell hívásindítás -t nyomni):


**62*+36309876543*11#

2020. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/213 A kérdező kommentje:
Na várj ez nekem kínai! A semmiféle ilyen RCS beállítást nem találok!!! Akkor?
2020. aug. 2. 19:03
 37/213 anonim ***** válasza:
96%

Nem RCS néven írja az alkalmazás a funkciót, hanem "Csevegési funkciók" néven, ahogy írtam is korábban:


"...üzenetek (vagy messages) alkalmazás -ban jobb felső sarokban 3 pötty ➡ Beállítások ➡ Csevegési funkciók ➡ Csevegési funkciók engedélyezése..."

2020. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/213 A kérdező kommentje:
Semmiféle ilyesmi nincs!!!!
2020. aug. 2. 20:05
 39/213 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezt benéztem, ahogy látom... Csak most esett le, hogy Samsung Galaxy S7 Edge -ről van szó... Azon még nem is volt gyárilag olyan üzenetkezelő (ha csak utólag nem töltötted le a Google féle "Messages" alkalmazást), ami támogatta volna az RCS üzenetek küldését/fogadását...


Így viszont azt kell, hogy mondjam, látatlanban nem tudom milyen opciók lehetnek és hol, illetve azok milyen módon befolyásolják az üzenetek kezelését. (Rég nem volt a kezemben S7 Edge, nem emlékszem rá...) Nem elképzelhetetlen az sem, hogy valamilyen az RCS -hez hasonló, vagyis internet alapú üzenet kezelésére is alkalmas a készülék, de mivel nem emlékszem a programra, nem tudom megmondani, így van -e, illetve ezt hol lehet esetleg módosítani...

Az sem elképzelhetetlen, hogy ezek az utólag csak interneten keresztül érkező üzenetek valójában nem is az üzenetkezelőn keresztül érkeznek, csak az adott szolgáltatás kliens alkalmazása behelyezi őket az üzenet adatbázisba, amit így jelezni tud az üzenetkezelő alkalmazás.


Látnom kellene a készüléket, illetve tudni, milyen egyéb alkalmazások vannak telepítve és azok miként viselkednek. Ugyanis (csak egy példa) van olyan külső kliens a Facebook szolgáltatásaihoz, ami képes az üzenet adatbázishoz is hozzáférni, így akár egy ilyen alkalmazás is lehet az SMS -nek tűnő interneten érkező üzenetek forrása...


Nem regisztráltál véletlenül valamilyen internetes üzenetküldő szolgáltatásra, aminek a kliens alkalmazása a normál SMS -ek közé "bújtatja" a bejövő és kimenő üzeneteket is?


(Ha a kezem ügyébe kerül egy S7 Edge, átnézem milyen az üzenetkezelő rajta, de nem ígérhetem meg, hogy ez bekövetkezik a közeljövőben... Talán ha screenshot -okat küldenél az üzenetkezelő menüpontjairól, az segítene. Bár tudom, ez időigényes...)

2020. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/213 A kérdező kommentje:
Folytassuk Facebookon ott lesz a legegyszerűbb és a leggyorsabb is. Képeket is ott tudok küldeni. Privátban írd le a neved és a lakhelyed és hogy milyen a profilképed.
2020. aug. 3. 12:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!