Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Volt aki visszatért a butatele...

Volt aki visszatért a butatelefonhoz mert már annyira okostelefon függő volt?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről?
2020. máj. 20. 00:36
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

10 annak idején a szüleid biztos féltettek a TV-től. Pedig biztos van TV-d. Na most pont ezt csinálod az okostelefonokkal. Mindent meg kell tanulni mértékkel használni a TV-t és az okostelefont is, nincs ezzel semmi gond.

Egyébként meg te döntöd el mire használod és mire nem.

2020. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
60%

11


A kettő 2 külön dolog huszárosan ám.


Másrészt egy törékeny, nagy, irtó kevés üzemidős eszköz, amely még időrabló is erőszakos marhaságaival.


S a vicc, hogy nem te döntöd el, hogy miként használod legalább 50%-ban minimum, hanem meghatározott módon mások által.


Emlékszel még talán, amikor kezdetekben szolgáltatói mobilokon volt egy fix gomb netre s drága volt akkoriban egy kis email stb, ami kikapcsolhatatlan volt s mindig sikerült rányomnod...persze, ki lehetett "szedni" csak nem volt legális művelet s ugrott a gari a készülékről.Ez ma már kicsit korszerűbben beadva laikusoknak...tudod, töltsd le ezt, azt...jó lesz neked:DDD

2020. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
62%

#12


Üdvözöllek a 21. században, manapság a legtöbb pénz az adatokban van, amelyet a nagyobb IT

2020. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Bocsi, véletlen entert ütöttem. Szóval a legnagyobb IT cégek azért kínálják "ingyen" a programjukat (Facebook, Snapchat, Google, Instagram, stb.) mert közben az adataiddal kereskednek, különféle marketing célokkal. Már régen nem az internet díjban van a legtöbb pénz, hanem az adatokban, legalább 10 - 15 éve, mióta bejöttek az első nagyobb közösségi oldalak.
2020. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
88%

14


Semmi gond...

Én tudom s így van sajnos a változás, de látod, mennyi birka van, aki nem gondolkodik s még csak fel sem tűnik nekik.

2020. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
59%

És ami a legborzasztóbb az egészbe, hogy már egy csomó oldalnál (internetes webáruházak, számítástechnikai eszközökkel kapcsolatos IT helpdesk oldalak, levelező oldalak) előtérbe kerül az az opció, hogy jelentkezz be az oldalba a Facebook vagy Gmail fiókod használatával, kvázi átadod a fiókod feletti használati jogot egy harmadik félnek, aki úgy fog bombázni a célzott marketing hirdetésekkel, mint a szövetségesek Drezdát.


A legijesztőbb az volt, amikor pár éve laptopomon chateltem egy ismerősömmel a Facebookon, hogy egy hagyományos, jack csatlakozós fülhallgatót szeretnék venni, viszonylag olcsón, erre nem sokkal később megnyitom a keresőt, és bedob nekem fülhallgató hirdetéseket..


Valahogy itt esett le nálam is a tantusz, és telepítettem fel az AdBlock programot, töröltem a régi Facebook profilom és csináltam egy másikat, ahol csak az egyetemi szaktársaimmal tartom a kapcsolatot.

2020. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

16


Ezt már láttam én is valószínűleg az a cél, hogy lassan csak úgy tudj belépni bárhova, ha mindent megadsz még a személyes adataidat is.


Egyik pc bolt, kitalálta, hogy csak kártyás fizetés van, de aki pénzzel akar, annak +200ft-ot kell fizetni kezelési költség címén.

Vajon azt adózzák ők...hmm. Ennyiért őrizheted meg személyes adataid:D


Amúgy, a butabuk már ott tart, hogy néha személyigazolványodról követel, ismétlem követel fénymásolatot, hogy küld be vagy nem léphetsz az oldalra:DDD

2020. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

A kártyás fizetéssel nekem továbbra sincs problémám, az előző oldalon én voltam az NFC-vel fizető srác. Viszont az tényleg pofátlanság, hogy elkérnek érte +200 forintot, kezelési költség címén. Én mondjuk azért szeretek kártyával / NFC-vel fizetni, mert hát, legyünk őszinték, a nagyobb városokban elég szar a közbiztonság, aztán ha a Rikárdóék egy este megállítanak, hogy pénzt vagy életet, akkor vihetik a bankkártyámat, mert beállítottam azt az internetbankomban, hogy minden vásárlásnál szükséges a PIN kód beírása, anélkül még 5000 forint alatt sem tudnak fizetni semmivel.


Minimális KP-t szoktam magamnál hordani, (1500 forint) csak a biztonság kedvéért, ha mégis kellene valamire (Buszjegy, villamosjegy, stb.). Meg azért internetes vásárlásnál is sokkal kényelmesebb előre utalva fizetni egy webáruháznál, nem kell a futárnak sem szaroznia a pénzzel, meg nekem sem.

2020. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
36%

18


Amúgy, ezt a 200ft-os lopást, mert az, a tisztelt MÁV is alkalmazza, ha a jegyedet visszaváltod + követelik személyes adataidat a "számlához", mert "kell" állítják.

Érdekes, hogy ha veszel jegyet nem kell számlához adatod-semmi, de ha visszaváltod kell s -200ft:DDD


Gondolod "rikardóék" a bankokkal állnak szerződésbe, hogy meggyőzék a városlakókat a kártya használatának előnyéről? Meredek teória, de meg sem lepődnék:DDD


Lehet én vagyok a "mázlis", de mindig kifogok bankkártyás-kütyüs szerencsétleneket s helyeket.Nincs rajta lóvéja, a gép nem fogadja el, a gép rossz...stb....az ember töke tele az egész fos technikával...


Azt teljességgel marhaságnak tartom, hogy előre utaljak egy áruháznak.Miért? Hoz a futár egy nyomorgatott dobozt...ez van s veszed vagy vársz még egy hetet...küzdhetsz másik termékért vagy hetekig vissza lóvédért.


Van az a "digitális" bolt, ahol még személyesen is előre fizetsz..., majd kapod az árut más ablaknál.

Olyan sértődékennyé válnak, ha kibontatod megtekintésre, hogy nem is lepődsz meg azon, hogy sérült a termék s vered az asztalt, hogy mamitokat!

S persze a duma, hogy sajnáljuk-nincs másik készleten...vidd...NEM, akkor várj s lassan visszafizetjük.


Kényelmes, modern szolgáltatások, eszközökkel...kb ennyit érnek, mert ember mind mögött, akiknek a pénzed megszerzése a lényeg s az elégedettséged letojva.

2020. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Az szerintem köztudott volt mindig is, hogy az ingyenes levelezés ára - legalábbis a Google-nél - hogy a leírt szavak alapján jelennek meg a hirdetések, de nekem ezzel nincs problémám, legalább olyan dolgokat látok, amik esetleg érdekelnek is, szerintem ez mindkét oldalnak jó, de nyilván valaki inkább mondjuk aranyérkrém-reklámokat nézegetne fejhallgatóreklámok helyett. Ember valószínűleg nem olvas bele a leveledbe, ami egy a napi mondjuk 1 milliárd közül. Ez az tapasztalat nélküli okostelefon-ellenesség, amivel nem vagy egyedül, teljesen nevetséges.
2020. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!