Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan van az embereknek...

Honnan van az embereknek ennyi pénze telefonra és egyéb dolgokra?

Figyelt kérdés
Szinte mindenkinek 100e Ft feletti telefonja van manapság! Nekem 50e-nél drágább sose volt, mert nincs rá pénz. Mi a munkája az olyan embereknek (vagy a szüleiknek, vagy akitől kapják) akiknek ilyen 400 ezres iPhone-ja meg hasonlója van? Én sose kaptam a szüleimtől se drága telefont, mindig mindennek nekem kellett megkeresni az árát... 18 év alatt, illetve az után, de végzettség nélkül meg csak sz.r munkák vannak... Csak érdekelne, hogy akik tudnak ilyeneket venni, honnan van a pénz rá?

2021. máj. 24. 08:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
58%
Én is gyárban dolgozom, ráadásul nem is olyan kimagasló a fizum (havi nettó 180 ezer körül + 3 havonta bónusz, csak akkor van 250 ezer körül). Egyelőre még se saját családom, se autóm nincs, se hitel, abszolút nem is dohányzom, anyámmal ketten élünk csak egy háztartásban 62 m²-en, így a megélhetésen felül mindíg félre tudok tenni egy kis pluszra! Persze ilyen hű de drága telefon amúgy nekem se kéne, de ha telefont veszek, akkor 125 ezer körül van nálam a felső határ, annyi még belefér, és meg is éri, főleg ha kell a jó kamera, nagy tárhely, nagy akksi, és erős hardver, hogy mindent gond nélkül vigyen a telefon! 50 ezer szerintem kissé necces, nem valami biztosíték, viszont 60 ezer körül már tényleg vannak szuper telefonok, de azok sem 4-5 évre tervezve, jó ha 3-at kibírnak!
2021. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
58%

Nekem egy 217 eurós telefonom van az magyar Ft kb 75000ft férjem vette nekem ajándékba .


Fiam 18. Születésnapjára egy szintén 200 Eurós telefont kapott ,mert az előző telefonja teljesen tönkre ment.


Én egyetlen elektronikai terméket nem vetem hitelre se szolgáltatónál minden ilyen dolgunk készpénzért veszem /vesszük .

Ja és tisztességgel meg dolgozunk érte.

Öszesporoljuk a pénzt rá ,és nem évente cserélgetjük hanem mikor már végleg használhatatlan.

2021. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
72%

#11 vagyok. Ja, és igen, "egyéb dolgokra" is, nem csak telefonra! Tavaly vettem 110 ezerért új fűnyírót (nagy a telek, mindenképp kellett), tervben van max. 50 ezerért egy szuper bluetooth hangszóró, 60 ezer körül van a kinézett akkus fúró-csavarozó szett, illetve elvileg sógorom egyik haverja csak nekem 50 ezerért odaadná a már nem használt PS4-ét!

Szóval minden ilyesmit, ami nem horror árban van, könnyen meg lehet venni, csak nem azonnal, hanem 2-3-4 havi gyűjtögetéssel!

2021. máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, soha nem volt 100ezer feletti telefonom, de volt már többször új autóm, új házam, és nyaralok is sokat.


Nem gondolom ezek után hogy a telefon jelent valamit.

2021. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Sokan kezelik rosszul a pénzt.


Például apám 300 körül keres (olyan a munkája, hogy változó, de a 300 sokszor megvan nettóban), de dohányzik, rettenetesen sok sört iszik és rosszul kezeli a pénzt. Legolcsóbb szappan, öblítő, mosószer, mosogatószer, mosógép, mikró, kaja. Ellenben kétévente csúcstelefon, pár évente szuper tévé, tablet és drága hobbi, amiben nem tudja visszafogni magát és saját bevallása szerint is benne van már 1,5 millió.

Sohasincs félretett pénze.


Kérdésre konkrét válaszul: sok dolgot vesz szolgáltatónál részletre vagy áruhitelre. Ezek is már lassan 100 ezret tesznek ki a rezsivel együtt..

2021. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
8%

Neked ahhoz semmi közöd!

Amúgy megsúgnám hogy diplomával vagy egy jó szakmával havi 300 ezret lehet keresni nettóban havonta vagy annál többet!:)

2021. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a "semmi közöd"-típusú válaszolóknak javaslom, hogy tanuljanak stresszkezelő módszereket!

Az ember gondolkozó, érdeklődő lény, észreveszi a környezetét és akarva-akaratlanul is véleményt nyilvánít róla! Ez az oldal pedig arra való, hogy névtelenül, senkit se konkréten célva véve lehessen kérdezni, hogy mi a másik véleménye valamilyen jelenségről. Ennyi.


Egyébként ha mégse tetszik nektek a kérdés, tovább lehet görgetni. Ha annyira felhúzzátok magatokat, hogy ez nem megy, akkor lehet stresszkezelést tanulni.

2021. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
18%
#5 vagyok nem hiszem hogy stressz kezelési probléma csak nem szeretem a pénztárcában turkálás dolgot ami valamiért nagy divat pl én szeretem a könyveket, valamint a videojátékokat költök is rájuk pénzt de utálom mikor mondjuk rendelek egy könyvet és az irodában veszem át és a kolleganőm sápítozik, hogy ő tuti nem venne ennyiért ilyen dolgokat vagy egy ismerősöm, aki azon sápítozik, hogy ő tuti egy centet se tudna költeni videojátékokra mert kidobott pénz ahol mellesleg megjegyeztem neki, hogy neki és a feleségének a dohányzása se éppen okos befektetés amit meglepő módon el is fogadott, hogy van benne valami szóval nem a kíváncsisággal van bajom hanem a kommunista nyugger Bélám miből telik ezeknek erre hozzáállással. Amiben lehet nem ez volt a kérdező célja és ezestben sajnálom
2021. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Támadjátok itt szegény kérdezőt, hogy "Neked ahhoz semmi közöd!", pedig Ő nyilván nem elszámoltatni akar bárkit is, csupán nagyjából kíváncsi, mert nem érti, hogy sokaknak "hogyan megy ilyen jól a szekér", főleg fiatalon, ami a magyarországi gazdasági helyzetet általánosságban nézve nem is csoda!
2021. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
89%

17-es

Sajnos ugyan ezt tudom mondani mint 18-as.

Ha mondjuk valakinek telik egy iphone X-esre,és nem teszi ki instára hogy "csóró g..k vagytok,nekem van iphone Xesem,nektek soha nem lesz ilyenetek",akkor meg?

Megértem hogy valakinek szúrja a szemét,ha valaki pl:

Bmwvel vagy mercedes e osztályal jár,vagy legújabb samsunggal telefonozik.

De ez nem azt jelenti,hogy turkálni kell más pénz tárcájában,míg addig nem láttod hogy menőzik vele.

Más kérdés miből van neki mercedes,iphone,nike air,arany rolex,gucci öltöny,anyám kínja stb..

Én se kérdezem meg,hogy neked mibű van a nike/addidas pólód,míg én csak szr kínaiakban járok?

2021. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!