Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jó az Iphone?

Miért jó az Iphone?

Figyelt kérdés
Miért jó az Iphone? Szeretnék egyet hosszú távon kipróbálni, de olyan drágák, hogy telefonért nem éri meg kiadni annyit. A haverom Iphone 14 Pro Max telefonját használhattam fél napig, és őszintén szólva nagyon nincs sok különbség a Samsung középkategóriás telefonomhoz képest.

2023. febr. 21. 09:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy több éves iPhone is sokkal erősebb, mint egy középkategóriás akármi, főleg a legújabb, ráadásul Pro modell. Ez normál használatnál nem feltétlenül derül ki. Sokkal jobb minőségű még a kijelző, és a kamerák is, van Face ID, stb. Olvasd el a leírását mindkettőnek. Mellesleg szerintem sokan csak azért vesznek ilyet, sőt Pro-t, "mert ők megtehetik"... és megmagyarázzák valamivel, amit nem említettem. Az más kérdés, hogy az lehet nyomós érv is, csak nem ez a jellemző.
2023. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Szoftverfejlesztő, nem kevés fizetése van. Nem csak a telefonálást néztem, mindent, ami fél napba belefér. A Samsung telefonom sosem fagyott le, hívás közben főleg nem.


"Pl. halozatba lehet kotni a tobbi iPhone-nal, MacBookkal, iPaddel, AirPodsszal. Le nem cserelnem egyiket sem semmi masra, nem erdemes, mukodnek remekul. 😉😎🤷‍♀️❤️"

Ez mondjuk hasznos tulajdonság, de talán így is drágának találom a telefont.


"Az iphonenak neve van, jól összerakott telefon."

Ez igaz, az ökoszisztéma és kinézete is prémium hatást kelt, viszont talán így is drágának gondolom. Persze nem a maximum modellt, hanem az alapot. Az lehetne mondjuk 100 ezer forinttal olcsóbb.


"Aki rudja is mire használni a csúcs ájfónt, annak van különbség."

Mikre lehet használni?

Én nem ócsárolni akarom az Iphone-t, mert szerintem is egy nagyon jó telefon (a többi termékük is), de picit drága. Ahogy írtam, ha 100 ezerrel olcsóbb lenne, akkor biztos én is vennék egy alap modellt.


"Ha nincs különbség a középkategóriás telódhoz képest akkor valószínűleg valami kínai kamu “ájfont” próbálgattál. "

A Telekomtól rendelte.


"És ez nem alma vs droid kérdés, de tényl hogy az apple a felső kategóriában versenyzik, tehát a felső kategóriás androidokkal lehetne összehasonlítani."

Utólag visszanézve rosszul fogalmaztam meg a kérdést. A maximum modelleket tényleg a felső kategóriás android telefonokkal lehetne összemérni, és meg is értem azoknak az árazását, nekem az alap modellek túl drágák.


"Egy több éves iPhone is sokkal erősebb, mint egy középkategóriás akármi, főleg a legújabb, ráadásul Pro modell."

A teljesítménye, kamerája és úgy minden tényleg nagyon jó, főleg mivel a csúcskategóriás modellt próbáltam, de az alap modell 350-400 ezer forint között van, ami túlárazott szerintem.

2023. febr. 21. 11:05
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Manapság Iphone és nem Iphone közt nicns különbség árban és teljesítményben. Akkor meg miért ne vehetne bárki Iphonet ha az tetszik neki.
2023. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
De nem is azt kérdezted, hogy jó-e az ár/érték aránya...
2023. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

"De nem is azt kérdezted, hogy jó-e az ár/érték aránya..."

Igaz, elnézést kérek. Összecsapott kérdés lett.

2023. febr. 21. 11:17
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

#12

Nekem “alap modell” van, nem pro vagy max, mégis ég és föld az előző középkategóriás telefonomhoz képest.


Gyorsabb, lényegében minden azonnal történik, nem laggol, nem homokórázgat. Az appok azonnal indulnak, nem töltenek percekig.

Sokkal jobb képeket csinál, pedig sokkal kevesebb mpx papíron.

Apróság, de nekem a munkámban rengeteget segít a spotlight kereső.

NEM használtam sose google payt így nem tudom hogy ahhoz képest milyen, de az egyedi bankos apphoz képest az apple pay egy álom, nagyon kényelmes vele fizetni. (Ismét: lehet hogy google pay is ilyen, nem próbáltam, androidon a bankom a saját appját erőltette ami borzalmas volt)

Ha vannak egyéb apple eszközeid akkor szuper az összhang köztük.


+1: imádom a “silence” gombot :D

2023. febr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Amiért egy felsőkategóriás telefon: minden igényt kielégít.
2023. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
31%

"de picit drága"

Kis hazánkban a világ rekorder inflációval, meg árfolyamokkal és a többivel tűnik csak drágának.

Az USAban ahol nem csak áldemokrácia van és gyakorlatilag mindenkinek van esélye normális fizetésre, ott gond nélkül meg tudod vásárolni, nem kell hónapokig spórolni rá. A havi fizetésedből megveszed és még abban a hónapban ki tudod fizetni a rezsit meg a kajádat is. Egyáltalán nem egy durván drága dolog. Csak - szokás szerint - mi itt a tróger agyarországon vagyunk annyira elmaradva hogy drágának tűnik.

2023. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
#18 Igen, csakhogy nem az a helyzet, hogy minden normális telefon ilyen drága. Lehet, hogy gyenge a Forint, és magas az ÁFA, de nem ettől kerül egy átlagos iPhone 2-szer annyiba, mint egy másik.
2023. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

#19

Az iphone idehaza sem kerül kétszer annyiba mint más gyártók csúcsmodelljei.

2023. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!