Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jó az Iphone?

Miért jó az Iphone?

Figyelt kérdés
Miért jó az Iphone? Szeretnék egyet hosszú távon kipróbálni, de olyan drágák, hogy telefonért nem éri meg kiadni annyit. A haverom Iphone 14 Pro Max telefonját használhattam fél napig, és őszintén szólva nagyon nincs sok különbség a Samsung középkategóriás telefonomhoz képest.

2023. febr. 21. 09:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"egy átlagos iPhone 2-szer annyiba, mint egy másik."

Na az ilyenre mondják hogy hangulatkeltés. Hasonlítsd össze a KETEGÓRIÁKAT!! Ne az iPhone 13 Pro May 1TB-t hasonlítsd a Samsung A12-höz!!

2023. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
49%
#21 Rendben, végülis lehet kapni 2020-as Iphone SE-t is viszonylag olcsón. De egy Amerikában is havi fizetésbe kerülő telefon szerintem ott is drága, hiába itt ugyanaz mondjuk 2 havi fizetés, mert vannak sokkal olcsóbbak is, persze más paraméterekkel. Mondjuk egy 250 ezres Apple Watch is olcsó ugyanezért? Mert megvehetem "mindössze" 1 havi fizetésből?
2023. febr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

#22

Arra reagáltunk többen is, hogy (függetlenül attól hogy drágának tartod vagy sem) NEM a többi gyártó csúcsmodelljének a duplájába kerül.

2023. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
86%

Iphoneok valóban feleslegesen drágák, ezt nem tagadja senki. Főleg itthon a forint erőssége miatt, illetve telefon ára nem a magyar fizetésekhez van igazítva.


Elsősorban ami szerintem mindenkit megfog az az iOS. Fél nap az kevés, de hosszú távon megérzed mennyire kényelmes, egyszerű operációs rendszer. Nagyon gyors, nagyon szép a megjelenése, animációi, logikusan van felépítve, stabilitása is csúcson van és egységes. Tehát ha valaki elkéri a telefonod nincs az, hogy hol találja ezt, mert ismeri mindenki a felületét. Vannak olyan opcionális funkciók a telefonban, ami még kényelmesebbé teszi a rendszert, most gondolok a Haptikus visszajelzés, régebben a 3D Touch (kár hogy kivették).


Régen nagyon rosszak voltak az iPhoneok akkumulátorai, főleg az élettartama. iPhone 11 óta, amikor újradolgozták az akksi rendszert, nem kell töltőt hordogatnod telefonoddal egész nap, mert sokan még abban a hitben vannak, hogy 2 óra alatt lemerül a telefon. Ha nézel 14 pro max akkumulátor idejét meddig bírja a többi telefonhoz viszonyítva ledöbbensz.


Az alkalmazások továbbá nagyon jól vannak optimalizálva az iOS-re, sőt van olyan ami jobban van megírva mint Androidon. Például a Messenger. Amikor az alkalmazás kameráját használtam videót felvenni akkor mindig 10-12 FPS-es videókat csinált, iszonyat homályosan. Ugyanez Snapchaten. Az IOS megfelelői a natív kamera API-kat hívja meg képet készíteni, így ugyanazt a minőséget tudod elérni mint a rendes kamera alkalmazásban. Még sorolni lehet a listát, ott van az, hogy képből ki tudod másolni a szöveget, galériában tudsz keresni szavakra (amikor 2 éves doksit kellett keresnem visszafele amit fotóztam, tényleg jól jött), tárgyakra, helyekre, alkalmazásra.


Apple Pay ami számomra nagyon előny. Androidon a Google Pay mai napig nem támogatja az OTP kártyákat, és nem tudom miért. Ezért OTP Simplet használtam amikor Androidos voltam, ami egy katasztrófa néha. Tehát működni működik, de telefon feloldás után vagy kéri a telefon jelszót, vagy nem. Párszor olyan is előfordult, hogy kasszánál amikor fizettem volna az egész alkalmazásból kijelentkezett, így újra be kellett lépnem Facebookkal, majd kértem az elektronikus fizetés lehetőséget ami 3 percbe telik, és csak ott nézel farkas szemet míg elkezd működni a telefonos fizetés :D Apple Paynél nincs ilyen probléma, ha fizetni szeretnél nem kell megnyitni folyamatosan az papot, hanem kétszer megnyomod a bekapcsoló gombot egymás után és mehet a fizetés.


FaceID is olyan, hogy feltörhetetlen szinte ha nem te nézel bele a kamerába. Továbbá nagyon gyorsan felold, illetve maszkon keresztül is képes felismerni. Igaz, itthon ez már nem nagy funkció, de amikor kórházban kellett lennem kifejezetten hasznos volt.


Apple ökoszisztéma ami szerintem még verhetetlen. iPhone kamerái nagyon szép képeket csinál, videókat rögzít, bár S23 Ultra változtatott ezen a helyzeten. Az iPhone A processzora high-end, tehát nekem nincs olyan játék amiket próbálgattam (Cod, Genshin Impact, Pubg) ami ne futott volna 120 FPS-el max grafikán.


Telefon hangzása szerintem összehasonlíthatatlan egy középkategóriás Samsunggal. Ha jó a hallásod szerintem ég és föld a különbség.


Biztos vannak még itt olyan előnyök, ami miatt IOS-nél maradok. 10 éven át Androidos voltam, váltás oka pedig az volt, hogy szeretek kipróbálni új dolgokat, ezért kipróbáltam az IOS-t is. Nem bántam meg. Az még megemlítendő, hogy Android csak 2 évig kap frissítéseket, max 4 éven át. Nem tudod azt, hogy mikor kapod azt a frissítést, egyszer csak megjelenik a szoftverfrissítésekben. Apple amikor kiad egy új iOS-t azt azonnal megkapod, abban a másodpercben. iPhone X egy 6 éves telefon, és mai napig kapja a szoftverfrissítéseket. Azon kívül hogy kuka az akksija nem akad rajta a rendszer. A70-em volt nekem korábban, miután megkapta a One UI 3-at a telefon használhatatlanná vált szinte az akadozások miatt.

2023. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

#24

Teljesen korrekt válasz, tök jókat írtál.

Annyival egészíteném ki hogy az akksi se olyan katasztrófa mint sokan mondják, nekem xs van (tehát még az akksik ráncfelvarrása előtti) és teljesen elégedett vagyok vele. Játszani nem szoktam, azzal nem nyúzom de amúgy simàn bír egy napot átlag használattal nekem. Persze lehetne jobb is, de páran úgy tudják előadni mintha kb 2 órát bírna…



Egyébként lehet hogy ezzel egyedül vagyok a bolygón, de én kifejezetten szeretem a lightning csatit is, nem lehet fordítva bedugni. :D

2023. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
51%

18...jajajj ne hidd. Azért van az USA fél lakosságának 3 jelzálog az ingatlanján mert olyan jól él mindenki. Szabad ország az tény, de nem spórolnak semmin, megveszik sokan a legdrágább dolgokat, hatalmas benzinfaló autókat és full extrás okostelefont ..... hitelre.


Jó mobil az iphone, de abból sem kell a legdrágábbat megvenni. A többi okostelefonnal sincs különösebb bajom, de ég és föld a különbség.

2023. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

#24 vagyok.


Persze, ezért mondom annyi hasznos funkciókkal rendelkezik, hogy ki kell próbálni hosszabb időben az iOS-t. Ha ilyen rossz lenne, akkor nem venné senki sem. Ott van az AirDrop, Magsafe töltés, iMessageben 4K HDR videót tudsz küldeni ismerősödnek, TrueTone stb. Életmentő funkció ami iPhone 14-el jött be szerintem vitathatatlan. Ha hajnalba valami történik veled vezetés közbe egy kihalt főúton, akkor ott van zsebedbe egyből az életmentő segítség.


Nyílván nem azt akarom kifejezni, hogy iPhone egy hibátlan telefon, vannak hátrányai, néha idegesítő dolgai is. Én pl. örülnék már USB C-s iPhonenak, gyorsabb töltésnek, Kamera alkalmazásban Pro mód, Infrának hogy tudjam a TV-t irányítani, alkalmazás PoP mint One UI-on, tudjak Bluetoothon fájlokat küldeni, tudjak úgy zoomolni mint Samsungon stb.

2023. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Szirty ***** válasza:

"Miért jó az Iphone?"


Nem tudom.

2023. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Az iphone egy komoly telefon, nem lassú, jól összerakott és vállalható. Ha android és Iphone között kéne válasszak maradnék az Iphonenál.
2023. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Egy konkret eset . Iphone x . Korhazban voltam nagy mutet utan . Hazatelefonaltam volna hogy tuleltem iphone x re . A telom kiirta hogy nem engedelyezett vagy ilyesmi es onnantol nem tuttam hazatelefonalni . Engem tudtak hivni akkor mondtam hogy kikuldtem , ( azt tuttam hivni ) egymobilos maszekot . Azt mondta hogy az updateles hulyeseg . Kiment de termeszetesen xart se csinalt csak mentegetozott hogy az iphone ok kacifantosak . Hazavergodtem taxival pestrol . Otthon proba , nem ment . Update. Utana tokeletes. Olyan ez mint a francia auto . A halalom ha valami meghibasodik mert ez mindig a legrosszabb pillanatban teszi . Pl tannuszom van mert egy fel eletet toltottem lyukas belsok raggasztasaval . Stb . Az iphone szakszervizbe azt monndták hogy passz. Lehet hogy kifinomult meg super desoha tobbet. Most egy olyat keresek ami tuti . Katonai ?
2023. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!