Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vennétek 85 ezer forintos...

Vennétek 85 ezer forintos telefont 19 éves fiatoknak?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mások mennyit áldoznak telefonra fiuknak, lányuknak. Egy SAMSUNG Galaxy S Plus készüléket nézett ki a fiam, őszintén szólva kissé borsosnak tartom a 80 ezer forint körüli árat. Egyébként Gimnázium 5. éves tanuló (0.-al kezdett) és jó tanuló, megy tovább felsőfokúra, nincs semmi gond vele. Ma már ilyen telefonok a trendik?
2011. okt. 18. 11:42
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim válasza:
45%
Én is 19 éves fiú vagyok, nemrég vesztettem el a pénztárcámat... Nem, nem vennék neki, se senkinek, ahogy eddig is elhangzott, magamnak sem venném meg, de azt is hozzá adnám, hogy nem is kérnék ilyet/nem fogadnám el. Ha a fiad ilyet kért, akkor nyilván nincs benne meg a kellő érettség, hogy felfogja, mennyi pénzről van szó. Az én telefonom 2 év hűséggel volt 20000, és már ez is rengeteg mindent tud, nem mellesleg a saját pénzemen vettem meg, amit a saját munkámmal kerestem. Tehát egyértelműen: nem
2011. okt. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim válasza:

én a korától, önköltségedtől, teljesítményétől függetlenül mondom, hogy nem, mert MINEK? most komolyan én szoktassam rá a fiam a felesleges luxusra? nem mondom, hogy egy telefon ne mutasson azon túl, hogy hívni és smsezni lehet vele, de 85 ezerből már 4-5 nagyon praktikus és sokszínű kütyü kijön.

szóval nem, nem tanítom olyasmire, hogy minél drágább vmi, annál értékesebb.

2011. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim válasza:
vedd meg! nekem is hasonló árkategóriájú, mondd neki hogy csak akkor kapja meg ha utána 2 évig nem nyavajog másikért.
2011. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim válasza:

Én a 4. kerületben lakom itt az embereknek a havi jövedelmük/fő nem ennyi, mivel ez egy munkásnegyed.

Ha az ötszörösét keresitek/fő, akkor vegyél, különben meg minek, csak ellopják tőle.

Ha sznob környezetben vagytok és nézik, hogy mit viselsz és milyen a telefonod akkor vedd meg.

Én életemben nem költöttem magamra 85 ezer forintot.

2011. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
53%

jajj ez még olcsó...Tudod hányan vesznek 300 ezerért iphone-t, ipadet, meg hasonlókat a gyerekeiknek?


Ha lenne fiam és ennyi pénzem, simán.

2011. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is 19 éves fiam van,és sosem vennék 80.000 forintost mobilt telefont.Vannak már nagyon jók sokkal olcsóbban,és amire használná arra azok is tökéletesek.Ha annyira akarnak magának ilyen telefont akkor menjen és dolgozzon meg érte.Keresse meg az árát ő maga.

Egyébként suli mellett dolgozik,és bár én egy fillért nem kérek tőle,de magának sem venne ennyi összegért telefont.Jövőre úgyis veszít az értékéből,és akkor már csak 30.000 forintba fog kerülni..Inkább kivárja.

2011. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy megtehetem.

Akkor a következő a válaszom:

Ha tudom, hogy az adott fiatal semmit nem tud megbecsülni, semmire nem vigyáz (mivel nem ő vette), akkor még 5000 Ft-os telefont sem vennék neki.

Ha viszont tudom, hogy ez a vágya, nagyon tetszik neki, és biztos vagyok benne, hogy megbecsüli, akkor drágábbat is vennék.

2011. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
Nem venném meg neki akkor se, ha lenne rá keret, de így, hogy egy havi fizetésem is kevesebb ennél pláne nem is álmodhatna róla. És ez szerintem nem annak a függvénye, hogy jó tanuló-e, egyszerűen pénzkidobás ennyit költeni egy telefonra, ami pár hónap múlva már nem fog neki tetszeni, mert lesznek sokkal úabbak és menőbbek. Maximum abba belemennék, hogy kap pénzt születésnapra, karácsonyra (nem ennyit, gyűjtögessen rá, ha ilyen drága kütyüt szeretne) és vegye meg abból, de én ennyi pénzért nem vennék telefont még magamnak se.
2011. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Ha a család anyagilag úgy áll, hogy mindenki nyolcvanezres telefonokkal rohangál, akkor megvenném neki is. Ellenkező esetben ha nem felel meg neki egy átlagértékű telefon, gyűjtse össze a különbözetet a zsebpénzéből!
2011. okt. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim válasza:
41%

25 éves vagyok és 18 éves korom óta Nokia 3410-esem van, ami akkor 2004-ben volt még a divat, s én a telefonokban nem vagyok divatmániás, nem értem miért kell évente cserélgetni a mobiltelefonokat, egyenesen felháborító, s nem látom értelmét annak, aki évente cseréli, szerintem akkor kell cserélni a telefont, ha már annyira meghibásodott, hogy nem lehet megjavítani, nekem a 7 év alatt összesen csak 2-szer kellett szervizbe vinni a telómat, s inkább megjavítottam, csak hogy ne kelljen újat venni! Szóval, egyértelmű, hogy NE vegyél neki telefont, legalábbis én nem vennék neki akármennyire is szeretem, s ez nem a tanulmányi átlagtól függ, én is jó tanuló voltam, s nekem is elég ez a telefon, mert a telefon telefonálásra való, nem fényképezésre, zenehallgatásra meg internetezésre, arra ott van a számítógép meg a digis fényképező, ami mellesleg sokkal minőségibb képeket csinál! Kedves kérdező - megtudhatnám a korodat és a nemedet, s hogy neked milyen telefonod van? Szerintem egyáltalán nem ciki, ha valakinek régi fajta mobiltelefonja van, pl 7 éves, ami nekem is, sőt, én büszke vagyok rá, hogy antik darabot használok!


25/N

2011. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!