Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vennétek 85 ezer forintos...

Vennétek 85 ezer forintos telefont 19 éves fiatoknak?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mások mennyit áldoznak telefonra fiuknak, lányuknak. Egy SAMSUNG Galaxy S Plus készüléket nézett ki a fiam, őszintén szólva kissé borsosnak tartom a 80 ezer forint körüli árat. Egyébként Gimnázium 5. éves tanuló (0.-al kezdett) és jó tanuló, megy tovább felsőfokúra, nincs semmi gond vele. Ma már ilyen telefonok a trendik?
2011. okt. 18. 11:42
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim válasza:
12.23 - miért nem olvastál végig? (12.16) POnt azt magyaráztam, hogy attól, hogy engem nem érdekelnek a telefonok, nem erőltetném ezt rá a fiamra (=megérteném, hogy őt érdeklik!), de azért neki is fel kéne mutatnia valamit!
2011. okt. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim válasza:

"Jól tanul, de dolgozni még sohasem dolgozott. Minden hónapban utalunk a számlájára 6 ezer forintot, és amit kapogat, plusz a mamától, már összespórolgatott vagy 500 ezer forintot, de mivel nagyon spórolós (amit szeretek benne), a saját pénzét sajnálja rá."


A saját pénzét sajnálja rá, de aranyos! :P

Ezt én nem "spórolásnak" nevezném, ha valaki úgy "spórol" hogy mással akar dolgokat megvetetni :D (spórolás az, ha lemond a luxusról)

Mindenképpen csak egy részét fizetném ki a helyedben. Viszont ha annyira akarja, hozzásegíteném a hőn áhított telefonhoz - de igenis nyúljon hozzá ő is a tartalékhoz. Szép tőle, hogy tett félre pénzt, de pont ilyen esetekre való az ilyesmi.

2011. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim válasza:
100%

Igen, nézőpont kérdése a dolog. Aki ezer forintos telefonnal mászkál, és megveti azt, akinek egy drága készüléke van, az gondolkodjon el egy kicsit azon, hogy talán nem ugyanarra használjuk a telefonjainkat.


Én pl. a telefonon e-mailezek (fontos, hogy mindig mailközelben legyek), szükségem van arra, hogy meg tudjam nyitni a dokiskat a telefonon (word, excel, pdf, stb), a mobilomról bankolok, utalok, nézem a cég egyenlegét, GPS-ként használom, mivel rengeteget utazom, külfölre is, és nincs fényképezőgépük, mivel a telefonom a fényképező.

Ha hozol nekem egy 3000 forintos, hét éves telefont, ami mindezt tudja, akkor esküszöm, hogy lecserélem a mostanit, és soha többé nem veszem a kezembe.

2011. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
58%
Én most kaptam a 16. szülinapomra, ráadásul 95-ért. Na de attól függ mire kell neki, mert ha csak arra, hogy trendi legyen, akkor nem.
2011. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
Én igenre szavazok.Bár még nem vagyok annyi idős de tudom mekkora az az összeg amiről beszélünk.Ugyanis dolgozni én is dolgozok.Amikor tehetem,én nem sokallom érte a 80 ezret de hogy ne kelljen jövőre is venni inkább a Galaxy S II és az van részletre a GSMLine nál esetleg szolgáltatónál előfizetéssel amire természetesen a fiadnak kellene összeszedni a havi részleteket.Esetleg használt készülék.A kérdésedre amit még feltettél,hogy "ez most a trendi".Igen nagy téglafon hatalmas érintőfelület.Ja és ne is besézljünk a naponta többszöri töltésről is.Ha nincs neki laptop,esetleg asztali PC akkor kapcsolattartásnak ez a legpraktikusabb módja,de ilyen célra megfelelne egy netbook vagy egy NOTEbook is és mellé egy teljesen átlagos olcsó telefon,persze telefonálásra.Így még kevesebbet kellene érte fizetni.Ez a véleményem.
2011. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:

Gsmline nen megbízható

nem értem sok szülô miért ellenzi hogy 16-20 évesnek csúcsmobilja legyen én pl 16-odik szülinapomra ami novemberben van galaxy note-ot kapok

2011. okt. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem!


Inkább számlaszámot nyitnék neki Svájcban, és arra tennék 60-at. 25 ből így is már-már önnedvesedő, szagos, szétcsusztathatós művaginával is rendelkező telefont lehet venni.

2011. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:

Most volt időm teljesen végigolvasni a tanácsokat. 12:07 kérdezte a koromat és nememet, 55 éves férfi vagyok, nekem egy Nokia 6300-as céges telefonom van, teljesen meg vagyok vele elégedve, de van még egy , ami már most dominós Nokia 6650 fold, ami okostelefonnak számít (symbianos), 2 éve volt 30 ezer.

Lehet ma megbeszélem vele hogy megfelezzük az árát, mit szól hozzá. Most egyébként egy K800i telefonja van neki, előfizetéses, az én nevemen van.

2011. okt. 18. 14:54
 49/56 A kérdező kommentje:
14:51 Azért 25-ből normális okostelefont még nem lehet venni. De szerintem is elszálltak az árak.
2011. okt. 18. 15:25
 50/56 anonim ***** válasza:

Én azt irom amit én tennék ilyen helyzetben:

én nam vagyok olyan anyagi helyzetben hogy ezt megengedjem a fiamnak de ha lennék akkor elé tenném hogy válasszon a laptop és a telefon között mert a kettő ugy nem mehet együtt a laptopra azt mondtad hogy a legmodernebbet szeretné akkor szerintem egy 200 ezres lesz vagy több( most ne beszéljünk arról hogy egy olcsobb is jo lenne mert szerintem ő a legjobbat fogja választani) plusz még a telefon tehát kerekítsük 300 ezer forintra ami szerintem 2 ilyen "vacakért" sok. ámde más szemszögből ilyen az életben csak 1 szer lesz szoval megvan az engedés lehetősége is.de hamár összegyűjtött kb 500 ezer forintot én semmiképpen nem a segitnék be neki maximum a negyedét mivel ha van annyi pénze akkor vegye azt amit belőle szeretne vagy ne vegyen semmit.azzal meg teljesen nem értek egyet hogy sajnálja rá a saját pénzét ez hasolno ahhoz a gondolkodásmódhoz minthogy a fiú most nem a sajátpénzét költi hanem másét így az ár nem számit...

ami rendszerint igaz lenne ha az a pénz nem a szüleié lenne vagy barátaié lenne.

szoval én hagynám hogy ő fizesse ki, aki sokat fog keveset markol...

végül ha ugy döntenél hogy veszel neki akkor várd meg a karácsonyt mert addigra lesznek nagy áresések főleg az elektronikai áruk terén

szóval visszatérve az eredeti kérdéshez én is NEMmel voksolok.

2011. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!