Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vennétek 85 ezer forintos...

Vennétek 85 ezer forintos telefont 19 éves fiatoknak?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mások mennyit áldoznak telefonra fiuknak, lányuknak. Egy SAMSUNG Galaxy S Plus készüléket nézett ki a fiam, őszintén szólva kissé borsosnak tartom a 80 ezer forint körüli árat. Egyébként Gimnázium 5. éves tanuló (0.-al kezdett) és jó tanuló, megy tovább felsőfokúra, nincs semmi gond vele. Ma már ilyen telefonok a trendik?
2011. okt. 18. 11:42
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem marhaság egy telefonért 8-10 ezer forintnál többet adni. Olyan, mint a 10 millió feletti autó: akinek nem célja, hogy villogjon vele, annak tök felesleges.


(Én most vettem a T-Mobile weboldaláról egy új telót 1800 forintért - ebben benne van a házhoz szállítás is -, és teljesen elégedett vagyok vele. A legjobb választás volt.)

2011. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most én le leszek pontozva.

Nem adok tanácsot, hogy igen v nem, ezt Neked kell eldönteni, az anyagi helyzeteteket figyelembe véve.


Az öcsém 16 éves gimnazista, egy végtelenül jólelkű és jólnevelt (az én szememben kissé naiv) gyerek, aki jó tanuló és soha eszébe se jutna semmi stikli (még a szülői engedélyre sem hajlandó alkoholt inni). Ő 1 hónapja kapott egy igencsak drága és komoly készülékt (HTC Wildfire S). Egész nyáron a szüleink cégében dolgozott, reggel ment és délután jött, viszont fizetést ugye nem kapott. Édesapánk megvette neki ezt a telefont, holott az előző sem volt túl régi (2 éves asszem). A mi családunk jól áll anyagilag, viszont kötik valamihez a nagyobb értékű ajándékokat (karácsony, szülinap). Ez egy kivételes alkalom volt, viszont nem hiszem, hogy ezért az öcsém elkényeztetett v luxusra szoktatott gyerek lenne. Szó nélkül elvégezte a cégben a Sz@ros munkát is, többet teljesített mint a többiek, nehogy valaki megszólja, hogy ő a "főnök pici fia".

Mi lenne ha kiegyeznél a fiaddal, hogy ezt kapja karácsonyra (ha az anyagiak megfelelőek) vagy szálljon be valamennyivel ha nem engedhetitek meg.

2011. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim válasza:
65%

Én 10 éve egy lepukkant Samsunggal rohangászok - működik! És nem érdekel, ki mit gondol rólam. Van pénzem, de annyira nem érdekelnek a telefonok, hogy amíg csörög, nem veszek másikat.

VISZONT ha a fiamnak ez fontos lenne, és tényleg nagyon-nagyon szeretné, én - pláne ha normális gyerek - lehet, hogy segítenék neki megvenni. Nem várnám el, hogy úgy gondolkodjon, mint én, de azt igen, hogy ha ilyen luxus igénye van, ő is tegyen érte.

2011. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
65%
Jajj ez a sok lepukkant telefon mániás...Egy 19 éves fiúnak 10 ezer ft-os telefon? persze...Nekem is olyannal akarták kiszúrni anno a szüleim a szememet, mert hogy "ez is tökéletesen elég", de inkább saját pénzből vettel magamnak 100 ezerért Nokia N95-öt. Egyrészt mert tech mániás vagyok,imádom a high-end okostelefonokat, másrészt meg ki is használom. Most HTC Desire HD-m van...
2011. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
És hülyeség, hogy 1 év múlva 30-at fog érni. Egy GS Plus elmegy simán 50-55-ér is 1 év múlva, ha jó állapotban van.
2011. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 csapacsupa ***** válasza:
42%
19 évesen én is jó tanuló voltam és mellette már szinte mindent magamnak vettem meg. A kivétel a ház volt mert a szüleimnél laktam. Vicces, hogy egy 19 éves férfinak gyakorlatilag az anyukája akar 85 ezer forintos telefont venni.
2011. okt. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
59%

Jézusom 12:41....most emeljünk piedesztálra mert Te már férfi voltál??? A férfiasság nem ott kezdődik, hogy "jajj nem anyu veszi nekem a telefon". Ismerek olyan "pasit", aki 37 évesen az apjától kapott mobilt. Nagy kunszt. Mellesleg meg a mai fiatalok 70%-a vagy tanul vagy dolgozik, vagy a kettőt együtt csinálja, de amit a diákmelóval keresel baromi kevés, hogy minden "luxus" terméked meglegyen.

Bocs az offért, csak néha kiakasztnaka a "19 évesen én már férfi voltam" szövegek.

2011. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

Hát, úgylátom a nem szavat a több, és meg is értem, én sem vennék magamnak ilyet. nem vagyunk gazdagok, nevelőszülők vagyunk, van 3 kisebb gyermek akit nevelünk.

Éretségire laptopot szeretne, de azt is olyat, amin jól mennek a legújabb játékok. Hát, az sem egy olcsóság.

Jól tanul, de dolgozni még sohasem dolgozott. Minden hónapban utalunk a számlájára 6 ezer forintot, és amit kapogat, plusz a mamától, már összespórolgatott vagy 500 ezer forintot, de mivel nagyon spórolós (amit szeretek benne), a saját pénzét sajnálja rá. Gondoltam egy olyan megoldásra, hogy ne a szolgáltatónak tartozzak, hogy mondjuk 30-at én fizetek bele, a többit ő a spórolt pénzéből, de megemelem a havi átutalás 10-re, így visszakapja a teljes árat. Talán a mai telefonok már annyira nem avulnak gyorsan, de ezek sem bírják 4-5 évnél tovább. Na amit emlegettetek 200 ezres telefon az agyrém, az marad a milliomos gyerkőcöknek, nekem már ez is nagyon-nagyon sok. De azt még most sem értem hogy fogja kihasználni, amikor most is számítógép van a szobájában, érettségire meg laptopot kap.

2011. okt. 18. 13:19
 39/56 anonim ***** válasza:
73%

12:08!


Minden relatív. Lehet, hogy a te általad választott telefon a te mindennapi életed maximálisan kiszolgálja, nekem konkrétan semmit sem érne, nemhogy 1800 Ft-ot.

Ha valaki gyakran utazik, akkor a GPS kellhet. Ha valaki olyan munkát végez, hogy élvezhető méretben kell folyamatosan email-t néznie, vagy válaszolnia rá, esetleg útközben pénzt utalni (ne soroljam tovább...) annak a te telefonod hát...


Viszont ha te nem ilyen vagy, a munkádnak nem része a telefon, akkor viszont tényleg jó választás volt.

2011. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:

Magamnak én se vennék meg sok mindent. A családomnak viszont szó nélkül megtettem és megteszem a mai napig, pedig nem keresek túl jól, csak magyar szemmel tűnik soknak (külföldön élek).

Viszont ha így gondolod, szerintem az a legkorrektebb, ha leülsz és beszélsz vele.

A laptopot tudja az egyetemen használni, oda nem viheti be az asztali gépet.

Egy 200E ftos telefon a mai világban már nem a milliómos csemeték kiváltsága. Nagyon sok gyerek rohangál Iphone-nal, akik egyébként nem élnek luxus körülmények között.

2011. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!