Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangrendszer építése, hogyan?

Hangrendszer építése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkoztam azon hogy a jelenlegi kis 2.1 hangrendszerem helyett, vagy éppen mellé egy álló, 3 utas hangfalpárt kéne beszerezni.

A mostani is szépen szól, nincs vele gond, csak régóta vágyik a szívem egy álló hangfalpárra.

Az a baj, hogy nem igazán értek hozzá mélyebben, ezért szükségem lenne kis felhomályosításra. Ha van egy kinézett 3 utas hangfalpár, pl. 2x150W teljesítménnyel, akkor ahhoz még szükségem van egy erősítőre, amivel pl. PC-re vagy TV-re tudom kötni. Igaz?

Az hogy milyen erősítőt veszek hozzá, mennyire számít, mit kell néznem? Fontos dolgok akár a hangfalak, akár az erősítőt illetőleg?



2014. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
85%

A 2.1-es hangrendszert nem kell összetéveszteni a 3 utas hangfalpárral!

A 3 utas hangfalpár csak egy sztereó erősítőt igényel.

A 2.1 hangrendszer pedig olyan kétcsatornás sztereó hangrendszer, amely aktív mélysugárzóval egészül ki.

2014. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:

A 2.1-es csak kitekintés volt, hogy olyan van jelenleg.

Egy sima, sztereó hangfalpárt szeretnék szépen szóló 3 utas álló hangfalakból.

2014. júl. 2. 13:20
 3/61 anonim ***** válasza:
Milyen tip hangsugárzó? Mennyi $ van a témára? Milyen helyiségbe? Milyen zenéhez? Milyen hangerő igénnyel?
2014. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
Ha már van konkrétan kinézett hangfalpár,akkor linkeld be és keresek hozzá neked erősítőt:) ha nincs,akkor mondd meg,hogy mire kéne. Zenére,filmre,és ezen belül is mi lenne fontos,a hihetetlen tiszta magas hangok ,vagy dübörögjön minden a házban,de a hangminőség nem olyan fontos?
2014. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Igazából zenére és filmre kéne, és használtan gondolkozok. Ismerősömnek van egy SAL 2610F és szépen szól, nekem is tetszett, és néztem én is a SAL hangfalpárokat. Kb. ilyen kategóriában kellene. Pénzügyileg nem szeretnék elszállni, maradjunk a belépő kategóriás termékeknél.
2014. júl. 2. 13:57
 6/61 anonim ***** válasza:
A SAL-hoz gyakorlatilag bármelyik kb 2*70 wattos, vagy nagyobb sztereó erősítő tökéletes. Használtan, jó állapotban 20 alatt simán kapsz.
2014. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Amiket néztem SAL hangfalak, például a 2610F is 150W-t ír 8ohm ellenálláson. Így nem kevés rá a 2x70W?
2014. júl. 2. 14:09
 8/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem kevés. A teljesítmény duplázása, felezés 3 decibeles hangerő differenciát jelent. Kb észre sem veszed, szobában legalábbis.

Valamint ezeknek a SAL szóróknak nincs akkora motorja, hogy indokolt legyen RMS teljesítményénél 2-3x nagyobb erővel hajtani, hogy meg tudja fogni táp oldalról az erő a motort.

Jó lesz hozzá 2x50-2x100 watt közötti erő is.

2014. júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2014. júl. 2. 19:17
 10/61 anonim ***** válasza:

Azért azt már itt tisztázzuk le, hogy 2x70Watt valós zenei teljesítménynél zárt térben kidurran a fejed és ember nincs aki kibirja azt 90%-kon járatva! Az egy dolog hogy mit írnak rá "marketing és parasztvakítás" szempontjából és más az ami a valós teljesítmény. A SAL az egy hulladék minden formájában, élvezhetetlen és torz, egyszóval aki szereti a zenét az messze elkerülni, akinek pedig csak az számít hogy döngjön és túlordítsa a flexet, annak tökéletes.


Linkelek neked ide példaként egy összeállítást, bár ez nem a csúcs kategória, de legalább tudod élvezni a zenét vele:

[link]


[link]


Szobába, házba, zenére, filmre ez tökéletes és élvezhető, tiszta hangzást nyújt.


Az hogy milyen erősítőt vegyél egy hangfalhoz, függ a hangfal ellenállásától és teljesítményétől (persze még rengeteg mindentől függ, de ez a legfontosabb). Az erősítőnek mindig legalább 10-15 de akár 20%-kal gyengébbnek kell lenni adott Ohm-on mint a hangfalnak, viszont ha túl gyenge az erősítő akkor nem bírja "meghajtani" a hangfalat normálisan.

2014. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!