Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangrendszer építése, hogyan?

Hangrendszer építése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkoztam azon hogy a jelenlegi kis 2.1 hangrendszerem helyett, vagy éppen mellé egy álló, 3 utas hangfalpárt kéne beszerezni.

A mostani is szépen szól, nincs vele gond, csak régóta vágyik a szívem egy álló hangfalpárra.

Az a baj, hogy nem igazán értek hozzá mélyebben, ezért szükségem lenne kis felhomályosításra. Ha van egy kinézett 3 utas hangfalpár, pl. 2x150W teljesítménnyel, akkor ahhoz még szükségem van egy erősítőre, amivel pl. PC-re vagy TV-re tudom kötni. Igaz?

Az hogy milyen erősítőt veszek hozzá, mennyire számít, mit kell néznem? Fontos dolgok akár a hangfalak, akár az erősítőt illetőleg?



2014. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 anonim ***** válasza:
Kedves CV tulajdonos, elnézésedet kérem ha megbántottalak a hozzászólásaimmal. Nem ez volt a célom, csupán az, hogy normál keretek között valós 4 kW-ot kipréselni 2 db hangszóróból lehetetlen. Írtam azt hogy amit a gyártók valós teljesítményként kapnak értéket, a termékeiken nem azt tüntetik fel, hanem egy egészen más rendszer alapján meghatározott értékskálából dolgoznak, eből adódnak a relatíve magas Watt számok. Próbáld ki, ha valóban műszakira jársz, akkor megtudsz építeni egy sztereó erősítőt, építsd meg valóban 2-szer 1000 wattosra és hajtsd meg vele a hangszóródat. Meglátod hogy a relatíve 1000 Watt másodpercek alatt küldi a túl világra a CV-t. Mellesleg én azt nem vitattam hogy a CV rossz, nem ismerem a márkát, én csak a 4 kW-ot próbáltam neked elmagyarázni hogy az valós teljesítményben 10-ede sincs annak. Ha neked ez a hobbid, legyen, engem nem zavar, és ettől nem vagy rosszabb ember. Csak tudod van egy olyan dolog, hogy "részletező" zene, amiben a hangok összevannak állítva egy olyan rendszerben hogy az élvezhető legyen, és egyik ne nyomja el a másikat, a Dali az ilyen, és van a mások ahol a döngés és a hangerő számít, de a minőség már nem annyira, ez a CV. Azt pedig ne próbáld bemagyarázni hogy a CV olyan minőségű hang kiadására képes mint a Dali, mert akkor tényleg hülye vagy, mivel a kettő nem is egy célra készül. És ezzel befejeztem a vitát, mivel a kérdező nem erre volt kiváncsi, sőt nem is arra hogy milyen hangrendszerrel lehet lebontani a házat, sem arra hogy nekem Dali-m van.
2014. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!