Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangrendszer építése, hogyan?

Hangrendszer építése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkoztam azon hogy a jelenlegi kis 2.1 hangrendszerem helyett, vagy éppen mellé egy álló, 3 utas hangfalpárt kéne beszerezni.

A mostani is szépen szól, nincs vele gond, csak régóta vágyik a szívem egy álló hangfalpárra.

Az a baj, hogy nem igazán értek hozzá mélyebben, ezért szükségem lenne kis felhomályosításra. Ha van egy kinézett 3 utas hangfalpár, pl. 2x150W teljesítménnyel, akkor ahhoz még szükségem van egy erősítőre, amivel pl. PC-re vagy TV-re tudom kötni. Igaz?

Az hogy milyen erősítőt veszek hozzá, mennyire számít, mit kell néznem? Fontos dolgok akár a hangfalak, akár az erősítőt illetőleg?



2014. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:

Egyébként a többség kinövi az extrém hangerő igényt. 120dB hosszú távon az egészségtelen már. Nekem is volt "Prodigy korszakom", de hál' isten 110dB fölé nem tudtam menni. :)

Ennek ma már örülök. Mára óvatosabb duhaj vagyok és többre értékelek egy szép térábrázolást, hangszerhangokat, egy nyílt hangképet, mint ha minden zörög a basszustól. Amúgy pont hogy szeretem a nagy hangerőt és a mély hangokat, de számomra a mértéket a szimfonikus zenekar jelenti. Élőben is előfordul mellbevágó basszus ott is, de 100 dB fölött nem sok. 110dB fölötti hangnyomást túlzásnak érzek szobában.


Ráadásul az embernek lesz családja, szomszédai, kertes házban is...

2014. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
Ha már témánál vagyunk. Én MEGTILTANÁM a diszkóknak bizonyos hangnyomás szint fölé menni, különösen a prezensz tartományban. Merénylet az emberek ellen a 130dB-vel visító hangcucc...Még ha dübörög az csak-csak. Én annak örülök, ha egészségesen szól a zene.
2014. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
Rég írtam ehhez a kérdéshez,és nem is akarok belemenni a témába nagyon,de azt igazolom hogy ezt a "dübörögjön a zene" dolgot kinövik az emberek. Igen fiatal vagyok,de még így 16 évesen is azt mondom,hogy egy házibuliban is inkább szóljon hangosan,és szépen,mint hogy visítson,döbögjön. Azoktól a mély hangoktól,amik nem dinamikusak,hanem már szinte nyírják ki a mélysugárzókat,meg egyenesen falra tudok mászni. Szóval ez teljes mértékben igaz:)
2014. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:

Én mostmár rád hagyom, mert látom hogy nincs kivel foglalkozni. Az utóbbi hozzászólásaidban összehoztál és összekevertél annyi dolgot, amit elég nehéz lenne sorba szedni. Valamint az, hogy te egyetemista vagy, ne haragudj, de nem hiszem el. Ha valóban az lennél, le tudnál írni normálisan egy mondatot, és meg tudnád fogalmazni rendesen azt. Örülj a 4 kW-os élvezhetetlen rendszerednek, bár egy fotót nem raktál ide róla. Még annyit, így parasztosan mondva hogy minél alacsonyabb az ellenállás (Ohm) annál igénytelenebb a zene, mivel az már csak arról szól hogy ordítson mint az állat, de a minőség az tizedleges dolog.


"Egyetemista, szerintem egy Dali hangfalat ne próbálj egy Strokerhez hasonlítgatni, hangminőség szempontjából sem. Lehet hogy artikuláltabb, kottázhatóbb 130 decibel fölött, mint a Dali szoba hangerőn. :) Főleg digit végről hajtva..." erre csak annyit mondok hogy egy Dali Ikon 8 egy Pioneer AA9MK2 erősítővel hajtva maga a gyönyör, bár nem hiszem hogy ismered a Dali hangfalait, mert ha ismernéd, akkor nem írnál hülyeséget. Szerintem ha nem lenne jó a Dali, akkor egyetemi/mérnöki végzettséggel nem adtam volna érte majdnem 600 000ft-ot 2011-ben, valamint nem vettem volna 260 000 ft-ért egy 2x70 Wattos erősítőt mellé.

2014. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:

"Egyetemista, szerintem egy Dali hangfalat ne próbálj egy Strokerhez hasonlítgatni, hangminőség szempontjából sem. Lehet hogy artikuláltabb, kottázhatóbb 130 decibel fölött, mint a Dali szoba hangerőn. :) Főleg digit végről hajtva..."


Ez szerintem is erős kijelentés volt. Ahhoz azért föl kell kötni a gatyát, hogy egy PA rendszer bármiben hasonló hangminőséget tudjon 130 decibelen, mint egy kifinomult Hi-Fi rendszer 100-on...


A PA rendszerek szokása 10%-os harmonikus torzítást produkálni. De ezt megbocsátjuk, mert méretükhöz képest nagyot szólnak és bírják a gyűrődést.


Érthető is, mert:

- A mélysugárzó nem éppen csillapított, hogy legyen jó a hatásfoka ez az átvitel egyenetlenségét növeli.

- Nagy felületű membrán, nagyon hasznos egy csomó szempontból, jó az illesztése a levegőhöz, alacsony az Fs, kisebb membránkitérésnél kevesebb a Doppler torzítás. Viszont az impulzus válasz rosszabb, de az még hagyján, de a nagy membrán mindenféle módusokban rezeg ezáltal elszínezve a hangot és növelve a harmonikus torzítást.

- Az expo-tölcsér jellegű dobozok elég kompromisszumosak, egy olyan tölcsér, ami 30Hz-en hatékony, borzalmas méretű lenne. A reális és reális méretű tölcséres hangsugárzók átvitele hullámos.


-És még jön a szubjektív tényező: nincs az az ember, aki 130 decibelen a hangminőséget jól tudná jellemezni, mert a fül torzításai közel elviselhetetlenek ilyen hangnyomásnál.

2014. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:

Ha már témánál vagyunk a B&W egy új konstrukcióval állt elő a PA hangosítások területén:


[link]


[link]


Itt már minden megoldás a HANGMINŐSÉGET hívatott szolgálni, nem minden határon túl a hangnyomást és a hatásfokot. A dolog érdekessége, hogy ezt a hangrendszert nem hozzák kereskedelmi forgalomba, a B&W néhány kiemelt zenei eseményen hangosít ezzel a technikával, olyan hangminőségben, hogy azt otthon is több százezres lánc tudja.

Nekem nagyon szimpatikus, ez a jövő útja szerintem.

2014. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:

"Ez szerintem is erős kijelentés volt. Ahhoz azért föl kell kötni a gatyát, hogy egy PA rendszer bármiben hasonló hangminőséget tudjon 130 decibelen, mint egy kifinomult Hi-Fi rendszer 100-on... "

LOL PA rendszer? :) Tudod te mi az a Cerwin Vega Stroker? No nem a butított változat, amivel a PA tölcséreket szerelik. ;) Kicsit nézz utána. Mai napig nem csináltak annál jobb 18 colos hangszórót. :)

2014. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
" bár nem hiszem hogy ismered a Dali hangfalait" lehetne ezzel oda vissza, dobálózni. :)
2014. júl. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy a fentebb írt 4 érvem olvasatlan maradt, vagy egyszerűen lepattant rólad. :( Ha így megy tovább, úgy veszem, hogy értelmetlen beszélgetnünk.


Küldj már egy linket, ahol 130 dB-n a harmonikus torzítást kimérték rá, meg a frekiátvitelének az egyenletességét.


Nos, én utánanéztem és respect Cerwin Vegának, mert a reklámszövegben is utalnak a hiányosságokra is, dehát ők profik és tudják, hogy mi mire való. :) Akkor mire is gondolsz?


(Nem lehet, hogy megvetted magadnak és "dicsekedni" óhajtottál vele itt? Meg bizonyítani, igazolni magad, hogy minden szempontból a legjobb. Bár high tech, de ez sem lehet egyszerre mindennél jobb és hangosabb egyszerre.)

2014. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:

"LOL PA rendszer? :) Tudod te mi az a Cerwin Vega Stroker?"


A C-V mégis milyen más céllal gyártana 99dB-s, ezer wattosnál nagyobb terhelhetőségű, 46 centis hangszórót? Milyen más ajánlással, mint PA rendszerbe?

2014. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!