Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangrendszer építése, hogyan?

Hangrendszer építése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkoztam azon hogy a jelenlegi kis 2.1 hangrendszerem helyett, vagy éppen mellé egy álló, 3 utas hangfalpárt kéne beszerezni.

A mostani is szépen szól, nincs vele gond, csak régóta vágyik a szívem egy álló hangfalpárra.

Az a baj, hogy nem igazán értek hozzá mélyebben, ezért szükségem lenne kis felhomályosításra. Ha van egy kinézett 3 utas hangfalpár, pl. 2x150W teljesítménnyel, akkor ahhoz még szükségem van egy erősítőre, amivel pl. PC-re vagy TV-re tudom kötni. Igaz?

Az hogy milyen erősítőt veszek hozzá, mennyire számít, mit kell néznem? Fontos dolgok akár a hangfalak, akár az erősítőt illetőleg?



2014. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
Mellesleg 11-es és további válaszokat író egyén. Mi a jó abban, hogy mohogtatsz egy szarkupoacot, amiből nem jön ki egy értelmes hang, csak tercelés, recsegés, bugás és egyébb igénytelen hangeffekt. Tudod, amit a Dali Ikon8-ból egy Pioneer erősítővel kilehet hozni, az igényes és tiszta, részletező hang, és megfelelő, élvezhető mélyhang. De te tudod, hogy neked mi a fontos.
2014. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:

"Dupla 18" CV Stroker (tudtommal nincs is több az országban), 4 kilowattos PKN-el hajtva. :) Ki lehet bírni, lehet 145-150 decibelt megnyomja 30Hz-en, de hát na, kinek mi. Néha lehet durvulni. :) Semmi bajod nem lesz tőle.

Az egyetemen tanult okoskodónak a válaszát inkább el sem olvasom. :)"


Ez már mindenről szól, csak nem a zenéről... Úgy látom a mennyiség és minőség fogalmaival is van egy kis baj.


Ha már az igényes fesztiválról volt szó, éppen hogy kezd elterjedni, hogy igényesebb hangosításoknál nem az a cél, hogy mindent és mindenkit szétverjen a basszus, hanem a színpad hangzásának kiterjesztése a lehető legjobb hangminőségben.


Normálisan nem az a célja egy otthoni hangrendszernek, hogy "ki lehessen bírni" a borzalmas hangnyomást, amit tud.


Ja és nem a konnektor korlátozza le azt, hogy milyen hangosan hallgasd, hanem az, hogy emberek között laksz és ha van benned némi jóérzés, akkor azért nem akarod a szomszédok életét pokollá tenni!

2014. júl. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:
Inkább hiszek egy tanult szakembernek mint egy hobbistának, úgyhogy köszönöm a válaszokat! :)
2014. júl. 4. 09:07
 24/61 anonim ***** válasza:

Valóban, a line array mélysugárzó rendszerek, valamint újabban kardioid elrendezés, némileg próbálják teríteni a hangot a közönség előtt. De az első sorban akkor is irdalmatlan a hangnyomás, mondjuk egy 10-15. sorhoz képest. A fizikát nem lehet ába_ni, hiába rakod ki a kardioid rendszered, nem fogsz teljesen egyenletesen teríteni, minél közelebb vagy a subokhoz, annál nagyobbat nyom a rendszer.

Azért ezt ne úgy képzeld el, hogy napi szinten órákat döngeten a rendszert, 1-2 hetente, ha nincs itthon senki, 1-1 hétköznap délután, mikor a kutyát nem zavar, fél-1 órát csak meghajtom őket, pár subos zenével. Nyilván nem Claptont döngetek, arra ott a hifi rendszer.

Egyetemista, szerintem egy Dali hangfalat ne próbálj egy Strokerhez hasonlítgatni, hangminőség szempontjából sem. Lehet hogy artikuláltabb, kottázhatóbb 130 decibel fölött, mint a Dali szoba hangerőn. :) Főleg digit végről hajtva...

2014. júl. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
Amúgy le lehet szakadni a témáról, csak azért írtam (mint már említettem nem egyszer), hogy egy átlag szobai hangfal érzékenysége mellé egy átlag 50-100 wattos hifi erősítő, és az általuk keltett hangnyomás, nem mindenkinek elég, ne magadból indulj ki. Az egy teljesen más dolog, hogy nekem mi van itthon. De persze ez így szokott lenni, ha valaki mondd valamit ami nekem nem fér bele, egyből próbálunk gyerekes módra cáfolni. Én tudom mi az a Dali Ikon széria, szerintem ő nem, hogy mi az a PKN. Audiofil minőségben kinyom oldalanként 30 ampert, 2 ohmig terhelhető, ha van szóród ami alkalmas belőle kivenni ezt a teljesítményt, minden gond nélkül, ha nem is kereken 4, de közel 4 kilowattot "ki tudsz belőle rángatni". Persze ezt csak a láda hangolási frekijén és környezetében fogja kiszedni belőle a nyomó.
2014. júl. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:

"egy átlag szobai hangfal érzékenysége mellé egy átlag 50-100 wattos hifi erősítő, és az általuk keltett hangnyomás, nem mindenkinek elég, ne magadból indulj ki."


Bocsi, én is azt mondom, ha nem elég, akkor a userben van a "hiba". (Feltéve, hogy tényleg 50..100 Wattos az az erősítő és olyan álló dobozokról van, szó, amik mondjuk 30hz-t azért még hoznak -6dB-n)


Az egyetemet végzett emberek felé irányuló gúnyolódásod sztem a múlt rendszert idézi. Bár nem felém irányult, de sztem olyan benyomást kelt, mintha valamit kompenzálni szeretnél!

2014. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek is írnék!


Mennyiért lennének a SAL hangsugárzók? Én nem utasítom el csipőből. Meg kell hallgatni és ha tetszik...:) Bár köztudottan nem a legkifinomultabbak. Érdemes lehet meghallgatni más, belépő szintű álló hangsugárzókat is.


Sztereó erősítőt javaslok használtan, tökéletes állapotban. Pl Marantz, Denon, Rotel, ezek valószínűleg nem kamuznak a kimenő teljesítmény tekintetében, ezekből egy 2 * 50...100 watt körüli már eléggé nagyot szól. bAmúgy maga az erősítő tömege nagyon árulkodó 7-8-10 kilósat ajánlok, abban masszív tápegység és hűtőbordák kell legyenek! :)

Sztem a SAL-lal simán gyomorban érezhető, 108..110 dB környéke, ami sztem több mint elég kell legyen!


Amit említettek Pioneer az is jó, olyanom volt konkrétan (csak feketében.. :) ), rettentő erős gép.

2014. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
Én is egyetemre járok, műszaki karra. :) Valóban, csak gúnyolódás volt, mert ismeretlenül, hébehóba nekem esett. Tudod, amilyen az adjon isten, ...
2014. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:

Egy szobai hangfal -6 decibellel sosem fog valóban 30Hz-et hozni. Sub frekvenciához, óriási ládatérfogat kell. Nekem (most megint magammal példálózok, lehet nagy hiba) most 400 literem van, erre azt mondom, úgy hozza a 30Hz-et, hogy oké.

Persze az is megoldás lehet, hogy 50-100 literes dobozokat, 10-12 colos membránnal, lehangolunk a béka segge alá, de az sosem lesz normális sub. Nekem is voltak 30Hz környékére hangolt 10 colos ládáim, de nem az igazi. De hát ahány ember, annyi fajta igény, van aki a "nagy" hangot szereti (nem a hangerőre gondolok), van aki beéri a 6 colos szórók puffogásával. Én szoba hangerőn is szeretem a nagy hangot, és ezzel nem vagyok egyedül szerintem. Akár itt gyik-en, de más fórumokon is találkozni olyan kollégákkal akik nagy szóróval építenek audiofil rendszert, szoba hangerőre. Egy 15-18 colos szóró, 150-200 literben, teljesen máshogy szól mint egy fele akkora membrán, negyed akkora ládában. Legyen akár milyen jó a hangszóró. Subhoz nagy membrán kell, hangerőtől függetlenül.

De van aki meg kifejezetten rühelli a subot, ha bemegy a rendszer 40hz alá már idegesíti. Kár ezen vitatkozni, attól mert nekem igényem az, hogy szóljon 30hz-en meg alatta is ahogy kell, meg havonta pár alkalommal ha olyanom van döngölök egyet valami bugyuta zenével, nem vagyok rosszabb ember egyikőtöknél sem. Miért ne lehetne néha odatekerni a rendszernek... Úgy nekem estetek mint ha embert öltem volna kb...

2014. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
Régi Pio erők valóban jók, nekem is volt. De a 90-es években, 2000-es évek elején gyártott Sony, Yamaha gépek is ott vannak mai napig.
2014. júl. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!