Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangrendszer építése, hogyan?

Hangrendszer építése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkoztam azon hogy a jelenlegi kis 2.1 hangrendszerem helyett, vagy éppen mellé egy álló, 3 utas hangfalpárt kéne beszerezni.

A mostani is szépen szól, nincs vele gond, csak régóta vágyik a szívem egy álló hangfalpárra.

Az a baj, hogy nem igazán értek hozzá mélyebben, ezért szükségem lenne kis felhomályosításra. Ha van egy kinézett 3 utas hangfalpár, pl. 2x150W teljesítménnyel, akkor ahhoz még szükségem van egy erősítőre, amivel pl. PC-re vagy TV-re tudom kötni. Igaz?

Az hogy milyen erősítőt veszek hozzá, mennyire számít, mit kell néznem? Fontos dolgok akár a hangfalak, akár az erősítőt illetőleg?



2014. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
Utolsó, és ha én azt mondom neked, hogy 4 kilowatt valós RMS-el hajtok egy 99 decibel érzékeny (hifi hangfalak 85-90 dB érzékenyek) dupla 18colos subot szobában, és megfelel? Ne magadból indulj ki, van akinek nem elég a "szokásos" hifi hangerő szobában.
2014. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:

Utolsó. És mi a célod ezzel úgymond? Valóban ki is használod? Mihez kell a bő 130 Decibel szobában? :D

Tanyán laksz? :)


A kérdezőnek valószínűleg nincsenek ilyen szándékai. Az átlag usernek már elég, ha bőven gyomorban érezhető a hangerő, ahhoz meg tizede is elég/sok annak, amit írtál.

2014. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 11-es válaszoló, csak azt mondom rá, hogy nincs eszed. Ha te valóban annyit hajtanál szobában, és meg is döngetnéd úgy isten igazából, már rég süket lennél vagy kidurrant fejjel járkálnál.

Gondolkodj már el kicsit azon, amit leírsz, előtte pedig olvass szakirodalmat vagy hasonló témába vágó könyveket, hogy tisztában legyél magával a hangszóróval, annak működésével és felépítésével, a hangképzéssel, a hangterjedéssel, a hullámokkal, a rezonanciával és stb.

Én 5 évig tanultam az egyetemen az ilyen dolgokat, szóval tisztában vagyok vele hogy mi az, hogy valós zenei teljesítmény. Mellesleg egy hónapig a Pioneer mérnökei között voltam gyakornok Japánban, ahol elég sok hangfalat néztünk meg együtt és vizsgáltuk meg őket elég modern, de mondhatom úgy is, hogy a legmodernebb berendezésekkel, ami mellesleg ezredre pontosan, másodpercről-másodpercre kiadta az éppen aktuális "wattot" egyéb megfigyelt adatok mellett, miközben ordított benne a zene. Volt közöttük 18 colos Japán belpiacos "sub" hangszóró is (olyan, amilyet te még életedben nem láttál, mivel azok nem hagyják el japánt, csak ha kicsempészik az országból), ami ha jól emlékszem a tetőzésnél 95 %-on volt valami 132 és 135 W közötti pillanatnyi teljesítmény, ami nem a VALÓDI ZENEI TELJESÍTMÉNYT jelentette, mert azt nem tartósan nem bírja el a hangszóró! A gyártók nem ezeket adatokat írják a termékeikre, a Pioneer sem, hanem egy egészen más rendszer alapján meghatározott értékskálával dolgoznak, amit a kínai gyártók szeretnek felnagyítani. Szóval ennyit arról, hogy te négy kW-ot döngetsz otthon, és gondolom a szomszédos szoba van berendezve trafó szobának, amiben előállítod a minimum 3,5 kW-ot. Milyen erősítővel és hány darabbal szolgáltatod a minimum 3,5-3,8 kW-ot? Egy fotót tehetnél ide arról a 4kW-os rendszerről, kíváncsi vagyok rá. A saját Dali Ikon8-as hangfalamra is 109 dB van írva maximális értéknek, de a valóságban nem tudja azt, fentebb írtam hogy miért.

2014. júl. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:

11-re. "...ha én azt mondom neked, hogy 4 kilowatt valós RMS-el hajtok egy 99 decibel érzékeny (hifi hangfalak 85-90 dB érzékenyek) dupla 18colos subot szobában, és megfelel? Ne magadból indulj ki, van akinek nem elég a "szokásos" hifi hangerő szobában."


Ha Te vagy az a "kolléga", aki 73%-on van és gyakran hozzászólt a hangtechnikai kérdésekhez és eddig mindig nagyra értékeltem a véleményét, akkor sajnálom. Most ellent kell mondjak. A zárójeles rész minden szempontból extrém. Én nagyon szeretem a hangos zenét jó minőségben, akár ha a komolyzene mellbevágóan szól, akár diszkó, de amit a zárójeles részben írtál az már messze nem a zenéről szól és ha igaz, akkor káros az egészségre...

2014. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:

"...van akinek nem elég a "szokásos" hifi hangerő szobában."


Ismét leírom, hogy nagyon szeretem a minőségi zenét hangosan, de amit leírtál, ha igaz, az abnormális, az távol esik mindentől, amit én zenének hívok.


Én még azt is aláírom, amikor az amcsi tata mutatta a Peavey 99dB-s hatalmas mélyládát, amit TV állványnak használt és mondja, hogy nem volt hiány a mélyben... :) de ő egy kicsi erősítőről hajtotta... 1-2 wattról max, váljék egészségére kertes házban. :D


De 4000 Watt RMS pfúúú... az nem szobába való.

2014. júl. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:

Dupla 18" CV Stroker (tudtommal nincs is több az országban), 4 kilowattos PKN-el hajtva. :) Ki lehet bírni, lehet 145-150 decibelt megnyomja 30Hz-en, de hát na, kinek mi. Néha lehet durvulni. :) Semmi bajod nem lesz tőle.

Az egyetemen tanult okoskodónak a válaszát inkább el sem olvasom. :)

2014. júl. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:

Igazából a villamos hálózat az ami bekorlátozza a rendszert már 3 kilowatt fölött lakásban.

De búgattunk annó 1:1-be toroidra kötött verseny nyomót is, ott sem 10-20 amper rohangált át a 4x1 ohmos tekercselésen. :D Tudom mi az a négyzetes középérték. :)

2014. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
Amúgy azt, hogy a hifi hangfalak 85-90 decibeles érzékenységűek, a laikus kérdezőnek írtam viszonyítási alapnak, hogy ahhoz képest mit jelent a majd 100 decibeles érzékenység. Nyilván nem egy pár hifi hangfalat támogatok egy 3/6 kilowattos subbal szobában.
2014. júl. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:

Na de az én "betegségem" egy más téma :D nem mennék bele, csak viszonyításképp leírtam (saját magamat hozva példának), hogy nem biztos hogy mindenki megelégszik szobában azzal a 2x50-100 wattos teljesítménnyel, amit itt valaki már bőven soknak tart. Mondjuk egy 90 decibel érzékeny hifi hangfal 50 wattal hajtva, szól jóindulattal 108 decibelt. 250 wattal megrakva, már 114 decibel, az már dupla hangerő az emberi fülnek. És még az a 114 decibel sem, közel sem az elviselhetetlen kategória. Bemész egy átlag diszkóba, ott is 115-120 decibellel szól a zene, egy igényesebb helyen, vagy fesztivál koncert első sorában 125-130 decibel a hangerő. Hol van ehhez képest egy átlag hifi rendszer hangereje. Sehol. Itt csak az elviselhetetlenséget próbáltam cáfolni, valamit azt érzékeltetni, hogy attól hogy x-nek elég pár 10 wattos teljesítmény, y-nak nem biztos.

Oldalanként ~negyed kilowattal hajtva, 12-15 colos mélyközéppel szerelt, 90 decibel érzékeny szobai hifi hangfalak, szerintem ez egy tök átlag, hangos zenére alkalmas felállás.

2014. júl. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
aki a 11-es meg az utolsó 4 választ írta. Neked mondom, hogy kicsit művelődj a témában, és járj utánna annak amit összeírogatsz, mert ezek szerint nagyon nem vagy képben a dolgokkal, sem azzal hogy a dB valójában mit határoz meg és mire használják konkrétan. Sok hülyének lehet hogy betudod adni hogy te 4 kW-os rendszert üzemeltetsz csúcson járatva, és tolod a 115-120 dB, de nekem. Egyébként nem érdekel, hülyék mindig voltak és mindig is lesznek, leginkább nekik csinálják az ilyen több ezer Wattal feliratozott hangszórókat, amiből jó ha tetőzési ponton átszalad 140-145 W!!
2014. júl. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!