Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangrendszer építése, hogyan?

Hangrendszer építése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkoztam azon hogy a jelenlegi kis 2.1 hangrendszerem helyett, vagy éppen mellé egy álló, 3 utas hangfalpárt kéne beszerezni.

A mostani is szépen szól, nincs vele gond, csak régóta vágyik a szívem egy álló hangfalpárra.

Az a baj, hogy nem igazán értek hozzá mélyebben, ezért szükségem lenne kis felhomályosításra. Ha van egy kinézett 3 utas hangfalpár, pl. 2x150W teljesítménnyel, akkor ahhoz még szükségem van egy erősítőre, amivel pl. PC-re vagy TV-re tudom kötni. Igaz?

Az hogy milyen erősítőt veszek hozzá, mennyire számít, mit kell néznem? Fontos dolgok akár a hangfalak, akár az erősítőt illetőleg?



2014. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:

"Olyan ez, mint egy 500 lóerős autó. Nem tiltja (talán) a törvény, de hétköznapi esetben értelmes indoklást nehéz találni hozzá, hogy miért is lenne "szükségszerű".

"

Gondolkoztam rajta, hogy felhozzam-e példának a sportautókat, de inkább nem tettem. Helyettem te megtetted. De nagyon jó példa. Azért mert valaki sportautóra, vagy nagy hangra költi a pénzét, nem lesz rosszabb ember másoknál. Nem követ el semmi hibát az életben. Értem az érvelésed, szerintem legalább 15 év korkülönbség van köztünk, ha nem több. Én nem nézek le itt senkit, de mikor a világ egyik legjobb erősítő szériájáról hajtott, egyik legjobb 18"szóróval szerelt ládára azt mondják hogy szar, az kicsit fúrja az oldalam. Én nem mondtam h a Dali szar, vagy a Pioneer (jelenleg is Pio házimozi erősítőt használok előfokként a rendszerben) nem jó. De nem állítottam azt, hogy egy Wharfedale Valdus jobb egy Ikon frontpárnál. Akkor ő se állítsa azt, hogy egy Ikonnak zeneibb mélytartománya van, mint egy Strokernek. Én hallotam már Ikon párt, igaz közép kategóriás házimozi erősítőről, és aránylag nagy moziszobában (~40-45m^2). Ő kétlem hogy hallott Strokert, ritka mint a fehér holló... De köze nincs egymáshoz a kettőnek hangminőség szempontjából. Ezt nem azért írom mert a Dali "szar". Hanem mert így van.

Bár azért megjegyezném, hogy a Dali, baromi erős motorral szereli a hangszóróit, piacon talán az egyik legmasszívabb. Volt szerencsém kézbe fogni. De egyszerűen nem az a kategória amit egy Stroker nyújt. Teljesen más világ. Kb. olyan mint ha a Valdust hasonlítgatnánk az Ikonhoz. Nem vagyok fogyatékos, nem szoktam nagyot mondani, nem is lenne értelme egy névtelen fórumon. Tudom miről beszélek.

2014. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

"A C-V mégis milyen más céllal gyártana 99dB-s, ezer wattosnál nagyobb terhelhetőségű, 46 centis hangszórót? Milyen más ajánlással, mint PA rendszerbe?"

Hát erről beszélek! Hifi hangszóró kérlek szépen. Tengeren túlon erőszeretettel alkalmazzák audiofil rendszerekben, egy hátránya van, az óriási láda igény. Amúgy nincs 99 decibel érzékeny, max. ha 2 szórót használsz.

Nem dicsekedni akarok vele, azt itt elkezdte más. Csak mint írtam, fúrja az oldalamat, hogy azért állít be itt egy ismeretlen engem konkrétan szarnak, mert "nagyot mondtam". Nem mondtam nagyot, azt mondtam ami van.

De ha már itt tartunk, kitérhetünk a PKN Controlls erősítőire is. Szintén előszeretettel használják audiofil hifi rendszerben. De gondolom az oltó kollégádnak azzal is volt dolga. :)

2014. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, előszeretettel használták anno a CV-t hangnyomás versenyzésre, nagy érzékenysége, és 3 kilowattos zenei terhelhetősége miatt. De az már megint egy másik kategória.
2014. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

Nem is értem, miről beszélsz... Hol írtam, hogy rossz ember vagy attól, hogy normális zenehallgatáshoz tökéletesen szükségtelen tudású hangtechnikád van. :) Attól sem leszel rossz ember, ha 130 dB-hez ragaszkodsz, max ha más emberek életét keseríted vele, akkor igen!


Az 500 lóerős kocsi jó példa. Aki arra gerjed, tegye, de értelmesen hétköznapokban semmi érv nincs mellette. Na ilyen az a Cerwin Vega a szobában...


Nagyon próbálod védeni az álláspontodat, pedig legjobb hangsugárzó nem létezik, csak jó és jobb...


Nem tudom, mikor voltam tiszteletlen, de én azt tiszteletlenségnek veszem viszont, hogy szakmai érveket átugrasz.

2014. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
Nos, megszereztem a Stroker 18-as adatlapját. Szóval ez a "világ legjobb mélysugárzója"?
2014. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

Ez egy jó minőségű mélysugárzó, de megvannak a maga korlátai, nincsenek csodák.

Nagyon alacsony Qts, 96dB érzékenység (99 helyett) és 34Hz-es Fs. Ha mély basszust nézzük, könnyen van olyan Hi-Fi mély, ami mélyebbre megy.

2014. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:

Figyelj, mindenkinek van egy hobbija. Van akinek a sportautó, van akinek a hangos zene (de mint írtam, ne úgy képzeld el hogy napi szinten órákat rángatom kilowattokkal a villanyórát, csupán havi max. 3-4 alkalom mikor nem zavar az ég egy adta világon senkit), van aki egy lóra költ el százezreket/milliókat, van aki pókerezik. Ha az adott felhasználó igényeit kielégíti, akkor már van értelme.


Védem is az álláspontom, mivel itt konkrétan szakmai érvek egyik oldalról sem hangzottak el (!), másrészt én is tudom mi az a zenehallgatás, nagyon kedves hobbim. Arra van is más alkalmatosság. De az, hogy én megemlítem egy kérdés alatt, hogy mivel az igények szubjektívek, ne alapozzon arra senki, hogy a másiknak is elég lesz a 2x70 watt szobában, lehurrogtok, azzal jöttök hogy hogy működik a hangszóró, meg levegőbe beszélek, hülye vagyok, nem normális dolog néha "veretni" egyet, sértő. Baromira. Én nyugodt ember vagyok, de a hepciáskodást, főleg látatlanban nem szeretem. Már pedig a másik kolléga rögtön ezzel kezdte. Mindenkinek magán ügye, hogy a saját ingatlanjában mit csinál, ha én ezt olyan időpontban teszem, nem túl nagy gyakorisággal, mikor nem zavarok vele senkit, miért ne lehetne? Ha lenne egy 800 lóerős dupla turbós M5-ös BMW-m, miért ne nyomhatnám padlóig a gázt időközönként egy olyan helyen, ahol nem zavarok/veszélyeztetek vele magamon kívül senkit? Gyakorlatilag ezen a "hangnemen" akadtam fent, nem a "szakmai" részén. Értem én amit írsz, azt is amit a többiek. De lehet ezt normálisan is közölni anélkül, hogy érzékeltetnéd a másikkal azt, hogy szarba van nézve.

2014. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:

"Védem is az álláspontom, mivel itt konkrétan szakmai érvek egyik oldalról sem hangzottak el (!)"


-Akkor részemről itt van ennek az eszmecserének a vége! :)

2014. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
Én is belefáradtam, menjetek ti is meccset nézni. :)
2014. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

"Védem is az álláspontom, mivel itt konkrétan szakmai érvek egyik oldalról sem hangzottak el (!)"


-Akkor részemről itt van ennek az eszmecserének a vége! (=én meg úgy gondolom, hogy ha szerinted nem hangzott el pl tőlem, szakmai érv, akkor nincs értelme folytatni.)

2014. júl. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!