Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van bűntudatom, miért...

Miért van bűntudatom, miért agyalok még mindig ezen?

Figyelt kérdés
Van egy lány, akit nagyon megszerettem és amikor kiderült, hogy nagy bajban van, akkor én mindenáron segíteni akartam neki, amit ő látszólag elfogadott, de valójában kitért minden segítség elől. Erőltetni meg nyilván nem akartam semmit. A legtöbb ember pont csak akkor keres engem, ha valamit akar, nahát ő meg pont az ellenkezője, mert eleve magától semmit nem kérne. Mivel egyre többet éreztem iránta, így egyre többet bókoltam neki, viszont közben más lányok is rámnyomultak, amit ő látott. Nem hiszem, hogy elhitte, h őszintén érdeklődöm iránta, csak sose mondott semmit, de azt láttam ,h valami baja van. Nagyon rossz állapotban van testileg,lelkileg, végtelenül önbizalomhiányos. Egyszer a fejéhez vágtam, h ennek az egésznek az lehet az oka, h elnyomja magában a dolgokat, pedig én tudom, hogy ő egy jó ember és bármit nyugodtan kimondhatna meg látom, h ő nem azért van jóban velem,mert bármi hasznot remélne belőle és ennek én nagyon örülök. Ezután nagyon berágott rám, de nem mondta meg ,h miért. Így utólag belegondolva az az érzésem, h nem kellett volna így a fejéhez vágnom ezt. Illetve hiába pozitívumként írtam, h ő nem akar kihasználni, valszeg ebből is azt szűrte le, h végképp nem fog tőlem segítséget elfogadni, még ha szüksége is van rá. Ez nagyon rossz érzés nekem. Főleg mert én csak jót akartam neki, de hülyén fejeztem ki magam, félreértett valszeg sok mindent. Így hiába próbáltam őt randira hívni, hiába mondtam, h szívesen beszélnék vele őszintén, ő nem volt hajlandó semmibe belemenni, úgy elbeszélgetett velem, ha olyanja volt, de semmi egyéb. Ha felhoztam, h nem akartam megbántani, akkor azt mondta, h nem bántottam meg őt semmivel. Nekem mégis nagyon bűntudatom lett, mert láttam rajta, h nincs jól, azóta is ezen agyalok, h mit kellett volna másképp mondanom. Többször elhívtam randire, de mindig kitért, a végén kész tények elé állítottam, h többet nem fogom elhívni ha megint nemet mond és akkor elutasított nyíltan. Emiatt is bűntudatom van, h ilyen választás elé állítottam. Utána pedig hát kedvesen búcsúztam tőle, de megszakítottam vele a kapcsolatot, mert más választásom nem volt. De annyira sajnálom az egészet és egyfolytában azon agyalok, h hol rontottam el,bűntudatom van, h egy ilyen törékeny lányt magára hagytam, de nem volt más választásom, mert ő semmit nem volt hajlandó tőlem elfogadni. Se segítséget, se szerelmet ,se barátságot. Folyton szenvedek és aggódok miatta, h h tudnék neki mégis segíteni, akár úgy h ne tudja meg, h én voltam.
2019. júl. 27. 10:11
 1/8 papics ***** válasza:
100%
Szerintem az is megfelelő segítség számára, hogy nem kezdeményeztel felé többet. Így tanulhat a hibájából, és később el fogja fogadni mások segítő kezét.
2019. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen pozitív vége lett a dolognak, hiszen az ilyen fiúk nem szokták megérteni, hogy nem, de neked sikerült.
2019. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

"csak sose mondott semmit, de azt láttam ,h valami baja van. " Ne akard annyira megérteni. Ne legyen bűntudatod- nem tettél semmi rosszat.

"Houston, van egy kis gond!"

[link]

2019. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, de lehet, hogy valami súlyos baja van, csak ez nem derült ki végül, vagy legalábbis nem mondta el.

Leginkább emiatt van bűntudatom, mert én tudtam volna neki segíteni, ha hajlandó elfogadni. Nagyon aggódom érte. Szeretném, ha jól érezné magát. Pár héttel ezelőtt, mielőtt megszakad a kapcsolat, akkor is mesélt arról, h milyen kilátástalan élethelyzetben van és iszonyú volt ott állni vele szemben, és tudtam, h én tudnék neki segíteni, de nem hiába akarnék, ha ő úgysem fogadná el.

2019. júl. 27. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt úgy hívják: reménytelen szerelem...
2019. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De attól, hogy most rossz neki, még egészen biztosan tudhatja, hogy mi az, amit nem akar. És téged nagyon nem. Legalább nem egy kihasználós valaki, akinek csak addig lettél volna jó, amíg kihúzod a gödörből. Engedd el!
2019. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezt én nagyra értékelem, de ettől függetlenül nagyon fáj, hogy nem tudtam neki segíteni.

De végül rájöttem, hogy a legjobban úgy tudok neki segíteni, ha elengedem.

2019. júl. 27. 12:46
 8/8 anonim válasza:
Olyan ismerős ez az érzés, mintha róluk beszéltél volna...
2019. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!