Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet elfogadni, hogy...

Hogyan lehet elfogadni, hogy egy barátság csak érdekről szólt?

Figyelt kérdés

Van egy baráti pár, akikkel már egy ideje ismerjük egymást. Sose volt a legszorosabb a barátság, de az évek során egyre szorosabb lett a kapcsolat. Azonban mindig volt egy olyan furcsa érzésem velük szemben, mint amikor nem lehet az ember önmaga, mert valami érdek van a kapcsolatban, nem csak a másik lényéért szeretjük egymást. Az évek során megismertem őket, más társadalmi osztályból jövünk, és ők mindent az életükben úgy mérnek, mennyi hasznot hoz nekik az a dolog. Az emberi kapcsolatokra is vonatkozik ez, ennélfogva a baráti kapcsolatokra is néha.


Én szeretem őket és szeretném megőrizni a barátságunkat, de ugyanakkor fáj is, hogy nem kölcsönös a feltétel nélküli barátság és balek sem akarok lenni, ha ezt ennek ellenére erőltetem.


Mit gondoltok?



2018. dec. 7. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
7%
Mi van? Írd már le normálisan a helyzetet és a konkrét problémádat, ha véleményt, vagy pláne tanácsot kérsz. Annyira utálom ezt a női titokzatoskodó stílust.
2018. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahol az 'érdek' megjelenik, barátságról szó sem lehet.

"Üzletben, háborúban, szerelemben nincs barátság!" - tartja a mondás, ez azért igaz, mert mindháromban jelen van az érdek.

.

"Hogyan lehet elfogadni, hogy egy barátság csak érdekről szólt?"

Sehogy.

Vagy tudomásul veszed, hogy (amíg) érdeke úgy kívánja, elérni akarja, hogy te barátnak tekintsed.

Légy önzetlen, kívánságát esetleges hátrányod esetén is teljesítsed.

Ezt mifelénk nem 'barátságnak', hanem a 'másik kihasználásának' nevezik.

2018. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!