Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én vagyok a hülye, hogy ki...

Én vagyok a hülye, hogy ki szeretnék mozdulni valahová?

Figyelt kérdés

Akármilyen programot vetek fel a barátaimnak soha nem vevő rá senki és max. lehurrogják, ha nem az “otthon ücsörgünk a szobában” kategória. Nem drága helyekre szeretnék menni, szóval nem arról van szó, hogy nem engedheti meg magának senki és nyilván olyan időpontokra időzítenénk, amikor mindenkinek megfelel. Viszont mind kuka vagy találnak valami kifogást, hogy miért nem jó.


Például megbeszéljük a barátaimmal, hogy jó lenne valamikor összeülni valahol enni-inni-fagyizni stb. és beszélgetni. Ebből 99%-ban az lesz, hogy “jajj inkább menjünk át valamelyikünkhöz és rendeljünk”. Az egyik az, hogy szerintem teljesen más élmény-hangulat beülni valahová, emberek között lenni és eldumálgatni, mint a szobában az ágyon ülve dobozból enni a már kissé kihűlt kaját. A másik pedig az, hogy nekem ez néha már kellemetlen és kényelmetlen. Nekem semmi bajom nincsen egyikük családjával sem, gyerekkorom óta ismerem őket és azt gondolom, hogy ők is hasonlóképpen viszonyulnak hozzánk. Mindig mondják, hogy nyugodtan mehetünk és őket nem zavarja, de engem viszont igen, mert valahogyan feszélyezve érzem magam. Ugyanígy annyira azt sem szeretem, ha hozzánk jönnek át. Nyilván nem áll meg az élet miattunk és mindenki csinálja a maga dolgát, de valahogyan pont ez a fura, hogy mi beszélgetünk, míg a család meg pl. takarít, vacsorázik, fürdik stb. Útban érzem magam. Sokszor pedig már unalmas is, mert tényleg mindig ugyanez a program csak éppen más körítéssel pl. kaja helyett film vagy szilveszter vagy nem tudom.


Nekem lenne igényem arra is, hogy néha kimozduljunk, csináljunk valamit együtt. Pl. menjünk el sétálni, menjünk el biciklizni, menjünk ki piknikezni, tollasozzunk, de nem. Hívtam őket a Balatonra (és el is vittem volna őket) mert a család révén mindig van ingyen szállás és most is tudtunk volna menni egy egész hétvégére, de nem. Ezek mind olyan programok, amik szinte nem kerülnek semmibe, de nem gondolnám, hogy pl. egy pizza, egy kávé, egy mozijegy, egy strandbelépő, egy állatkert vagy egy akármilyen egyszeri program kifizetésével rögtön eladósítanák magukat. Az is megint probléma, hogy “hogyan?” meg “mivel?”, miközben ketten is vezetünk és amúgy csomó helyre gyalog, biciklivel vagy nagyobb távolságokra pedig tömegközlekedve (amit egyébként is szoktak) is el lehet jutni.


Szóval ezzel kapcsolatban érdekel a véleményetek, mert már kezdem azt érezni, hogy velem van a baj és nekem vannak nem normális igényeim.


2019. aug. 2. 11:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy 20 éves vagyok és mindannyian ez a kora huszonéves korosztály vagyunk.
2019. aug. 2. 11:52
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled semmi baj csak mostanság mindenki ellustult. Én is sokszor hívom a barátnőim hogy menjünk ide vagy oda de sosincs kedvük, úgyhogy ismerős az érzés.
2019. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért vagy hülye, mert szeretnél kimozdulni, hanem azért, mert nem teszed meg!


Miért kell ragaszkodni olyan emberekhez, akivel nem illesz össze? Mármint... biztos vannak szuper jó közös dolgaitok, amiket mindenki szeret együtt csinálni, de ha a kimozdulás nekik nem ilyen, akkor ne akard elráncigálni őket!

Menj egyedül, rokonnal, új társasággal!

2019. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát mert csak ők vannak, akik a tényleges barátaim. Ilyen-olyan felszínesebb ismertségek, “barátságok” vannak, de velük nem olyan a kapcsolatunk, hogy elmenjünk ide-oda. Ők inkább ez az “egyetemen találkoztunk, szaktársak vagyunk és akkor már szünetben elbeszélgetünk, segítünk egymásnak, elvagyunk”, amivel amúgy nekem nincsen bajom, csak ők azért nem olyanok, mint a kérdésben említett barátaim, akikkel együtt nőttünk fel. A családomban pedig nincsen velem egyidős rokon, a legfiatalabb családtagom is 15 évvel idősebb nálam, csomóan már saját családot alapítottak, gyereket nevelnek, dolgoznak éjjel-nappal. Van egy-két családi program, de azok megint inkább a számomra unalmas kategóriába esnek, mert nem feltétlenül olyan kikapcsolódásra vagy szórakozásra vágyom, hogy pl. hallgatom a szülős sztorikat miközben rohangál meg ordibál körülöttem három gyerek. Egyedül pedig nincsen hangulatom ilyenekhez. Ha elmegyek valahova, akkor úgy elténfergek, veszek egy fagyit, olvasok stb., de nem az igazi, hogy elmegyek a Balatonra és akkor egyedül ülök a parton, hogy nekem most milyen jó...
2019. aug. 2. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Kifogást könnyű találni mindenre... persze 🙂

De mi lenne a megoldás? Az biztos nem, hogy otthon gubbasztasz, mert akikkel mennél, azok nem akarnak...

2019. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!