Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti ezt zaklatásnak éreznètek?

Ti ezt zaklatásnak éreznètek?

Figyelt kérdés

A szitu a következő:

Van egy ember akivel barátkoztál vagy voltatok közös programon.

Azonos neműek vagyunk!!

Nohomo.


De egy idő után állandóan írogat heti többször. Minden dolgot: éppen mit csinál, hogy érzi magát vagy érdeklődik hogy tellik a napom. Én nem keresem vagy nagyon ritkán. De ő mindig.. nagyobb társasgban amikor egy helyen vagyunk, állandóan hozzám jön oda, ha látja hogy mással beszélek akkor is várakozik velem akar beszélni.


Lényeg hogy teljesen úgy érzem hogy rámszállt, már már zaklat.

Nem akartam eddig megbántani. De volt hogy napokig nem válaszoltam. Vagy Ok-ot vagy like al válaszoltam. De nem tűnik fel neki.


Egy közös témánk van...de az nagyon kevés... és én nem csak arról akarok és tudok beszélni.


Ebben a helyzetben mit lehet tenni?

Másik kérdem: én reagálom túl vagy szerintetek is gáz ez?



2019. aug. 14. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hàt én megmondanàm neki hagyjon engem békén örökre. Ez beteg.
2019. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Nekem is vannak ilyen ismerőseim, asperger szindrómásak/ autisták. Ha valaki "közeledik" feléjük, az azonnali rajongást ft ki belőlük az adott személy iránt (, persze a viselkedésük sokmindentől függhet).., nem lehet, hogy a te ismerősöd is aspergeres..?
2019. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
lehet nincsenek barátai, nagyon félénk, esetleg problémái vannak a kapcsolatteremtéssel (autista, vagy valami ilyesmi), vagy új a környéken és épp próbál kapcsolatokat teremteni magának.
2019. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
ma 21:54-es: NEKED tényleg fogalmad sincs az Apergerröl vagy autizmusról, az ugyanis ilyen viselkedés soha nem okozhat!
2019. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem aspergeres. Nem talál társaságot vagy aki meghallgajta az lehet...

De arról én nem tehetek. De én nem igényelem ezt a szoros kapcsolat tartást, de neki sima jelekből nem tűnik fel.

2019. aug. 14. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak szimplán nincs tisztában azzal amit te itt leírtál nekünk, és ő azt hiszi, hogy téged egyáltalán nem zavar, mert nem neki mondod meg a problémádat. Ezt nem úgy kell megoldani, hogy alig válaszolsz neki és akkor hagyod hátha rájön vagy nem... Ez gyerekes megoldás és ne csodálkozz, ha ebből nem feltétlenül jön le neki. Mondd el neki is azt amit itt.


Egyébként kétlem, hogy szándéka lenne az, hogy zaklasson.

2019. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
21:59 Ha huzamosabb ideig beszélsz egy (a barátkozásra fogékony) aspergeres/autista emberrel, hidd el, hogy a fent leírtakhoz hasonló viselkedést válthatsz ki belőle.., ehhez viszont az szüksége s, hogy te tedd meg az első lépést és, hogy felkeltsd az érdeklődését.., hidd el nekem ;).
2019. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed. Igen ez lehet hogy nem tűnik fel neki. Igazából nem akarom megbántani és nem haragszok rá vagy ilyemsi, csak egyszerűen úgy érzem túl közelinek érzi ezt a dolgot és túlságosan kisajátit. Az ilyen dolgokat nem szoktam megmagyarázni másoknak. Mindenki érzi a reakciókból ki hogy áll a másikhoz. Nekem is van olyan ismerősöm akinek írok és semmi reakció...akkor nem erőltetem. De ő pl ha nem reagálok akkor is elírogat még magába is...pedig nem reagáltam.

Ha néha összefutunk és beszélünk...az nekem elég lenne..vagy ha van valami különös fontos mondanivalónk. De ez hogy állandóan engem keres ez nekem sok.


Valószínű ha így elmondanám akkor tudná. De nem akarnám megbántani, de sztem annak fogja felfogni.

2019. aug. 14. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Energiavámpír.

Sajnos nehéz megértetni vele, hogy ez így nem barátság, és legyen függetlenebb, ne akarjon tőled függeni semmilyen formában. Így lehet el kell vábni majd a kapcsolatot.

2019. aug. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!