Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogy éreznétek magatok?

Ti hogy éreznétek magatok?

Figyelt kérdés
A legjobb barátomnak nem én vagyok a legjobb barátja. Én visszahúzódó vagyok, 2-3 barátom van, ő a legjobb. Neki viszont nagyon sok van, állandóan találkozik mindenkivel. Én egy átlagos barát vagyok neki szerintem. Ez kicsit rosszul esik. Ti hogy éreznétek magatok?
2018. okt. 22. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem esne jól. Esetleg megbeszélheted vele őszintén,hogy találkozhatnátok olykor gyakrabban is.
2018. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
találkozunk heti háromszor is, egy iskolába járunk.iskola után is eljárunk. de mással is találkozik ennyiszer
2018. okt. 22. 20:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Megpróbálnám feldolgozni és elfogadni ezt a helyzetet.

Megpróbálnám, úgy alakítani a köztünk lévő dolgokat, hogy nem kiskutyaként lógjak vele amikor együtt vagyunk. Kicsit hátérbe húzódnék, hogy meglássam azt, hogy ő akkor keres engem, ha éppen én kicsit háttérbe húzódtam és nem keresem őt. Ha keres akkor komolyan veszi a barátságunkat, ha nem keres akkor csak én vettem komolyan és tekintettem barátságnak a köztünk lévő kapcsolatot és csak én lógtam vele kiskutyaként.

Én ezt a kis kísérletet tudom tanácsolni.

Ha ez után a kísérlet után nem keres érdemes kevésbé komolyan venni vele a barátságot és csak havernak, ismerősnek tekinteni és más komolyabb barátság után nézni, ha erre van szükséged.

2018. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a barátság égisze alatt nem támaszthatsz elvárásokat a barátokkal szemben. A barátság nem a méricskélésről meg a számonkérésről szól, hanem a feltételnélküliségről.
2018. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobb ha megtanulod hogy nem számíthatsz "barátokra".

Ideig óráig lehet ott vannak melletted, de aztán ki tudja hogy hozza az élet. Nekem is volt egy ilyen "legjobb barátom" vagy legalább is akit annak hittem, aztán olyan szépen pofára ejtett, duplán, azóta nem hiszek ebben. Az ember csak magára számíthat.

2018. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen barátom. Most is a barátom, ha egyáltalán nevezhetem annak, de hogy a legjobb barátom-e még, abban kételkedem. Már hónapok óta nem beszélek vele. Pedig szívesen beszélnék vele, csak sajnos nem szoktunk találkozni. Amikor még kétségek nélkül a legjobb barátomnak tartottam (bár nem mindig volt jó a kapcsolatunk, más barátaim meg nem igazán voltak egy idő után), és tudtam, hogy neki nem én vagyok az, elfogadtam a helyzetet, de bosszantónak tartottam. Részben azért, mert egészen közeli barátságban volt/van egy olyan személlyel, aki engem nagy valószínűséggel nem kedvel...
2018. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!