Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet "közeli" barátoka...

Hogyan lehet "közeli" barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

A gyerekkori barátaim mind elmentek külföldre,megszakadt a kapcsolat. Soha nem vesztünk össze vagy ilyesmi csak szép lassan eltávolodtunk. Ugyanígy a gimis-kori barátokkal,a bulis barátokkal a tini éveimből stb.

Most felnőttként jóformán nincsenek is barátaim. A párom a legjobb barátom,ő mindent pótol,vele osztok meg mindent,ő is velem,neki is csak ilyen felszínes buli-haverjai vannak ezen kívül.De azért persze ez más mert a fiúknál ez sokszor így megy,és nekik elég is,de a lányok szeretnek traccsolni,lelkizni és ilyen igazi lány barátom nincs.

Már tényleg nem értem mi a hiba,korábban mindig volt,életem során talán 4-5 legjobb barátnőm,ugye időszakosan változott ahhoz mérten hogy épp hol tartottunk az életben. Nem voltam antiszoc,vagy bunkó,mindig sok barátom volt,de amióta ezek a gyerekkoriak elpárologtak,csak ilyen bulis barátnőim vannak. Ugyanúgy szeretnek velem lenni,nem arról van tehát szó hogy kiállhatatlan lennék vagy rossz társaság,csak egyszerűen nem tudok kialakítani mélyebb barátságokat.

Elhívom őket ide-oda,de utána van hogy hetekig nem keresnek.Találkozunk a bulikon,akkor örülnek nekem meg beszélgetünk,de ők nem hívnak meg magukhoz vgay ilyesmi. Egyikükre sem számíthatnék ha ki szeretném sírni magam,vagy ha segítségre lenne szükségem,csak úgy laza estéken vagyunk úgymond "barátok". Legtöbben nem is abban a városban élnek ahol én,szóval az "áthívom kávéra" sem olyan egyszerű megoldás. Gondolkoztam hogy ha engem nem hívnak,hívom őket én. Volt egy lány akivel beszélő viszonyban voltam,elívtam a másik városból hogy jöjjön át,bulizzunk aztán ott is alhat nálam. Egyszer történt meg azután nem nagyon keresett,csak néha ha valami vicces képet talál vagy ilyesmi. Egy másik lány kisírta magát a vállamon mikor szakított a pasijával. Segítettem neki,vele voltam majdnem egész este,jókat beszélgettünk. Utána még pár napig sms-eztünk,aztán semmi. Mondtam neki,ha bármi kell vagy ha rosszul érzi magát jöjjön át,menjünk el valahova,vagy csak hívjon,azt mondta nagyon kedves vagyok,köszöni. Többé nem is beszéltünk.

A többi lány akikkel ilyen viszonyban vagyok,igazából a barátom haverjainak a barátnői. Tehát csak azért ismerjük egymást,és azért lógunk együtt, mert a fiúk miatt egy társaság lettünk,közös újévezések,közös szülinapozások. Nem is tudom hogy egyáltalán barátnőknek tartujk-e magunkat egymás között. Persze jól elvagyunk olyankor,de ez is olyan felszínes,alig tudjuk a másikkal mi történik,hogy áll az élete.

Mit kéne másképp csinálnom?



2019. aug. 28. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Hasonló problémám van, nehéz ügy. Sajnos az embereknek elértéktelenedett az ilyen barátság, pont ezt tapasztalod te is. Azon kívül, hogy folyamatosan próbálkozol nem tudsz mit tenni, egyszer hátha.
2019. aug. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez majd ugy jon magatol. De nekem is jol jonne egy igsz barat.
2019. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sok dologban magamra ismertem. Én is egy olyan korszakomat élem most, amikor rádöbbentem, hogy nagyon sok korábbi, kamaszkori barátom lemorzsolódott a távolság, a családalapítás, a munka, vagy a viszonyunk megromlása miatt. Alig vannak már olyan barátaim, akikkel tényleg számíthatunk egymásra a bajban is, és gyakran is tudunk találkozni.

Ez a helyzet pedig borzasztóan elkeserít :/ Tudom, én voltam nagyon naiv, de én régen tényleg őszintén hittem, hogy azok a barátságaim örök időkig fognak tartani és semmi sem állhat az útjukba. Nagyon rossz érzés rádöbbenni, hogy a való élet egyáltalán nem így működik, és még rosszabb érzés, hogy nekem amúgy hiányoznak ezek az emberek, én tényleg szerettem őket.

Mindenesetre én most épp költözés előtt állok egy nagyobb városba. A megmaradt barátaimmal persze tartani szándékozom a kapcsolatot továbbra is, de amenyire csak tudok, új életet és tiszta lapot szeretnék nyitni egy új munkahelyen és új környezetben.

Már csak ezt az egy megoldást látom, hogy ne golyózzak be teljesen a szüntelen nosztalgiázástól és hiányérzettől.

Te esetleg valami hasonlóan drasztikus lépést nem tudnál lépni az életedben? Nagyon jót tud tenni, ha bizonyos dolgokat elengedünk amikhez eddig görcsösen ragaszkodtunk, és inkább új tervekre, új célokra koncentrálunk helyettük.

2019. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem érdemes ezen ennyire problémáznod. a legtöbb barátság olyan, hogy egy bizonyos szintig működik, aztán ha az egyik fél túltolja a bizalmat, a másik automatikusan vissza fog élni vele...amiből többnyire egy összeveszés lesz.
2019. aug. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is ilyen "barátnőim" vannak. Ha rájuk írok, visszaírnak, kisírják a bánatukat, majd ha hívom őket valahova, sosem érnek rá. Ha mégis ráérnének, az tuti, hogy az utolsó pillanatban mégis lemondják. Ha mégis 1%-ban sikerül találkoznunk, az tuti, hogy nekem kell hozzájuk menni egyenesen házhoz, mert ők a kisujjukat nem mozdítanák a kapcsolatunk érdekében, ráadásul akkor is csak róluk lehet szó, én nem érdeklem őket.

Párom haverjai ugyanilyenek. Mindegy, hogy 20 éve ismerjük egymást vagy fél éve, előbb-utóbb mindenki elkezd így viselkedni velünk.

Nem igazán értem, hogy miért, de valószínűleg úgy vannak az emberek a barátsággal is, mint a párkapcsolattal: előbb-utóbb valami másra vágynak, ellaposodik a kapcsolat, nincs több érdekes téma, úgy érzik, nincs több közös dolgunk. Képzeld el, mikor az egyik "barátnőm" múltkor azt írta, akivel 25 km-re lakunk egymástól, és nap mint nap más barátnőivel lóg, hogy velem talán még idén lesz ideje összefutni! De csak talán, mert sok dolga van. :D

Egyébként mi a párommal azért is vagyunk extrán nehéz helyzetben, mert szegényebb környezetből jöttünk, de az utóbbi 2-3 évben eléggé összeszedtük magunkat anyagilag, és ez elég sok irigységet szül körülöttünk a régebbi, szegényebb barátok közt (sőt még a családban is). Fiatalon már elég sok mindenünk megvan, és ezt nehezen nézik el azok, akiknek ez nem adatott meg, akikkel ugyanonnan indultunk... hozzánk hasonlókkal meg még nem sokkal találkoztunk. Főleg azok a barátok koptak le nagyon gyorsan az anyagi gazdagodásunk során, akik előtte kicsit gazdagabb családból jöttek, mint mi, csak a család egy részüknek elengedte a kezét és önerőből már nem tudják a tizedét sem felmutatni, mint mi. Ők a legirigyebbek.

Aztán van az a kategória, akik arra irigyek, hogy nekünk stabil párkapcsolatunk van, nekik meg nem... aztán van, aki arra utalgatott többször, hogy egyikünk miért néz ki jobban, mint ő, és hogy ez milyen igazságtalan. Aztán volt, aki a párom karrierjét irigyellte el. Persze tenni már nem képesek ezekért, mert igenis rengeteg energia van ezekben, az ostor meg rajtunk csattan.

De volt olyan régi barátnőm is, aki évek múltán újra barátkozni akart velem, én pedig vele nem, és finoman leráztam, mert úgy éreztem, semmi közös nincs bennünk. Annyira szöges ellentétes volt az életmódunk és a felfogásunk, hogy semmi közös témát nem találtam a nosztalgiázáson kívül, amit én meg utálok. Viszont olyan is volt, egy srác, akivel azt hittem, a párom nagyon jóban lesz, mert szinte ugyanolyanok, hasonló területen dolgoznak, hasonlóan jól keresők, de aztán a srácnak annyira kiállhatatlan stílusa volt mindkettőnkkel és annyira látszott, hogy nem stimmel nála valami lelkileg/fejben, hogy rászedtem a páromat, hogy hagyja őt, mert nem fog jól járni. Aztán mielőtt a párom leépítette volna a kapcsolatukat, a srác megtette, persze mocskos bunkó stílusban.

Úgyhogy volt ilyen is, olyan is. Mindenesetre a korosztályommal (25-30 közöttiek) komoly gondok vannak, szerintem lassan mindenki kezd elmagányosodni, és senki nem akarja a másikra áldozni az idejét, energiáit, mindenki csak a pénzt meg a magamutogatást hajtja. Ez semmi jóra nem vezet.

2019. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg 30 vagyok, jövőre lesz az esküvőm,és ez rávilágított arra a tényre,hogy lényegében nincs egy lány barátnőm,akit meg hivnék rá. Korábban volt több is,együtt bulizutunk szingliként,aztán ahogy mindenkinek stabilabb párkapcsolata lett, eltávolodtunk,a találkozókat nehéz volt összehozni, költözés..stb. nem is egy helyen élünk,így aztán még nehezebb. Azok a lányok,akikkel egyetemen tök jól kijöttem,mind messzebb laknak,pedig velük biztos elmennék ide oda szívesen. Páromnak vannak gyermekkori barátai,de már velük is egyre ritkábban találkozik, a találkozók is azért valósulnak meg,mert egy helyen laknak. De ott is többsége mióta van barátnője,már vagy csak vele hajlandó kimozdulni, átjönni,ha nem ér rá a csaj,a pasi se jön.Ezekkel a lányokkal is csak azért beszélgetek,mert a párom haverjainak barátnői,amúgy többségével abszolút nincs meg a közös hang, egyikből se nézem ki,hogy nagy barátnők lennénk. Az egyikkel pl megbeszéltüj,hogy na elmegyünk moziba,aztán semmi se lett belőle. Szintén 25-30as korosztály. Szerencsére párom egyben a legjobb barátom is,nade mégse ugyanolyan,mint egy lány barátnő...
2019. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy erős barátság olyan mint egy párkapcsolat. És az kell hozzá, hogy valami nagyon erősen összekössön, hogy ugyanaz legyen a célotok. Nem elég az h ugyanaz az érdeklődési kör.

Ez olyan, h a pasiddal, vagy a csajoddal szexelsz, a barátaiddal nem, de azon kívül minden ugyanolyan.


Jó az ha egy random emberrel tök jól elvagy beszélgettek, de ha valamelyikőtökben felmerül az, h de jó lenne még vmikor találkozni, akkor vége a kapcsolatnak. Ha bennetek van az, hogy barátok lesztek, akkor azok lesztek úgyis, lehet h 5 év múlva, de ha valaki erőltetve akar barátkozni, akkor a másik kényelmetlenül érzi magát, és elküldi a francba a másikat. Szóval a lényeg az, h ne akarj barátkozni, csak legyél nyitott. 50 felszínes kapcsolatodból egy lesz a barátod, és az is hosszú idő mire ez kialakul.

2019. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Én jelenleg 30 vagyok, jövőre lesz az esküvőm,és ez rávilágított arra a tényre,hogy lényegében nincs egy lány barátnőm,akit meg hivnék rá."


Az egyik válaszoló vagyok korábbról. Én is ugyanígy jártam. Nincs egy olyan barátnőm, akit biztosan az esküvőmön szeretnék tudni, egy olyan, aki koszorúslány legyen vagy a tanúm esetleg. Sőt ez miatt lánybúcsúm sem lesz. Elég szomorú. Párom a fiúkkal ugyanígy van.

2019. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Húhh... köszönöm hogy megértetek,kedvesek vagytok. Sajnálom hogy ezt kell látnom,hogy ti is sokan hasonló helyzetben vagytok. Úgy tűnik ez a korosztályunk átka... Elképzelhető hogy a felnőttséggel jár?!

Igen,ez már bennem is felmerült,hogy mi lesz az esküvőmön,nincs egy rendesebb lány barátnőm akit akár koszorúslánynak felkérhetnék. 😕

2019. aug. 29. 01:46
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiszem, hogy ennek kellene járnia a felnőttséggel. Az ötvenes-hatvanas szüleim tele vannak barátokkal. A párom szülei nagyon bunkók, túl zárkózottak és az illemet sem tartják (pl ha hívják őket valahova, legtöbbször nem mennek el, mindenkit alapból utálnak, aki eltér tőlük, és ők sosem hívnak el senkit magukkal), mégis tele vannak olyan korukbeliekkel, akik velük próbálnak barátkozni. Mi a párommal barátságosak és kezdeményezők próbálunk lenni, miránk meg alig kíváncsiak, ők is inkább csak érdekből. Az én szomszédom engem addig keres, míg a szomszédban lakik és szívességeket tud kéregetni tőlem, de ha elköltözik, többet sosem keres. Az én szüleim még a régi szomszédjaikkal is tök jóban vannak, ha 15 éve nem laknak egymás mellett, akkor is néha elmennek együtt ide-oda.

Szerintem egyszerűen a mi generációnk van így elcseszve. Mindenki csak a pénzt meg a csillogást hajtja, csak az elismerésre és az irigységre éhezik mindenki, hogy ő azt érezze, hogy ő valaki, a többiek felett áll, hogy őt csodálják. Ezt hozták a közösségi oldalak. Mindenki mini celeb akar lenni, egy magát mindenki fölé képzelő, önmutogató, nagyzoló valaki. Az igaz kapcsolatok már nem jelentenek akkora értéket, mint régen. Ma már a barátnők nem egymásra kíváncsiak és nem őszintén beszélgetnek, mint az előző generációk, hanem egymás agyát húzzák, dicsekednek, versengenek, mint a férfiak. Elég szomorú, mert én nem ilyen lennék, de én is elmagányosodom, amiért sokan mások ilyenek.

Amúgy ha valaki Vas megyéből való, nyugodtan írjon privátban is.

2019. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!