Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mi a jobb egy...

Szerintetek mi a jobb egy ilyen helyzetben? Meggyanúsítani egy barátot lopással, vagy hagyni az egészet, és elkönyvelni, hogy elveszett?

Figyelt kérdés
Aznap mondott/tett olyan dolgokat, amik elég egyértelműen arra utalnak, hogy ő lopta el, még indítékot is tudnék. Viszont ezt mégsem néztem volna ki belőle. Nem hiszem, hogy elhagytam, vagy máshová raktam az eltűnt dolgot, amúgy is órákig kerestem mindenhol. Nem is szoktam azt máshová tenni. Számonkértem, erre ő megsértődött, és mondta, hogy többé nem vagyunk barátok, ne is keressem. Engem megvisel ez a bizonytalanság, hogy nem tudom az igazságot.

2019. szept. 11. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Hány évesek vagytok?


Amúgy normális ember nem védekezik ennyire, ha lopással vádolják. Sértődés lehet belőle, de nem ez a teljes elutasítás.


Mit lopott el? Ha nagyon fontos, csikard ki belőle (az azonnali hisztirohamból arra következtetek, hogy hamar megtörik) ha nem, akkor felejtsd el az illetőt. Az ilyen nem barát.

2019. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is tudni kellene, miröl van szó?

Másodszor mennyi idösek vagytok?

Harmadszor ez mit akar konkrétan jelenteni "Aznap mondott/tett olyan dolgokat, amik elég egyértelműen arra utalnak, hogy ő lopta el, még indítékot is tudnék."? Épeszü ember nem keveri magát direkt gyanuba, szóval ez inkább a gyanusítás ellen szól.

NEgyedszer valakit gyanusítani bizonyítékok nélkül nem szabad, ennek semmi értelme sincs.

2019. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

"Amúgy normális ember nem védekezik ennyire, ha lopással vádolják. Sértődés lehet belőle, de nem ez a teljes elutasítás."


ÖSzintén szólva én igensi megsértödnék, ha egy barátom lopással gyanusítana ok nélkül, én is megszakítanék vele minden kapcsolatot.

Szerintem igenis az a normális, ha valaki nem hagyja magát gyanuba kerevni ártatlanul!

2019. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
"tobbe nem vagyunk baratok, ne is keress". hat ocsem ezt jol behuzta akkor. meg neki all feljebb es kepes le is lepnixd nem volt roma veletlenul? ha nem o lopta volna el azert nem huzta volna fel ennyire magat. keresd csak nyugodtan tovabbra is, koveteld rajta amit elvitt. vagy dobd be a rendorseg lapot, akkor rogton vissza adja majd.
2019. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már felnőttek vagyunk. Pénz tűnt, kb. 20.000 forintnyit, de más valutában. Az a pénztárca, amiből eltűnt, mindig otthon szokott lenni egy bizonyos helyen, és meg voltam róla győződve, hogy az a pénz ott van benne (2-3 nappal az eltűnés előtt még ott volt) 2 címlet volt, terveztem, hogy az egyiket beviszem a városba átváltani, de akkor is legfeljebb csak az egyiket vittem volna be.
2019. szept. 11. 15:56
 6/13 A kérdező kommentje:
* Pénz tűnt el, kb 20.000 ft értékben
2019. szept. 11. 15:57
 7/13 A kérdező kommentje:
És mindkét címlet eltűnt
2019. szept. 11. 15:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Olyasmit mondott aznap, hogy ő sosem lopna senkitől semmit. Mást is mondott, de azt most nem írnám le, de egy másik személyre utalt vele, hogy ne ő legyen meggyanúsítva.
2019. szept. 11. 16:00
 9/13 A kérdező kommentje:
De ezeket még azelőtt mondta, mielőtt én felfedeztem volna, hogy eltűnt a pénz.
2019. szept. 11. 16:02
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Otthon valahol hever egy pénztárca, amiben két bankjegyet tartasz, pár nappaj korábban valószínüleg megvolt a pénz - azaz fogalmad sincs, mikor és honnan tünt el a pénz.

Másrészt egy beszélgetés során a barátod annyit mond, hogy ö nem lopna senkitöl - és neked ez beismeréssel egyenlö?

Gondolom, nem úgy történt, hogy a barátod egyszercsak minden elözmény nélkül felkiált, hogy "én nem lopnék soha senkitöl", hanem feltehetöen beszéltetek valamiröl vagy szóba jött a lopás téma és erre reagált.

Ilyen helyzetben én is elküldenélek valamerre, ha engem kezdenél gyanusítgatni!

2019. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!