Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik őszinte, mély, hosszan...

Létezik őszinte, mély, hosszan tartó, igaz barátság?

Figyelt kérdés

Én ilyet keresek, de azt érzem, sok vagyok egy embernek. Jó lenne egy barát, akivel aztán mindent meg tudnék beszélni, de talán nem egy reális elvárás egy személyben gondolkodnom, ha amúgy annyi minden, annyi téma, érzelem kavarog bennem. Én szeretek sok időt foglalkozni egy baráttal. Van párkapcsolatom, és a párommal sok mindent meg tudok beszélni, de hiányzik egy baráti kapcsolat is az életemből.

Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy ne legyek sok, és mégis ki tudjak alakítani egy jól működő barátságot, de közben ne érezzem úgy, hogy abban nem tudok kiteljesedni?

Egyébként félreértés ne essék, nemcsak én akarok kibontakozni egy barátságban, igyekszem figyelni a másikra, érdeklődő és nyitott vagyok alapjában véve. Kölcsönös mély barátságot szeretnék.



2019. okt. 23. 23:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Ezzel nem vagy egyedül.
2019. okt. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Én próbálok benne hinni.
2019. okt. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Fiú, esetleg lány vagy? Hány éves? :)
2019. okt. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Nő vagyok,nőkkel soha nem tudtam kialakítani.Egy nagyon jó barátom van,de ő férfi,18 évvel ezelőtt ismerkedtünk meg,rövid ideig kapcsolatban voltunk,de az nem működött,ez alakult át nagyon jó barátsággá,akinek aztán tényleg mindent elmondok.Szerintem szerencse kell hozzá hogy véletlenül megismerj valakit.
2019. okt. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Létezik, de ez általában nem egyik napról a másikra alakul ki. A két legjobb barátnőmet több, mint 20 éve ismerem. Eleinte csak baráti társaságban találkoztunk, aztán egyre jobban megismertük egymást, sok közös élményt szereztünk. Közben voltak költözések, egy ideig külföldön is volt mindkettő, de tartottuk/tartjuk a kapcsolatot a távolság ellenére is (személyesen is).

Szerintem a legjobb, ha sok emberrel találkozol, rendszeresen társaságba jársz és nyitott vagy, figyeled, kivel vagy egy hullámhosszon, kivel tudsz jókat beszélgetni úgy, hogy abba sem akarjátok hagyni. Aztán lehet közös programokat szervezni, elhívni vendégségbe másokkal együtt, később pedig eljuthattok arra a szintre, hogy rendszeresen keresitek egymást és kettesben is találkoztok. Fontos a kölcsönösség, hogy ne csak te keresd meg őt, hanem őt is ugyanannyira érdekelje, mi van veled.

Néha az élet spontán is hozhat barátokat, pl. munkatárs, valamelyik családtagod új partnere, a párod ismerőse személyében.

És hogy mit tehetsz, hogy ne legyél sok? Ne erőltesd a találkozást, ha épp nem ér rá, ne akarj túl gyakran találkozni vele rögtön az elején (várd meg, hogy ő is keressen, elhívjon valahová), ne tárd fel rögtön a legféltettebb titkaidat, ne panaszkodj sokat, ne szidj neki másokat. Először ismerjétek meg egymást, idő kell ahhoz, hogy kialakuljon a bizalom. Utána majd lehet mélyebb témákat boncolgatni.

2019. okt. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha szerinted létezik akkor rengeteg embernek miért Nincsen? Miért csak felszínes érdek barátok? Na?
2019. okt. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

"Ha szerinted létezik akkor rengeteg embernek miért Nincsen? Miért csak felszínes érdek barátok? Na?" Ennyi erővel mi is megkérdezhetnénk, hogy ha nem létezik, akkor rengeteg embernek mégis miért van? Nekik miért sikerül, ami neked nem, te mit csinálsz rosszul az emberi kapcsolataidban? Na?

Létezik, de sok idő kell, hogy kialakuljon. Nekem azok a barátságaim maradtak meg csak hosszútávon, ahol a közös élmények mellett megvan a hasonló értékrend, hasonló humorérzék és a kölcsönösség.

2019. okt. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem
2019. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Kozepso csoportban nyáron volt indiantabor az oviban. Aki abba az oviba jart de mar elballagott, viszajohetett taborokba. En kiscsoportos voltam. Volt egy sorversenyes feladat, es egy elsős fiu ellen versenyeztem. Hagyott nyerni. Ez szimpatikus volt. Nagyon a baratja szerettem volna lenni, de volt egy ,,barati" tarsasagom, akik ezt lehetetlenne tettek. Utana nem is talalkoztam a fiuval. Utana 5.ben, amikor kisgimis lettem, egy sulis ,,csoporton" belul megismertem újra (persze nem emlekeztunk egymasra). Egyre tobbet beszelgettunk, szinte teljesen osszenottunk. Bar 4-5 ev van koztunk, de nem lehet eszrevenni. Apam helyett apam, fiverem helyett fiverem, legjobb baratom, van hogy a pasim. Arra hogy ovibol ismerjuk egymast nemreg jottunk csak ra.

Bar lehet, mar tobb mint baratsag, de ezt nem mondjuk ki. Ez most r***ncosnak fog tunni, de tok sokszor van hogy olelkezve alszunk, az oleben nezek filmet, tok sokszor megsimogat, taborban egy satorban aludtunk, de en megis BARATSAGnak erzem. Es szerintem ez nagyon sokaig ki fog tartani

2019. dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

#9es vagyok.

Es mindent megosztunk a masikkal. Hogyha latok valami jo pasit, azt o tudja, ha valakit jo csajnak talal azt en is tudom.

Voltak nagy veszekedeseink, de ket hetnel tovább nem tudtunk rosszban lenni. Es tényleg mindenben

2019. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!