Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan éljek barátok nélkül?

Hogyan éljek barátok nélkül?

Figyelt kérdés

Nem tudom feltenni a kérdést másképp. Sajnos évek óta nagyon magányos vagyok. Amjóta véget ért a középsuli, rádöbbentem egyszer csak hogy hopp, egyetlen barátom sincs. Ennek már lassan 4. éve hogy tart. Ez évről évre csak rosszabb lett a fejemben. Előszőr szinte nem akartam elhinni, próbálkoztam facen régi ismerősöknél, ide oda elhivtam őket, perste nem lett belőle semmi. Mindenkinek volt valami más dolga.

Nagyon magányos voltam, az őrületbe kergetett. Naprol napra, hónapról hónapra nem volt nevetés, nem nem voltak közös programok, bulik, csak magányos szilveszterek és esték. Sajnos azthittem változni fog de nem.

Többszőr fodultam mély depresszióba. Végső elkeseredésemben egyetemre mentem, hogy na majd az megment, ott találok végre barátokat, haverokat. Olyan embereket akik igazáyn szeretnek velem lenni. Sajnos itt is a csalódás várt. Egyedül jövök haza még mások, szaktársak egymással nevetve jönnek, mennek.

Egy haverom van az egész világon de sajnos őse az igazi. Kb 3 hetente beszélgetünk 1-2 órát.


Most azért írtam ki a kérdést, mert úgyérzem összeroppanok és nem bírom tovább. Pszichiáter/lszichológusra nincs pénzem most. Sajnos a teljes ürességet látom így az életben. Egy jó kaja, egy utazás, egy élmény...stb semmit nem ér barátok nélkül.Mit tennétek ilyen helyzetben?

21/F



2019. nov. 8. 00:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát sokáig nekem se voltak barátaim, de aztán valahogy lettek, fogalmam sincs, hogyan, szóval segíteni nem sokat tudok, de kitartás, nem lesz mindig így.
2019. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"aztán valahogy lettek, fogalmam sincs, hogyan"

Hát igen. Olyan ez, mint a szerelem: nem lehet erőltetni, de valahogy egyszercsak ott van, amikor az ember nem is számít rá.

2019. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Átérzem amit írsz. Szintén ugyanezzel a reménnyel vágtam bele az egyetembe hogy na ott majd sok haver lesz. Aztán elvégeztem és senkim nem lett. Ugyanúgy ürességet érzek és csalódottságot. Mert önmagamhoz képest nagy változás volt idén hogy 3 új hobbit is elkezdtem amik ráadásul társas jellegűek egyiknél sem sikerült új barátságokat vagy haverságokat kialakítani. Amúgy ha gondolod privátban beszélhetünk.


22/f

2019. dec. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!