Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Boldogabb az élet, ha az...

Boldogabb az élet, ha az embernek nincsenek barátai?

Figyelt kérdés

A barátok csak fájdalmat és szenvedést okoznak.Folyamatosan attól kell rettegni,hogy mikor ki szúr hátba,nem lehet megbízni senkinen sem.Az emberek ilyenek,ezen nem lehet változtatni.

Én unom már,nem kivánok tovább azzal próbálkozni,hogy barátokat szerezzek.

Az emberek kivétel nélkül a vesztemet akarják és csak magamra számíthatok.Meg kell védenem magam tőlük.

Ha nincs egy barátom sem,akkor azok nem tudtan ártani és nem kell megfelelnem senkinek sem.

Persze magány az unalmas dolog,de valahogy csak el lehet űzni az unalmat



2019. nov. 8. 13:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Persze, az biztos, hogy könnyebb így elintézni a dolgokat, hogy -én gyűlölök mindent és mindenkit.. Ennyivel el van intézve a dolog. Ez kb. olyan szintű dolog, hogy ha pl. nem tudunk valamit a világban akkor arra rámondjuk , hogy Isten. Ilyen egyszerű.. nem kell gondolkodni utána miért is van úgy.

Továbbá azt vettem észre, hogy emberek nem kedvelik a fellengzős embereket..

Másrészről , hogy várhatod el a bizalmat másoktól, ha te sem tudsz bízni senkiben?

Boldogság vagy boldogtalanság..? Ez attól függ ,hogy mennyi szeretet van a szívedben.

Ennyire félsz az emberektől?

Szerintem semmi sem emel fel, csakis az alázat, semmi sem taszít le , csakis a gőg és a gyűlölség.

Remélem megtalálod az utat amely során helyére kerül benned minden.

Nagy butaság abból leszűrni a dolgokat és általánossá tenni, hogy kimondod: ha ilyenek velem az emberek (hátbaszúrnak, fájdalmat okoznak, vesztemet akarják..stb) akkor mindenkivel ilyenek.

Ez hazugság!

Írhatnék még..

Ha szeretnél valami többet , valami újat, igazat akkor szólj. Ha nem , akkor próbáld a magad útján megtalálni a boldogságot, nem lehetetlen, de a végén talán eszedbe jut, hogy élhettél volna másképp is..

2019. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ilyeneket azok szoktak mondani, akik szenvednek a magánytól, de próbálják meggyőzni magukat, hogy valójában jobb nekik így. De a helyzet az, hogy az ember evolúciósan társas lény, tehát nem sokáig érezheti jól magát teljesen egyedül.
2019. nov. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

De nem tapasztaltam még meg hogy milyen érzés ha megbízhatok valakiben

21 év alatt soha a büdös életben nem volt egyetlen barátom sem,a családdal is kimondottan rossz a viszonyom,nem szeret senki sem,nem hiszek abban hogy bárkiben is megbízhatnék

Az iskolában is végig kiközösítettek,meg szivattak.Elcseszték a teljes gyerekkoromat,egy lelki roncsot csináltak belőlem

Nem hiszek abban hogy bárki is kedvelne engem

2019. nov. 8. 21:13
 14/19 anonim ***** válasza:

Velem is így volt. Nincsenek barátaim, apám eldobott kisbaba koromban. Hazugságban éltem,  az iskolában anya más nevet diktált be apaként mint az akkori nevelőapám...

Erőszakkal bántottak, bezártak, nem tudtam kimenni a mosdóba. Nem sajátítottam el a szociális készségeket. Nehezemre esik egy emberrel is élőben beszélgetni, még telefonon sem tudok, csak írásban. . Az iskolában engem is bántottak olyannyira hogy rettegtem minden nap, elbújtam és csak órákra mentem be. Pszichiátriai intézetekben voltam kitéptem szálanként az összes hajam. Alig tudok levegőt venni a belsőmben levő nyomástól.


Nem akarom részletezni a dolgokat, nem ez a lényeg.

Miért ne kedvelhetne téged bárki?

Akik hibáztak , azok akik téged bántottak, akik ilyen fájdalmakat okoztak neked.

Először próbálj meg nyugalmat találni , belső nyugalmat. Ne másokon keresztül nézd magad.

Az a legszebb dolog és a leghősiesebb , hogy a bántások ellenére is szereted magad és nem veszed magadra ócsárló szavaikat. Amíg háborgó tengerként zúgnak a gondolataid, szélben hajló faként mozognak az érzelmeid, addig csak fájdalmat fogsz érezni, szomorúságot, és csalódottságot.

Vannak emberek akikben megbízhatsz!

Valóban nem árt az elővigyázatosság, de az biztos hogy nem az ártásodra esküdtek össze.

Tudom ,hogy nem tapasztaltad meg a szeretet olyan fokát ahol feltétlen bizalmunk van a másikban. De pl. egy ölelés fantasztikus dolog. Ha ott lennék veled én megölelnélek. Okos vagy, kedves, mélyérzésű.

Jóra fognak fordulni a dolgok, ne add fel!

Benned egy egész világ van, használd ki és vigyázz magadra.

2019. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Akàrhányszor próbálkoztam,mindig csalódás lett a vége.Meguntam már.

Itt a gyk-n volt 2 levelezőtársam,a héten mind2 eltűnt.

2019. nov. 8. 21:49
 16/19 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megértem. Az emberek önmagukért élnek, nem érdekük az hogy megosszák magukat a másikkal. Nem nyernek belőle semmit, csak a szabadidejüket fecsérlik.

Gondolom ezért tűntek el, fordultak el. Nem miattad!

2019. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Akkor ennyi erővel én miért fecsérelném másra a szabadidőmet?Ha lehetnék magamé is.

Akkor meg visszatérüni a magányhoz és az alapkérdéshez

2019. nov. 8. 22:16
 18/19 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit vársz az élettől.

Ha olyan dolgokat amiket egyedül is meg lehet valósítani pl. karrier, ezernyi hobbi is van, vagy ott vannak az állatok akik nem duruzsolnak a hátad mögött hogy ilyen meg olyan vagy. Hanem szeretnek és kész. Velük is lehet foglalkozni.

Vagy esetleg más dolgokat szeretnél : eltölteni kellemes időt társaságban, nevetni egymás viccein, együtt kajálni, kézen fogva sétálni a pároddal pl.

Ez teljesen egyénfüggő , hogy kinek mi jelenti a boldogságot. Nálam mások szolgálata. Ez tesz boldoggá ha látom az arcukat miután tettem valamit értük. Nem is kell nagy dolgokra gondolni. Mennyi szeretet adódhat a hálából. Ezekre az emberekre a mai napig számíthatok, ha nem is tartjuk nap mint nap a kapcsolatatot.


Nos, gondold át, hogy megállsz-e azon a ponton ahol most vagy, vagy továbbmész az úton. Ezt neked kell eldönteni.

2019. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ez hazugság.Csak akkor kedves egy ember,ha érdeke fűzi hozzá.Amúgy a vesztemet akarják.

Mi értelme az embereket szolgálni?Az ember gonosz.Veszélyes.Miért segítenék bárkinek is,akiről tudom hogy ártani akar?


Én csak azt akarom hogy soha többé senki ne tudjon ártani és biztonságban legyek.

2019. nov. 9. 03:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!