Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érthető, hogy így nem akarom...

Érthető, hogy így nem akarom vendégül látni a barátom haverját? Te megtennéd érte?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú: a barátomnak van egy legjobb haverja. Volt egy idő, hogy én is nagyon bírtam, általában ő is egy társaságban jött velünk bulizni, szóval elég jó haverom volt. A nyáron viszont rendezett egy hatalmas kültéri bulit a telkükön, ahová engem nem hívott meg. A barátomtól úgy tudta, hogy nem lennénk otthon abban az időszakban, és ezért nem. Ez azért is érdekes, mert a barátomat meghívta, engem valahogy nem, pedig nem én mondtam neki, hogy nem leszünk otthon. Erre rákérdeztem nála, mire ő el kezdett magyarázni, -ugyanazt amit most leírtam- ahelyett, hogy meghívott volna a kb 100 fős eseményre. Hát nem esett jól, mert mégis csak azt bizonyította, amit sejtettem, hogy nem akart meghívni. Elfogadtam, nem hoztam fel többet a témát.

Innen jön a lényeg: a barátom és én külföldön élünk, ő ide ki akar jönni látogatóba. Azt hozzáteszem, hogy hely alapból nincs, 2 személy fér el kényelmesen. Ez még eddig nem is lenne annyira necces, de pont akkor jönne ide egy esemény miatt (meg mert olcsó a repjegy), amikor egy másik közös barátunk jön Magyarországról, aki egyébként minden évben meglátogat. Ő nekem is az egyik legjobb barátom, úgyhogy természetesen nálunk lakna 4-5 napot. Ők egyébként ismerik egymást, szintén nagyjából 1 társaság, de max haveri szint. A lényeg, hogy vele együtt mar 4-en lennénk.

A problémám pedig az, hogy a történtek után nincs kedvem 3 napig kerülgetni (ő egy nappal később jönne, mint a legjobb barát és akkor is közvetlenül az eseményre, csak aztán hozzánk) az amúgy sem nagy házban, amikor ő egy 100 fős buliba nem tudott meghívni. Nem is értem miért várja el, hogy szívesen lássam? A párom természetesen szívesen látná, mert neki a legjobb haverja.

Max miatta belemennék, mert akarok én lenni a gonosz. Te a helyemben mit tennél?


2019. nov. 30. 09:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%

#4

Lehet, hogy én tévedek, de ha valaki a Fb-on létrehoz egy eseményt, akkor arra 3 opció van, az

- ott leszek

- nem leszek ott

- és a talán

Nem tudom most milyen a szöveg, mert 100 éve nem facebookozok, de a lényege ennyi. Senkit nem külön hívogatnak meg!


"Eredetileg tényleg úgy volt, hogy nem leszünk otthon, de az esemény előtt én már hetekkel előre tudtam, hogy de igen."

Ha egyszer már le lett mondva, akkor honnan kellett volna megálmodnia, hogy mégis itthon lesztek?

2019. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
45%
Csak feszkót generálod a nagy semmire!
2019. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

#11 most ez hogy jön ide? Én az eseménybe nem lettem meghívva, míg a barátom igen. Miután én felvilágosítottam, hogy otthon leszek, akkor se azt mondta, hogy “jó akkor gyere”, hanem azt magyarázta, hogy ő nem tudta. Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért nem hívott, akkor gondolhatod hogy megemlítettem neki, hogy amúgy otthon leszek.

Komolyan nem hiszem el, hogy ennyit kell ezen magyarázni.

2019. nov. 30. 10:09
 14/26 A kérdező kommentje:
Elég lett volna engem is behívnia az eseménybe, ugyanúgy ahogy a barátomat, plusz egy embert semmiből sem áll felvenni, és ott úgyis látta volna hogy tudok-e menni vagy sem. Szerinted a 100+ emberre egyenként ráírt megkérdezni hogy mennek-e? Nyilván nem, de nem is kell, mert erre van az esemény, hogy ott adj választ.
2019. nov. 30. 10:14
 15/26 anonim ***** válasza:
77%
Hát nem tudom, de nálunk eleve nem szokás a párok mindkét tagját külön meghívni.
2019. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
31%

#13

Te tényleg hülye vagy, vagy csak tetteted magad?

A Facebook eseményre neked kell JELENTKEZNED, külön senkit nem hívogatnak!

Ha pluszban még szóba is került, akkor sem értem mit akarsz!

Megnyomod a gombot, hogy "Ott leszek", mert nyilván nem lettél kitiltva, különösen, mivel jó viszonyban voltatok!

De nem fárasztom magam veled tovább, véleményt kértél, nekem ez a véleményem, ha tetszik neked, ha nem!

Vagy csak azok a vélemények érdekelnek, amik neked adnak igazat?

Mert akkor ezt a kérdésben leírhattad volna és akkor nem reagáltam volna!

2019. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
#16 moderáld magad, hogy jössz te ahhoz, hogy engem hülyéz le, amikor azt se tudod hogy működik a Fb?! PRIVÁT eseményre te hogy jelentkezel?! Szerinted nyilvános eseményt csinált, hogy minden idegen oda gyűljön? Használd már az eszed, aztán az ember ne kapja fel a vizet, amikor egy ilyen oktatja ki..:D
2019. nov. 30. 10:26
 18/26 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is csak felfújod a dolgot. Beszéld meg a pasiddal, hátha ő tud valami megoldást.
2019. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
60%
Normáliséknál teljesen egyértelmű, hogy a párok együtt vannak meghíva, kivéve, ha kifejezetten meg van mondva, hogy a nőjét ne hozza valaki! Tényleg túlbonyolítod, vagy valamiért keresed a lehetőséget a konfliktusra.
2019. nov. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
23%
Micsoda egy bolond nő :D
2019. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!