Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érthető, hogy így nem akarom...

Érthető, hogy így nem akarom vendégül látni a barátom haverját? Te megtennéd érte?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú: a barátomnak van egy legjobb haverja. Volt egy idő, hogy én is nagyon bírtam, általában ő is egy társaságban jött velünk bulizni, szóval elég jó haverom volt. A nyáron viszont rendezett egy hatalmas kültéri bulit a telkükön, ahová engem nem hívott meg. A barátomtól úgy tudta, hogy nem lennénk otthon abban az időszakban, és ezért nem. Ez azért is érdekes, mert a barátomat meghívta, engem valahogy nem, pedig nem én mondtam neki, hogy nem leszünk otthon. Erre rákérdeztem nála, mire ő el kezdett magyarázni, -ugyanazt amit most leírtam- ahelyett, hogy meghívott volna a kb 100 fős eseményre. Hát nem esett jól, mert mégis csak azt bizonyította, amit sejtettem, hogy nem akart meghívni. Elfogadtam, nem hoztam fel többet a témát.

Innen jön a lényeg: a barátom és én külföldön élünk, ő ide ki akar jönni látogatóba. Azt hozzáteszem, hogy hely alapból nincs, 2 személy fér el kényelmesen. Ez még eddig nem is lenne annyira necces, de pont akkor jönne ide egy esemény miatt (meg mert olcsó a repjegy), amikor egy másik közös barátunk jön Magyarországról, aki egyébként minden évben meglátogat. Ő nekem is az egyik legjobb barátom, úgyhogy természetesen nálunk lakna 4-5 napot. Ők egyébként ismerik egymást, szintén nagyjából 1 társaság, de max haveri szint. A lényeg, hogy vele együtt mar 4-en lennénk.

A problémám pedig az, hogy a történtek után nincs kedvem 3 napig kerülgetni (ő egy nappal később jönne, mint a legjobb barát és akkor is közvetlenül az eseményre, csak aztán hozzánk) az amúgy sem nagy házban, amikor ő egy 100 fős buliba nem tudott meghívni. Nem is értem miért várja el, hogy szívesen lássam? A párom természetesen szívesen látná, mert neki a legjobb haverja.

Max miatta belemennék, mert akarok én lenni a gonosz. Te a helyemben mit tennél?


2019. nov. 30. 09:31
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszokat.
2019. nov. 30. 12:27
 22/26 anonim ***** válasza:
51%
"Salamoni" ötlet: béreljen a két ismerősöd a pár napra egy szálláshelyet, ahol meghúzzák magukat arra a pár napra!
2019. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
55%

Ez szerintem is csak hiszti. Úgy volt, hogy nem leszel otthon, ezért nem hívott. Utána kiderült, hogy el tudsz menni. Ő ezután megpróbálta elmagyarázni, hogy miért nem hívott, te meg ezen is kiakadtál. Ja a félreértés után rögtön azzal kezd, hogy meghív, te ugyanúgy itt vergődnél, mert akkormeg biztos csak szánalomböl hívott el.

Tipikus nő vagy ha nincs probléma, akkor felfújsz valami apróságot, hogy nehogy nyugi legyen.

2019. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
46%

Akartam mondani, hogy addig menj el otthonról, de külföldön gondolom ez nem opció.


Nem tudom, én gyerekként sem szerettem az ottalvós dolgokat, felnőttként végre mondhatok nemet, így azt mondanám, menjenek máshova.

2019. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Egy ilyen alapjan még nem itélném el.

Megfigyelnem hogy amugy altalaban kiközösitget e vagy nem

2019. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

#23 nem ismered a vergődés szó jelentését, vagy csak magadból indulsz ki. Leírtam, hogy nem firtattam a dolgot, csak akkor nekem is jogomban áll nemet mondani.

Többieknek köszi.

2019. nov. 30. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!