Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Azok, akik rengeteg sértést...

Azok, akik rengeteg sértést kaptak gyerekkorukban, tinikorukban, milyen felnőtté váltatok, milyen életetek van?

Figyelt kérdés

Kihatott rátok az, ahogy a kortársaitok bántak veletek, szerintetek befolyásolta a személyiségetek alakulását, esetleg okozott mentális problémákat felnőtt korra?


Más, hozzám hasonló előéletű emberek beszámolójára lennék kíváncsi.


2019. dec. 2. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Rettenetesen nagy önbizalomhiányt okozott számomra minden téren. Szorongtam ha emberek közé kellett mennem,bemeséltem magamnak hogy semmire nem vagyok jó,hasztalan vagyok. Viszont elkezdtem sportolni. Végre éreztem hogy valamiben tehetséges vagyok és ez mindent megváltoztatott és erőt adott a folytatáshoz(öngyilkosság helyett).

Most már teljesen "normális" vagyok,de pár szúrás oda ahol a legjobban fáj és hamar össze tud omolni a lelki világom. De úgy érzem sikerült egy egészséges életet felépíteni magamnak.

2019. dec. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Én szimplán különc voltam, de annak tudtam alapjait, majd önismeretbe vágtam.


Művész lélek vagyok, INTP-T személyiség típus (népesség 3%-a), mensa IQ tesztjét max pontszámmal zártam...

Szolid, magamnak való... Persze, hogy kilógok a sorból a mai napig.


+Nem cigizek, nem kávézok, nem fogyasztok se drogot, se alkoholt...

(Középsuliban a dokinak elmondtam, nem szeretnék kirándulásra menni, mert a birka nép csak szex, pia...stb. ki szeretném hagyni, majd kiírt)


Kinézetem miatt sok volt a perverz zaklatóm...

Nagyon megvetem a férfiak zömét, akik csak kinézetre ugranak, felületesek.


Randin csak bologattak pl alkotási témákra, nem is figyeltek mit mondok... Csak a lyuk járt a fejükben.

Sokszor csak felkeltem, kifizettem a részem és elköszöntem.


24-25 éves koromban tettem helyre magam:

Azért piszkáltak, mert más vagyok.

Viszont rá kellett ébrednem, hogy ez a különbség csak pozitív dolgok halmaza.


Most már csak lenézem s kinevetem azokat az embereket a múltból, főleg mikor látom ki hova jutott és hogy néz ki. (+10-30évvel öregesebbek).


Felemelem fejem, mert amit elértem kivül-belül s karrierben ...rengeteg idő, munka van benne.


Sokat örlődtem lelkileg, volt hogy a gerincem olyan szinten fájt a lelki okoktól, hogy a befecskendezett érzéstelenítő hatott csak, de akkor végig fekve voltam.

Felkelni, mozogni pokol volt. Ordítva bőgtem "nem tudok megmozdulni, felkelni" vagy csak odébb rakni egy széket is.


Lelki dolgok,akkori munkahelyi állapotok (paraszt nép), +mellette másik meló és extrába a vállalkozási projektek.


De túl vagyok mindenen s kijelenthetem:

Erős lettem, szép jelen s jövővel. :)

2019. dec. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Bár én még csak a fiatal felnőttek kategóriájába tartozom a 21 évemmel, de..


Általános iskola felső tagozatában nagyon sokat kaptam. Fizikailag nem annyira,inkább a lelki terror volt sok.

Reggelente a buszon teljesen ismeretlen vagy látásról ismert korombeliek, pár évvel idősebbek adták a tockosokat, mert volt 2-3 felbujtó akik azt mondták nekik. Kiállni nem igazán mertem ellenük, mert 2x akkorák voltak mint én. Sértegettek, lerombolták az önbizalmamat. Kiközösítettek az osztályból, nem vettek be közös programokba, bármit csináltam leszólták, nem barátkoztak velem/jöttek oda hozzám, csak ha bántani akartak.


Ezek miatt letörtem, elhanyagoltam magam, igénytelen lettem, ez sem segített sokat a helyzetemen. Az osztályfőnököm is rendszeresen beszólt a külsőmre, illetve tesiórákon a teljesítményemre (tériszonyosként nem mertem kötélre mászni, és gerincferdüléssel nem voltam hajlandó fejenállást csinálni, labdajátékokban is iszonyat béna voltam). A sportolók is rám szálltak emiatt. Ezalatt az idő alatt az életemet a 4 fal közt töltöttem, számítógépes játékokkal és csak annyira mentem ki bárhova is amennyire feltétlenül muszáj volt.


Aztán eljött a középiskola. Nem basztattak, lett társaságom, de önbizalmam még nem volt. 11.-ig a képeket visszanézve nem voltam túl szép.

Társasági életem itt sem sok volt. 3-4 haver volt akikkel tudtam ezt-azt csinálni, de lekhelyeinkből adódóan csak ritkán. 11. félév környékén csodával határos módon lett egy barátnőm, akivel 1 év után vége lett, de ez az 1 év hatalmasat dobott az önbizalmamon. 12. környékére elkezdtem alakulni, 13.-ra már azt mertem mondani magamra, hogy nem is nézek ki olyan rosszul.


Most itt vagyok, 21 éves egyetemistaként, saját stílusomat követem, sajátos életszemléletem van, emberek akiket a barátaimnak mondhatok, járok kocsmázni, szórakozóhelyekre, társasjáték estekre. Eléggé filozofikus beállítású vagyok és érdekelnek a deep témák, van társaságom akivel ezeket megbeszélhetem.


Saját erőből lábaltam ki ebből az egészből. Nem mondom hogy újra átélném, de hozzásegítettek ahhoz aki vagyok. Mivel én voltam olyan szerencsés hogy magamtól túléljem, segítek a hasonló helyzetben lévőknek, hogy könnyebben túléljék ezt az időszakot, ne kelljen átélniük amit nekem. jótékonykodok. Toleráns és empatikus vagyok az emberekkel szemben, végtelenül türelmes, de nagyon szokimondó és sokszor kritikus.


Ha nem lettek volna ezek a dolgok, biztos vagyok benne, hogy nem ilyen lennék.. Nem tudnék segíteni másoknak, nem lennék (szerintem az vagyok) egyedi és nem lennék a mostani önmagam.

2019. dec. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelentős kihatással volt. Sokáig igyekeztem messzire elkerülni az embereket, különösen a lányokat, mert a fiú kortársaim azt súlykolták belém, hogy egy bizonyos szépséghibám miatt (amiről nem tehetek) gyűlölnek engem a lányok. Ehhez képest lányoktól soha életemben semmiféle bántást nem kaptam, inkább mindig is nyitni, közeledni próbáltak felém ami elől viszont az említett rossz, beidegződött élmények miatt fejvesztve menekültem. Ha valamit kaptam lányoktól, akkor az kizárólag barátság vagy segítség volt amiért sokkal hálásabbnak kellett volna lennem. Később amikor már idősebb lettem ez az állapot valamelyest enyhült és lett barátnőm is, de mind a mai napig eszembe jut ha ránézek egy lányra/nőre, hogy vajon nem azt gondolja–e rólam a kinézetem alapján hogy egy undorító, nyálkás féreg vagyok. Nem azt gondolja, sokáig tartott ameddig ezt sikerült megértetnem magammal; jó, biztos van egy–két primitívebb példány aki hátat fordít amikor meglát, de a jelentős többség egyáltalán nem ilyen. Néhány évvel ezelőtt kitűztem magam elé egy célt, ami nem más, minthogy amennyire tőlem telik, segíteni fogok az olyanoknak akiknek hozzám hasonló rossz élményeket kellett átélniük ill. az ilyen jellegű emlékeik befolyásolják a mindennapjaikat, valamint párválasztási nehézségeket okoznak számukra. Ezen kívül ha lehetőségem van rá megpróbálom megelőzni azt, hogy a mostani fiatalok közül bárki is bármilyen hasonló helyzetbe kerüljön, akár lányról, akár fiúról beszélünk. Ezért lettem önkéntes ifjúságvédelmi aktivista, aki amennyire tud, segíteni próbál kikecmeregni mindenkinek az ilyen nehéz helyzetekből. Nem mindig sikerül, de értem már el jó eredményt, nem is egyszer. Van olyan, aki még tíz év után is rendszeresen megkeres, hogy újból és újból megköszönje azt, hogy segítettem. Pedig mindössze annyit mondtam Neki, hogy menj oda hozzá és fogd meg a kezét. Továbbá érzékenyíteni próbálom a társadalmat a mindenféle értelemben vett másság elfogadására. Már amennyire ezeket a körülmények és a lehetőségeim megengedik.
2019. dec. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Állandóan szorongok ez miatt idegen emberek közt, nehezen tudok megszólalni. Mindig arra gondolok, hogy hogyan tudnám megvédeni magam másoktól. Sajnos régebben szükség volt rá egy párszor, ennek a lenyomata ez bennem. Ha nagyon muszáj, akkor le tudom gyűrni a zavartságom, de koncentrálnom kell. Csak olyanok közt tudok természetesen viselkedni, akiket régóta ismerek és közel állnak hozzám.
2019. dec. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

22 vagyok, túl nagy felnőtt pályát még nem futottam.


Cinikus, némi arroganciával és túltolt önbizalommal kompenzálok túl, ha emberek közt vagyok.


Eből adódóan baromi sokakat megtévesztek, és nap végére belefáradok az álarc viselésébe.

2019. dec. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Én nem kaptam sértést (legalábbis nem emlékszem) a családban, viszont figyelmet sem sokat. Emiatt megtanultam csendben maradni. Úgy voltam/vagyok vele, hogy felesleges mondani, ha úgysem hallgatnak meg. Mai napig vannak szociális problémáim. Nehezen kezdeményezek, ami azért rossz, mert tartalmas beszélgetésekre, kellemes társaságra lenne igényem.

Nagyon érzékeny ember vagyok - ez a külső,ön nem látszik (100+kg, kopasz ) . Nehéz kifelé önmagamnak lennem.

Kicsit úgy érzem, hogy szerepeket játszom. Megtanultam alkalmazkodni a környezetemhez, hogy ne legyek minősítve és inkább meghallgatok másokat, mintsem meséljek, így legalább van bennem egy olyan érzés, hogy ez az én döntésem, hogy nem figyelnek rám és nem az van, hogy mondanám, csak nem hallgatnak meg.

Van feleségem, két gyerekem. Igyekszem nem továbbadni a hozott "mintát".


40f

2019. dec. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem csak a kortársaimtól kaptam ezt, tőlük is, de mellé a szüleimtől is, még ezerszer rosszabb módon. Az elején összetört, sokáig önbizalomhiányos, kötődési zavaros, szuicid, labilis, gyenge ember voltam, utána viszont minél frusztráltabb lettem, annál nagyobb dacot hozott ki belőlem, nem akartam hagyni, hogy ők nyerjenek, nem akartam hagyni, hogy meghatározzák az életem, csak azért is jobban akartam lenni, mint amennyire ők valaha lesznek. Rengeteget küzdöttem, sokáig jártam terápiára, de minden és mindenki ellenére sikerült megerősödnöm, sikerült feldolgoznom. Annyira, hogy most már nem félek semmitől, most már nem tud letörni kudarc vagy elutasítás, tudok kötődni, de hamar el is tudom engedni az embereket.
2019. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kövér voltam, és máig szenvedem a nulla önbizalomhiányt. Általában vannak jobb korszakok de boldogtalan vagyok sajnos.
2019. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sz@r.


Semmi önbizalmam sincs, vénszűz lettem

F

2019. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!