Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meddig tart a gyász? Lehet...

Meddig tart a gyász? Lehet még valaha vidám karácsonyom?

Figyelt kérdés

2 éve veszítettem el a legjobb barátomat éppen karácsony előtt. Azóta sem tudok karácsonyi hangulatba kerülni, a zenéktől, díszektől, ajándékoktól csak az elvesztése körüli érzések jutnak újra eszembe. Nem úgy kell ezt érteni, hogy ugyanolyan mélységekbe beleseüllyedek a szomorúságba, de egyszerűen nem tudom úgy várni vagy ünnepelni a karácsonyt mint előtte. A karácsonyról nekem valahogy az ő halála az első ami eszembe jut.


Alapvetően engem is frusztrál a dolog de sokkal jobban zavar, hogy a környezetem mennyire boldogan várja, mennyire készülnek én pedig kis Grincsként vagyok ott mellettük. Hiába próbálom leplezni az érzéseimet, akkor is ott van és akkor is érzik rajtam, hogy nincs minden rendben.


Tudom, idő kell mindennek és idővel jobb lesz... Azt is tudom, hogy mindnekinek más, hogy hány hónappal/évvel később lesz jobb. De mégis szeretnék tapasztalatokat olvasni hasonló dolgokról.


Előre is köszi!



2019. dec. 16. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Ne búval-bánattal gyászold szeretetted elvesztését - tönkretesz.

.

Gyász helyett emlékezz!

Emlékezz arra az időkre, milyen jó volt szeretetteddel együtt csapni agyon az időt, milyen jó, hogy ő VOLT neked, ismerted, szeretett!

.

Egészen biztos, ő is azt akarná, hogy kellemes emlékekkel, örömmel gondolj volt létezésére, kettőtök kapcsolatára.

A búval, bánattal gyászolás nem pörgeti vissza az időt, elveszi tőled a jövőben lehetséges szépet/jót - és ráadásul mentális beteggé tehet.

2019. dec. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
A gyász addig tart, ameddig teret adsz neki. Ameddig ápolod. Ez a túl hosszú gyász arra utal, hogy azon a barátodon kívül senki sincs, aki örömet tudna adni neked.
2019. dec. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik előzőre sem szabad hallgatni, ha élni akarsz. A gyász addig tart, amíg benned teljesen fel nem oldódik a fájdalom.


Keress rá a "gyász" szóra a google-n és ha tudsz angolul vagy németül vagy franciául vagy akármilyen más nyelven, akkor azon is.


Nincs időkorlát, nincs olyan, hogy "lépj túl rajta", nincs olyan, hogy "nincs erre ennyi időm". Ha nem viszed végig a gyászt, akkor az idővel csak rosszabb lesz: a meggyászolatlan halott (vagy egyéb veszteség) mint egy kis hókupac elindul lefelé a hegyről, és lavinaként fog halálra temetni, amint más veszteség - márpedig az az élet minden területén idővel egyre csak gyűlik - is elkezd ehhez a hógolyóhoz ragadni.


Ezért kell - és kell! - gyászolni. Ha hosszú a gyász vagy nem bírsz vele, akkor érdemes pszicholgushoz fordulni. NEM gyászcsoporthoz, NEM önjelölt sarlatánokhoz, hanem szakképzett terapeutákhoz! Ők tudnak segíteni neked, ill. a pszichiáterek, ha nagyobb baj van.

2019. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedved 3. Válaszoló, köszönöm. Sajnos más téren is voltak már jobb időszakaim emiatt különösen nehéz ez. Jártam pszichológushoz egyébként ami hatalmas segítség volt és egyébként már minden oke velem ezen a téren csak ez a karácsonyi időszak ilyen nehéz még mindig.


Az első két válaszolónak is köszi, de figyelembe kell venni, hogy nem vagyunk egyformák vannak érzékenyebb, lelkisebb emberek akik ha akarnak sem tudnak simán továbblépni. Az meg nem igaz hogy nincs más örömom, munkámban sikeres vagyok boldog párkapcsolatban élek szerető családban. De az élet elég sokrétű.. az hogy 1 dologban valami nem oké nem jelenti hogy minden rossz. De ettől fuggetlenul twnyleg koszonom a valaszaitokat.

2019. dec. 16. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!