Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miben különbözik a kettesben...

Miben különbözik a kettesben való kommunikáció a nagyobb csoportban való kommunikációtól?

Figyelt kérdés

A kettesben való kommunikációban rendszerint jól teljesítek, az embereknek jó véleménye lesz rólam azután. Ezzel szemben amikor nagyobb társaságban kell kommunikálni valahogy nehézségeim vannak, nem megy úgy ahogy kellene és nem jön át az embereknek a személyiségem, a gondolataim és inkább negatív véleményt formálnak rólam.

Nem értem miért. Miért ennyire más a nagyobb társaságban való kommunikáció?

Mit kell másképp csinálni? Első sorban az a benyomásom, hogy a sebesség sokkal emelkedettebb. Mindenki fel van gyorsulva, gyorsan beszélnek, gyorsan ugranak témáról témára, sztoritól sztorira. Én ezt a tempót nem tudom tartani.


2019. dec. 23. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Közvetlennek kell lenned, ez nagyon fontos. Illetve gyakorolnod kell sokat, hogy jobban menjen.
2019. dec. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyikben elhanyagolhatatlanul fontos vagy. Ha te valamin változtatsz, drasztikusan befolyásolja az egész kommunikációt. Ha akár csak még egy oldal adódik ehhez, már nincs meg ez. Nem hogy akár 4, 5, 10 embernél.


Kettesnél a másik összes figyelme rád irányul. Többesnél a figyelem oszlik, és a fő figyelem ugrál.

2019. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem a kommunikációra vezethető vissza, inkább a személyiségre.

Gondolom több ember előtt kicsit gátlásosabb vagy, míg ha kettesben vagy valakivel, sokkal oldottabb.

Ha kettesben beszélgetsz valakivel, a partnered figyelme csak rád összpontosul, úgy sokkal könyebb megnyílni és oldottabban beszélgetni. Míg, ha mások is jelen vannak, kicsit nehezebben megy, mert több embernek kell egyszerre "elnyerni a tetszését".


Én is ilyen vagyok.

Ha kettesben vagyok valakivel, tök jól elbeszélgetünk, szinte bármiről.

Ha közben csapódik hozzánk még egy-két ismerős vagy barát, azt veszem észre, hogy onnantól kb meg se szólalok csak hallgatom amiről beszélgetnek, max helyeselek. Olyankor ha van is véleményem vagy hozzafűznivalóm az adott témával kapcsolatban, inkább magamban tartom.

2019. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3


Igen pontosan ez a helyzet velem is.


És ezen kívül az is a benyomásom, ha többen vannak valahogy mások is átváltoznak és a személyiségük is megváltozik, nem ismerek rájuk, nem tudom, hogyan kezeljem őket, hiszen számomra teljesen idegen emberekkel van dolgom.

2019. dec. 26. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!