Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az introvertáltak jobb emberek...

Az introvertáltak jobb emberek mint a többiek?

Figyelt kérdés

Saját megfigyeléseim alapján miért tűnik úgy?


Nem sértegetnek, nem beszélnek ki, nincs köztük agresszív, nincs köztük annyi kicsapongó, hűtlen alak stb.


2019. dec. 23. 13:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Bocs, kimaradt egy "nem":


Valóban empatikusabb személyek szerintem és pont emiatt nem bántanak mást, okoznak kárt másoknak mert belátják, hogy ők maguknak sem lenne kellemes ha mások azt tennék velük.

2019. dec. 24. 17:31
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nem sértegetnek, nem beszélnek ki, nincs köztük agresszív, nincs köztük annyi kicsapongó, hűtlen alak stb."


Félve megkérdezem, jártál te már introvertáltaknak fenntartott csoportban a facebookon? :D Mert én igen, röhögnek a gyerekbántalmazáson, és posztolnak arról az A) Jelű Intro Csoportba, hogy micsoda nevetséges hülyék vannak a B)Jelű Intro Csoportban. Egy szerencsétlen még pár hónapja feldobott egy személyiségtesztet, ami neki új volt, kitöltötték azok is, akiknek szintén új volt, kezdeményeztek beszélgetést róla. Aztán jöttek a habzó szájú agresszorok, hogy milyen csökevényes intellektusú idióta, aki ilyen iránt érdeklődik, és ahogy a fentebbi példámban már kitértem rá, rohantak át a másik csoportba "árulkodni".


Az internetes agresszív kismalacok döntő része introvertált. Lehet, hogy a valóságban cukin, csendben üldögél, és rád mosolyog meg előzékeny, de ha a neten mást mondasz egy filmre, mint amit ő gondol, akkor felkiáltójel tengerek közepette elküld az anyádba. Mert a monitor mögött biztonságosabb, nincs hangos konfliktus, ha kényelmetlen neki, akkor bármikor távozhat.


Félreértés ne essék, megteszi ugyanezt egy extro is. Csak az introknak ez a véglete még különbnek is tartja magát, mert ők kevesebbet beszélnek, és "mélyebbek". Ez egy tévképzet, az introvertáltak pusztán introvertáltságuk okán nem mélyebbek.


Úgyhogy semmivel sem különb egy introvertált ember, mint egy extrovertált. Az egyetlen különbség az, hogy az introvertált befelé fókuszál, az extrovertált pedig kifelé, amiből fakadóan az introvertáltnak több én-idő kell. A társas interakciók fárasztják őket, el kell vonulniuk kicsit töltődni utána egyedül, míg az extrovertáltakat meg az egyedüllét fárasztja, és a társas interakciók töltik őket. Se empátia, se egyediség, se finomság, se tudáséhség nem társul az introvertáltsághoz, ezek mind személyfüggőek.



Egy Introvertált

2019. dec. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12


Jobb interneten levezetni az összegyűlt feszültséget hiszen az internet egy személytelen felület.


Sokkal jobb mint személyesen szapulni valakit.


Amúgy meg nem állítottam, hogy az introvertáltak tökéletesek, ők is emberek és érzelmeik vannak, fursztrációik, örömeik, bánataik, csak általában nem keserítik meg ezek miatt mások életét. És kihangsúlyoztam, hogy saját tapasztalataim alapján állítom ezt, tehát én nem igen találkoztam bunkó, vérszívó, kibeszélő, agresszív introvertált emberekkel. Persze létezhetnek, de tapasztalataim alapján ez sokkal gyakoribb az extrovertáltak között.


És igen, az internetet én is szoktam feszkó levezetésre használni, névtelenül, személytelenül, persze nem alpári stílusban.


Egy introvertált.

2019. dec. 27. 14:23
 14/14 anonim ***** válasza:

"Jobb interneten levezetni az összegyűlt feszültséget hiszen az internet egy személytelen felület.


Sokkal jobb mint személyesen szapulni valakit."


Semmivel sem jobb, sőt. Még az utolsó, gyáva kis görcs is erőre kap az internet személytelen védelme miatt, és olyanokat önt a másik fejére, amiket szemtől-szemben, amihez kell némi tartás meg is, sose merne.

Általánosságban durvább ez a légkör, személyesen kevesen mernek ilyen léptékű konfrontációba kezdeni.

És az online szapulástól is legalább annyi önbántalmazó, önképzavaros és öngyilkos ember lesz, mint az offline térben történőtől.


Nagyon sokan abban a tévképzetben vannak, hogy van az internet meg van a való világ, az előbbiben meg azt tehetnek, amit akarnak, mert a valódi világban úgysincs következménye. Pedig nem egy rugdosó és gumiszoba, ahol vadidegen embereken lehet leverni, hogy bárkinek baja van a saját életével. Tizenpár éves gyerekek offline ritkán fenyegetőznek azzal, hogy megölnek valamit, a neten meg mindenkit le akarnak vágni, aki nem szimpatikus vagy mást gondol,mint ők, pont a valóságban legcsendesebb kölykök.


Úgyhogy de, nagyon is megkeserítik mások életét, csak "sutyiban", meg még olyasformán keresnek rá felmentést vagy enyhítő körülményt, ahogy te is tetted most. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy te megkeseríted a neten mások életét, csak hogy ők is ilyesféleképpen ki szokták magukat magyarázni. Aztán nem is tűnnek miatta olyan gonosznak, mint az élesben pattogó extrovertáltak.

2019. dec. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!