Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A külsőnk határozza meg...

A külsőnk határozza meg milyen személyiségünk lesz?

Figyelt kérdés
[link]
2020. jan. 6. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a gyerekkorunkban ért hatások.


Pl.: Ha általános iskolában kiközösítenek és senkivel sem tudsz beszélni, nincsenek barátaid akkor valószínűleg nem leszel szociális, nyitott, magabiztos személyiség.


Ha folyamatosan emberek vesznek körbe akikkel nem csak kommunikálni tudsz, de jó visszajelzéseket kapsz tőlük. Akkor magabiztos leszel a későbbiekben.


Ezt meg szerintem befolyásolja a külső.

2020. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1


Ja, szerintem 98%-ban a külső befolyásolja azt, hogy gyerek korodban milyen visszajelzéseket, figyelmet kapsz, ami pedig végérvényesen kialakítja a személyiséged.


Ezért van az, ha egy szép külsejű ember sokat beszél akkor megdicsérik milyen közlékeny, nyitott, míg ha a csúnya ember teszi pontosan ugyanezt akkor ráfogják, hogy szószátyár, idegesítő.


És rengeteg ilyen példát lehetne sorolni még, amikoris a külső miatt ugyanazt a viselkedésformát tökéletesen ellentétesen ítélik meg.

2020. jan. 6. 23:39
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván hozzá járul a külső és az az által kapott visszajelzések. Ettől függetlenül nem mindegy, hogy állsz a dolgokhoz, ronda külsővel is igyekszel nyitott, határozott, önbizalommal rendelkező lenni, vagy maradsz önsajnáltató vesztes aki naponta ír ki 5 kérdést önigazolásként.
2020. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem
2020. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 gublug ***** válasza:
77%

A kulso reszben:

Nezz utana a testalkat szerinti osztalyozasnak.

Endomorfikus, ezomorfikus, ectomorfikus.


Tovabba:


Osztonokkel szuletsz. Nem tanulod hanem azzal szuletsz.

Olvass utana a Kronobiologiai pszichogenetikanak.


Aztan tanult viselkedes formakat veszel fel. Ezeket ovodaban, iskolaban, haveroktol, szuloktol, nagyszuloktol, tv sztaroktol stb tanulod el. Ez adja a jellemed.



Az osztonok kellemetlen helyzetekben nyilvanulnak meg es sutba vagjak a tanult viselkedes formakat.


Az ember nagyon osszetett. Felszines, elhamarkodott es buta dolog azt allitani h a kulso hataroz meg fokent.

2020. jan. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
#3 Te amúgy zsaru vagy igaz?
2020. jan. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Azt szoktam olvasni és hallani, hogy 35 éves korig a genetika, afelett meg már az határozza meg a külsőnket, ahogy élünk/éltünk.


Külső alapján biztosan nem lehet megmodnani, hogy valaki jóindulatú, vagy rosszindulatú, okos, vagy buta, meleg, vagy hideg, becsületes, vagy becstelen.

Úgyhogy káros a külső alapján ítélni.

Még a valakiről alkotott első benyomásaink is sokszor csalnak.


Az ápoltság szintje, vagy a ruházata már többet elárulhat egy emberről, de ugyanakkor nem a ruha teszi az embert.

2020. jan. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7


Szerinted nem lehet megmondani.


De mindenki ezt csinálja (tisztelet a kivételnek). Simán eldöntik, hogy valakit bírnak vagy sem külső alapján, hogy valaki ellenszenves vagy nem külső alapján.


Te nem jártál emberek közé sokat ugye?

2020. jan. 7. 10:08
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Legjobb barátom sosem nézett ki jól, mégis mindenki kedvelte az ált. illetve a középsuliban is egyaránt, pusztán azért mert egy okos, jó humorú, és barátságos ember. Nem lehet általánosítani, és azt mondani hogy csak azért mert valaki nem annyira attraktív, akkor már biztos hogy egy negatív, kirekesztett, önbizalomhiányos alak lesz.
2020. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

"De mindenki ezt csinálja (tisztelet a kivételnek). Simán eldöntik, hogy valakit bírnak vagy sem külső alapján, hogy valaki ellenszenves vagy nem külső alapján. Te nem jártál emberek közé sokat ugye?"

Nem az a válaszoló vagyok, sokat vagyok emberek között, szinte folyamatosan. Nagyon alacsony százalék csinálja azt amit írsz és ha ez kiderül valakiről akkor mások eléggé le is nézik ezt a hozzáállást. Nem tudom te milyen szar emberek között mozogsz, de lehet rád férne egy környezetváltoztatás.

2020. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!