Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A külsőnk határozza meg...

A külsőnk határozza meg milyen személyiségünk lesz?

Figyelt kérdés
[link]
2020. jan. 6. 23:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: 7-es voltam.

Attól, hogy az emberek gyakran ítélkeznek és osztályoznak külső alapján (képzeld, ezzel én is tisztában vagyok) még nem jelenti azt, hogy igazuk is van. Mert sokszor nincs.

2020. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11


De nem az a lényeg, hogy igazuk van vagy sem, hanem az, hogy azzal befolyásolják milyen emberré válik valaki.


Te ha valakit hülyeként kezelsz lehet nem fog hatni rá, mivel azt gondolja, hogy ááá egyedüli kretén mit számít a véleménye...de ha hozol még magaddal 30 ember és hülyeként fogjátok mindannyian kezelni az illetőt, akkor jó eséllyel elgondolkodik, hogy vajon tényleg hülye...és lehet, hogy végül tényleg meghülyül.


Számtalan ilyen eset van. Önbizalomtól duzzadó kisgyerek néhány sulis év után meg sem mer szólalni...pld én.


Szóval ez nagyon is valós és megalapozott felvetés, miszerint az embereket a környezetük viszonyulása formálja és ez a viszonyulás elsősorban ösztönös és a külsőn alapszik sajnos 98%-ban.

2020. jan. 7. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!