Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen emberről?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akivel 2 éve tök jóban vagyok/voltam. De mindig is fura volt nekem. Nem olyan régen jöttem rá, hogy miért. Szerintem nem érez empátiát. De úgy semennyit. Ezt abból látom, hogy sokszor elmondtam neki a problémáimat, és adott is hasznos tanácsokat, de együttérzést soha nem láttam rajta, csak olyasmit, hogy “hát ez van”, vagy káromkodással fejezte ki, hogy szerinte rossz a helyzetem.

Nem szereti az állatokat, ami persze nem feltétlen baj, de szerintem ebből is látszik, hogy nem empatikus.

Minden olyan cselekedetet, ami a környezetvédelemért vagy a közösség érdekében van, feleslegesnek tart, meg hülyeségnek.

A véleményét mondig tényként közli, durván. Nem az, hogy pl nekem ez meg az ezért és azért nem tetszik, hanem azt mondja, hogy “ez sz**r.” És nem érdekli, hogy kit bánt meg.

Előben még SOHA nem hallottam bocsánatot kérni, de írásban sem tűnt őszintének.

Egyszer adományoztam játékokat meg pénzt szegény gyerekeknek, és megkérdeztem, hogy ő nem szeretne-e, és full komolyan megkérdezte, hogy “ki a f****szt érdekelnek?”.

Illetve számomra ijesztő, hogy mennyire rajongással van a sátánisták/drogosokért, pedig ő nem az.

Ami pedig a legjobban fájt, hogy egyszer rosszul lettem egy buliban (pánikroham) és mondtam, neki, hogy jöjjön ki velem, de nem tette, és én tudtam, hogy nem lesz komolyabb bajom, de ő nem tudhatta, hogy nem-e fogok elájulni. És mégsem jött velem, két idegen fiú maradt velem. Ezek után én még megvártam, hogy hazavihessem kocsival.

Rájöttem, hogy nem szeretnék egy ilyen ember barátja lenni. De én vagyok az egyetlen barátja, és sokmindent átéltünk már együtt. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Bocsánat, hogy hosszú lett, köszönöm, hogy végigolvastatok.

Amúgy 18/L vagyok, ő meg 17/F


2020. jan. 7. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem érte valami olyan dolog ami miatt így viselkedhet?
2020. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, de a családi helyzete sokkal jobb, mint az enyém, szerintem a szülei (legalábbis az anyukája tuti) úgy ugrál, ahogy a kisfia fütyül, mindent megkap, nem hiszem azt sem, hogy valami órási trauma érte.
2020. jan. 7. 19:21
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Végigolvastam.


Mit tennék én a te helyedben? Első körben megkérdezném, tud-e róla, milyen a viselkedés (empátia hiánya, kommunikációs gondok stb), aztán rákérdeznék a viselkedése okaira. Megpróbálnám megérteni őt (ez nem jelent ám egyetértést vele). A továbbiak felől ezen információk alapján döntenék.

2020. jan. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Francnak sem kellene ilyen barát. Elkényeztetett tirpák hülyegyerek.
2020. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Lehet hogy ő nem barátként gondol rád. Nem úgy értem hogy szerelmes, hanem úgy hogy te neki csak egy haver vagy. Honnan tudod hogy megbántanád ha mondjuk lassan megszakítanád vele a kapcsolatot? Lehet hogy nem is érdekelné.
2020. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mintha egy pszichopatáról vagy szocipatáról olvastam volna ezeket a sorokat, kivéve annyi, hogy nem játsza meg az érzelmeket.
2020. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 Sokszor mondta már, hogy a barátja vagyok. És kb az egyetlen.
2020. jan. 8. 15:28
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 De neki vannak érzései, a pszichopatának nincsenek.
2020. jan. 8. 15:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor finomítok rajta egy kicsit, korrigálom. Szimplán érzelmileg analfabéta.
2020. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az lehetséges.
2020. jan. 9. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!