Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon szeretem a barátnőm de...

Nagyon szeretem a barátnőm de ő azt hiszi csak kihasználom. Jogos?

Figyelt kérdés

Jobbára én beszélek az én dolgaimról, a különbség csak annyi, hogy én komoly dolgokról kérem ki a véleményét mert változatosabb, mozgalmasabb történések törtennek, ő neki pedig van az ismétlődő mindennapja, és max átküld egy fotót hogy épp milyen kávét iszik, akkor arra nem reagálok különösebben mert én tényleg a komolyabb dolgokkal foglalkozom. Ha vele történik valami új, vagy olyan ami figyelmet igényel, akkor ott vagyok. De duzzog és állítja hogy én kihasználom és hogy ez egy mérgező kapcsolat.

Én meg csak nézek érthetetlenül és nem tudom negértetni vele hogy nem így van.

24 évesek vagyunk



2020. febr. 4. 14:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
4 hete nem szól hozzám
2020. febr. 4. 14:48
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülye fölfogásod van. Te szépen kiértékeled, hogy mi komoly és mi nem az, és ha szerencsétlen barátnőd egyes dolgai nem esnek ebbe bele, akkor le van ejtve. Egyébként is, az emberrel nem történik mindig (bár ki mondja mi az és mi nem?) "komoly" dolog, akkor a legtöbbször hozzád se szóljon, amit te nem tartasz komolynak, azt meg se ossza veled?
2020. febr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van. A leírás alapján tökre lenézed, és még csak észre sem veszed magad. Lehet, hogy neked az ő mindennapjai komolytalanabbnak meg egyszerűbbnek tűnnek, de neki ez az élete. Te pedig ledegradálod, lenézed az ő életét.

Miért fájna annyi figyelmet fordítani rá, hogy reagálsz, ha hozzád szól? Oké, lehet csak egy kávéról van szó épp, de az is lehet, hogy mást is mesélne, ha a "semmiségekre" is figyelnél.

2020. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más problémák a komolyak, plusz ha folyton ezekről tudsz csak beszélni, hiába tereli a dolgokat, akkor természetes, hogy mérgezőnek érzi a kapcsolatot.
2020. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Cuki, hogy ennyivel értékesebb embernek képzeled magad nála. Mégis mi az, ami miatt azt tudod mondani, hogy szereted? Mert az enyhe lenézésen kívül egyelőre mást nem érzékelek.
2020. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem, én egyaltalán nem nézem le, hát nem véletlen a legjobb barátnőm.

Bocs, de vannak valóban komolyabb dolgok egy kbszott kávénál..

Ha ezt nem fogjátok fel, valószínűleg ti sem vagytok olyan komoly helyzetben és ezért nem értitek.

2020. febr. 4. 15:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Te mindenkinél komolyabb helyzetben vagy kérdező, nyugi!!!!444!


Mondjuk a szövegértés úgy látom, hogy megy. Ha csak ezekről tudsz beszélni, akkor nem véletlen hoz fel minden apróságot, hogy hátha eltudja terelni a témát a te folytonos panaszkodásodról.

2020. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd. Ha éppen akut vészhelyzetben vagy, elvetéltél, viszi a bank a házad, meghalt a kutyád, kitagadott a családod, akkor teljes mellszélességgel elvárható, hogy melletted álljon a barátnőd, és amíg kijössz az első sokkból, addig fogja vissza a kis színes híreit.

De ha te folyton arról beszélsz neki, hogy mikor ütött lovaggá Orbán Viktor, hányadjára léptetett elő a főnököd, hány milliót kockáztatsz a tőzsdén, melyik magániskolába írasd a gyerekedet, nos, akkor érthető, ha szarul esik neki, hogy az ő életének eseményeire nem vagy hajlandó fókuszálni. Egy barát azért barát, mert te érdekled, nem csak akkor, amikor SZERINTE érdekes dolgokat közölsz.

Szűnt már meg így barátságom, hogy szerinte unalmas volt a stabil házasságom, nekem meg folyton képben kellett lennem az 1-2 hetente változó új kanjaival, hogy értelmes tanácsokat adhassak. Egy idő után meguntam.

2020. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én reagálok neki, ne azt képzeljétek hogy nem.
2020. febr. 4. 15:23
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen a sokkos helyzetekről beszélek amikor fontos miként döntesz.
2020. febr. 4. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!