Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon kedvesek a barátaim,...

Nagyon kedvesek a barátaim, de nem akarok menni az esküvőjükre?

Figyelt kérdés

Adott egy baráti kör, még a gimis osztálytársaim voltak. Két fiú és 3 lány. A lányok közül kettőnek idén lesz az esküvője. Párommal egy éve vagyunk együtt, de mivel eleve ritkán találkozom velük, a párom pedig elég elfoglalt, így nem találkoztak...


Fél éves volt a kapcsolatunk, mikor az egyik lány odaadta az ő esküvőjére a meghívókat. Pontosabban meghívót, mert a párom nem hívta meg. Én teljesen ledöbbentem, nagyon megsértett azzal, hogy nem volt képes azt a +1 főt egy lagzis, sokemberes eseményre rám szánni ennyi év barátság után, csak azért, mert számára a mi kapcsolatunk "nem számít még stabilnak" és mi van, ha addigra szakítunk, akkor mindenkinek kényelmetlen lenne, ha ketten lennénk ott. Legalábbis neki ez volt az érve. Azért úgy, hogy nem ismerik egymást és az én barátaim, erősen kétlem, hogy a párom szakítás után eljönne az esküvőjükre... Mindegy, számomra gusztustalan húzás volt, mert ennyi erővel anyámat sem vihetem, aki viszont közel áll hozzájuk. Ez egy törés volt a barátságunkban és azóta nem is nagyon beszélek a lánnyal. Lemondtam a meghívást és elmondtam neki, hogy az ő napja ide vagy oda, egy baráttól nem ezt vártam.

Pár hete a másik lány is odaadta a meghívókat. Ő meghívta a párom is és engem is a nagy napra, tanulva a barátnője hibájából. Ami alapvetően egy kedves gesztus, nekem viszont a hátam közepére nem hiányzik ez az esküvő és a vele járó anyagi költségek (nászajándék+ruhák+utazás). Meg ott van az is, hogy a lány is ott lesz, aki nem hívta meg mindkettőnket és párom azóta sem szimpatizál vele, szóval valószínűleg fagyos lenne a hangulat. Nem félek attól, hogy balhé lenne, mert mindketten intelligens emberek, de ezek után biztosan nem lesznek barátok egymással. Viszont úgy érzem, rettenetesen pofátlan lenne visszamondani azok után, hogy megtett mindent, hogy korrekt legyen...


A párom lelkes, ő szívesen menne, mondta, hogy ha nem is akarunk ott lenni végig, legalább a szertartásra menjünk el és a lagzi előtt távozzunk, ha annyira nyűg nekem. De annak meg nincs semmi értelme. De az egész napos program meg egyáltalán nem hiányzik nekem és nem akarok ott lenni. Viszont ha nem megyünk, akkor valószínűleg mi (főleg a párom) leszünk a mumusok a szemükben...


Mit csináljak?


2020. febr. 10. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Menjetek el. Nem kell azzal a libával foglalkoznotok, ne menjetek oda hozzá és kész. Nászajándékot meg annyit adsz amennyit tudsz, ha elvárás van, az már nem jó. Nekünk 2 éve volt, mi is kaptunk egy kisebb vagyontól kezdve némi maradék eurót és kunát. Nem sértődtünk meg senkire se.
2020. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
65%
Menjetek el szerintem is.
2020. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Tekints el most az illemszabályoktól és az esküvővel járó "nyűgtől" és azt gondold végig, hogy egy esküvőn jó esetben azért vesz részt az ember, mert szeretné megünnepelni a barátai házasságát. Ha úgy érzed, hogy elég közel áll hozzád ez a barátnő és szeretnél a nagy napja részese lenni, akkor nekem nem kérdés, hogy ott a helyed, de a kérdésedből nem ez jön le: részükről csak kedves gesztusnak, részedről meg tehernek tekinted és kifogásokat keresel. Gondold át még meg beszéljétek meg, de én azt mondom, ha úgy mész egy esküvőre, mint ha a fogadat húznák, akkor inkább ne menj.
2020. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha nyűgnek érzed egy barát esküvőjét, akkor őt nem tekinted igazán a barátodnak, nem is nevezném annak. Inkább ne is menj el, az ő életükbe sincs szükség ilyen "barátra".
2020. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is menjetek el.
2020. febr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fuh, jobb lenne nekik nélküled. Mármint úgy ezentúl örökké. Ne menj el.
2020. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Már nem azért, de neked semmi nem jó? Ha nem hívják meg a palidat (jogosan) akkor az a baj, ha meg igen, akkor meg nincs kedved az egészhez. Szerintem amúgy az első lány baromira leszarta a hisztidet, ha ezért megszakítod vele a barátságot, akkor nincs is egy ilyenre szüksége.
2020. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem a palim, hanem a barátnőm. És egyáltalán nem jogosan. Egy szarrágó tapló.
2020. febr. 10. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!