Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Voltak baráti kapcsolataitok,...

Voltak baráti kapcsolataitok, amelyek megszakadtak? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Nekem konkrétan a gyermekkori barátságaim egytől egyik gallyra mentek, más városba költöztek és egyáltalán nem érdeklődnek, akikkel annó sokszor heti 1-szer találkoztam, mostmár egyáltalán nincs semmi kontakt, vagy max félévente egyszer. Ti erőltetnétek egy ilyen kapcsolatot? Szerintem ez nem barátság. Nektek van hasonló történetetek?

2020. febr. 28. 15:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Voltak olyan baráti kapcsolataim ami megszakadt. Túl nagy volt a távolság és idővel családja lett mindegyikőnknek.
2020. febr. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Tudod az ember személyisége változik.

Főleg gyerekkortól 22-26éves korig, onnantól pedig környezeti hatások befolyásolhatják azt.


Nagyon ritka, ha idősebb ember személyisége drasztikusan megváltozik, de annak nyomós oka szokott lenni.


Gyermekkor szép emlékeiben mindig is a barátaim lesznek, akik kiegészítették életem azok éveit.


Szimplán annyit változtunk, hogy alap beszélgetésen túl nem megyünk.

Inkább már csak jó ismik.

Ha kell valami nekik, szívesen segítek, ugyanez fordítva is igaz.


Nem kell eröltetni, nyakára járni a másiknak, felesleges nyűg.


Az ember huszonéves s felette lévő korban más magának való társaságot talál/alakít ki.


Persze ez nem jelenti azt, hogy néha napján nem hozhat össze az ember pl mi legutoljára Balatoni nyaralást grillezéssel összehoztuk a gyerekkori barátokkal, idén is lesz találkozó ebensee am traunsee-n.


Másik társasággal (mmorpg klán tagjai) pedig 2 nap fürdőzésre megyünk.


Azt vállal az ember amihez kedve van és tudja is.

(Pl kiskorú játék társakat én és egyik barátom intézzük. Szülőkkel egyeztetés, a cégen keresztül pedig mindenkinek tudunk X %-os kedvezményt intézni. Személyesen mi visszük, hozzuk a "kisebbeket"


De volt olyan is, amikor mindenki lemondott a saját kedvezményéről s azt az összeget 4 játéktársunknak felajánlották, mert nem engedhették meg maguknak.)


Ezek a találkozók leírása után megjegyzem azért, hogy jómagam csendesebb, introvertált személy vagyok, de egy évben 2-3 ilyen esemény jó szokott lenni.

2020. márc. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Jah és a legtöbb barátság azért szakadt meg, mert a srácok a nőt látták bennem, nem azt aki vagyok, ha érted.


Azokkal csak ha össze futok váltunk pár szót és szia.

2020. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Voltak, persze. A legtöbb pont az utóbbi időben.

Volt akivel a távolság miatt hidegült el a kapcsolatunk, és egy idő után már nem igazán kerestük egymást.

Volt, aki a családalapítás után egyértelművé tette, hogy nem tart többet igényt a társaságomra, mert most már a gyerek az első.

És volt, akinek a sorozatos konfliktusok miatt mondtam bye-byet.


26/F

2020. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Épp a fent írt tapasztalatok miatt azt gondolom, hogy a barátság egy doboz szárított molylepkét sem ér...
2020. máj. 11. 15:59
 16/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy voltak. Általános iskolai barátaim azért, mert más suliba mentünk. Munkahelyi barátok is lekoptak, mikor eljöttem onnan. Középiskolai barátaim 2 db volt. Eltelt 9 év. Már nem találkozunk naponta, hisz mindenki éli a saját kis életét. Nem is tudunk minden nap beszélni, hisz mindenkinek meg van a maga kis dolga. DE! Időközönként beszélgetünk, találkozunk és ugyan ott tudjuk folytatni a beszélgetést, ahol abbahagytuk. Semmi sem változott. Ugyan úgy barátoknak tekintjük egymást. És csak is ezek a barátságok igaziak és fontosak. Azok, amik a körülmények miatt megszűnnek, azok csak felszínes barátságok.
2020. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet hogy az én készülékemben van a hiba, de az én olvasatomban minél kevesebb időt tölt egymással 2 barát annál kevesebb közös téma lesz, az érdeklődés pedig közös programok híján alább fog hagyni. A távolság és a csend megöli a barátságot, főleg ha ez már huzamosabb ideig fennáll, mondjuk fél éve, vagy 1 éve. Aki annyit nem képes, hogy 3 havonta egyszer rámírjon, azért a barátságért, azt kell hogy mondjam, lehet hogy nem is kár...
2020. máj. 12. 00:26
 18/19 A kérdező kommentje:
És nem, nem akarom mentegetni magam, de eddig szinte mindig a másik fél dobbantott, nem pedig én..
2020. máj. 12. 00:30
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyik bnöm az akkori pàrom testvérének bnöje volt.

Tök jo igaz baratnök voltunk akik összetartanak stb.

Csak az az erdekes benne, hogy addig tartott a baratsàg amig a sracokkal jártunk. (Pont ugy jött kinhogy kb egy idöben ment gallyra nekik is es nekünk is a kapcsolatunk màs okokbol)

Utana szabàlyosan ellenségem lett hatam mögött kipletykalt stb. Ma sem èrtem.


Màsik nagy baràtnöm csunyàn kölcsön kèrt (gyogyszertari vényeket kivaltott aztan megjatszotta hogy jaj nincs nala penz, majd megadja, igy kisegitettem nem kis összeggel es azota is tartozik. Csupan azert nem àll velem szoba mert mindig felhoztam neki mikor kapom meg.

Nem adta meg soha. Es inkabb engem dobott mint baràtot hogy ne kérjem nem all velem szoba.

2020. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!