Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit mondjak a barátnőimnek,...

Mit mondjak a barátnőimnek, miért nem utazhatok el velük? Felakarják hívni az anyámat

Figyelt kérdés
18 éves leszek most tavasszal, végzős vagyok. Van két idősebb barátnőm (19-20 évesek). Ők már ugye egyetemisták, sokkal szabadabban mozognak így napközben is. Az egyikőjük folyton utazgat, de tényleg így havi szinten megy valahova. Van, hogy csak 3-4 napra, Anglia, Spanyolország, stb. De van, hogy elutazik hetekre nyáron, meg télen. A másik barátnőm nyugisabb. Mostanában mondogatják, hogy utazzunk már el hármasban valahová, csak csajok. Nem hetekre, hanem pl csütörtöktől vasárnapig Prágába, Lisszabonba, Párizsba. Viszont nekem nincs kedvem, meg kicsit tartok is attól, hogy ott mi történne. Ugyanis az első barátnőm (az utazós) elég szabadszellemű a fiúkat tekintve, ha bulizni megyünk és ott vagyok náluk Pesten, akkoris ő simán eltűnik már az este elején és odaadja nekem a kulcsait, hogy akkor menjek haza majd egyedül. És nagyon sz_r érzés, amikor tök ismeretlenek között ott ülök egyedül, hogy akkor most mit csináljak?! Nem egyszer volt már ebből baj, hogy még másnap sem ment haza, én meg ott malmoztam a lakásában, hogy akkor most mit csináljak? Szóval ilyen szempontból megbízhatatlan, és tudom, hogy kint is ezt csinálná, mert minden útjára így megy, most is azért nyomja ennyire a portugál utat, mert megismerkedett egy ottani sráccal és mondta a srác neki, hogy ingyen tudna szállást, meg ha kimegy, akkor az ő jegyét ki is fizetné, meg ilyenkor őt meg is hívják kb mindenre, szóval neki ez ilyen potya nyaralás, ahol max a reggeli kávéját fizeti ő. A másik barátnőm meg olyan, hogy megy utána, mint a birka néha... Én meg nem vagyok ilyen "könnyen oldódó", ismeretlen srácokkal nem szeretek bandázni rögtön, hogy menjünk fel hozzájuk akkor, bulizzunk velük, meg ilyesmi. És félek, hogy kint is ez lenne, hogy ők eltűnnek, én meg ott egyedül mihez kezdek?! Mert Pesten még hazataxizok, ha nagyon gáz a helyzet, de ha már kifizetek egy rakat pénzt, ott vagyok egy másik országban, jól érezni szeretném magam. Ezt nekik így nem mondtam meg, hanem próbáltam ködösíteni, hogy most nyelvvizsgára készülök, most a félév zárás miatt tanulnom kell, utána hogy amúgy is sokat utaztam mostanában anyáékkal, és most már tényleg nem tudtam mit kitalálni, mert mondták, hogy akkor az érettségire egy utat kapok tőlük, és mondtam, hogy anya nem engedne el... Ami kicsit átlátszó, mert amúgy lazák a szüleim és szerintem ha megkérném őket, elengednének. Ezért mondták a barátnőim, hogy jó, akkor ők felhívják anyát és beszélnek vele. Ezt meg nem akarom, mert anya nem tudja annyira a dolgokat, arra meg nem akarom megkérni, hogy hazudjon.
2020. márc. 4. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
De miért nem tudod megmondani nekik? Szerintem az igazi barátok őszinték, akikhez nem tudunk őszinték lenni, azokkal nem is érdemes foglalkozni. Szerintem.
2020. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mert megsértődnének. Így is már beszéltünk sokszor erről, hogyha hárman indulunk bulizni, akkor maradjunk is együtt, de aztán mindig ugyanaz a vége... És szerintük én vagyok a merev, meg aki nem tud bulizni, pedig csak nem bírom, amikor a pasik undorítóan nyomulnak és már a pultnál a nyakamat csókolgatják 3 perc ismerettség után. Szóval tudom, hogy ebből csak sértődés lenne.
2020. márc. 4. 12:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor sértődjenek meg. Most komolyan. Ha nem vállalhatod fel magad előttük, akkor ők nem igazi barátaid, nem te, a te személyed érdekli őket, hanem az, hogy legyen társaságuk az este elindításához vagy az utazáshoz, és nem törődnek azzal, hogy neked mi esne jól.
2020. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Horaires válasza:
100%
Hát sértődjenek csak meg. Sokkal fontosabb a saját biztonságod, s hogy jól érezd magad.
2020. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem barátok. Keress olyan embereket akikkel hasonló a nézetetek a megfelelő viselkedésről.

Ha nem mered elmondani a véleményed, és saját magad elnyomod és e miatt rosszul érzed magad akkor az egyedül a te hibád. Senki sem kényszeríti, hogy velük lógj.

2020. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy ti igazi barátnők vagytok. Így aztán a fenét érdekelné hogy megsértődnek.
2020. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Mondd meg anyádnak, nem akarsz velük menni, ha felhívják rázza le őket.

Te meg ne mászkáljál fel mindenféle idegen pasihoz, mert megerőszakolnak (jó esetben), az is egy dolog, hogy ribi barátnőd, neked nem kell ilyen eszetlennek lenni, én nem mennék vele sehova.

2020. márc. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyennel még bulizni se mennék :) Én se szeretem, ha ott hagynak egyedül. Akkor ennyi erőből mehetnék eleve egyedül.

Nem illetek össze. Nem kell erőltetni az egészet.

2020. márc. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Te ennyire lenézed magad? Vagy mégis mi az istenért barátkozol ilyene emberekkel, de komolyan? Sértődjenek meg, ezek marhára nem barátok egyébként sem.
2020. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi járványos helyzetben amúgy sem jó ötlet össze-vissza utazgatni.
2020. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!