Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit mondjak a barátnőimnek,...

Mit mondjak a barátnőimnek, miért nem utazhatok el velük? Felakarják hívni az anyámat

Figyelt kérdés
18 éves leszek most tavasszal, végzős vagyok. Van két idősebb barátnőm (19-20 évesek). Ők már ugye egyetemisták, sokkal szabadabban mozognak így napközben is. Az egyikőjük folyton utazgat, de tényleg így havi szinten megy valahova. Van, hogy csak 3-4 napra, Anglia, Spanyolország, stb. De van, hogy elutazik hetekre nyáron, meg télen. A másik barátnőm nyugisabb. Mostanában mondogatják, hogy utazzunk már el hármasban valahová, csak csajok. Nem hetekre, hanem pl csütörtöktől vasárnapig Prágába, Lisszabonba, Párizsba. Viszont nekem nincs kedvem, meg kicsit tartok is attól, hogy ott mi történne. Ugyanis az első barátnőm (az utazós) elég szabadszellemű a fiúkat tekintve, ha bulizni megyünk és ott vagyok náluk Pesten, akkoris ő simán eltűnik már az este elején és odaadja nekem a kulcsait, hogy akkor menjek haza majd egyedül. És nagyon sz_r érzés, amikor tök ismeretlenek között ott ülök egyedül, hogy akkor most mit csináljak?! Nem egyszer volt már ebből baj, hogy még másnap sem ment haza, én meg ott malmoztam a lakásában, hogy akkor most mit csináljak? Szóval ilyen szempontból megbízhatatlan, és tudom, hogy kint is ezt csinálná, mert minden útjára így megy, most is azért nyomja ennyire a portugál utat, mert megismerkedett egy ottani sráccal és mondta a srác neki, hogy ingyen tudna szállást, meg ha kimegy, akkor az ő jegyét ki is fizetné, meg ilyenkor őt meg is hívják kb mindenre, szóval neki ez ilyen potya nyaralás, ahol max a reggeli kávéját fizeti ő. A másik barátnőm meg olyan, hogy megy utána, mint a birka néha... Én meg nem vagyok ilyen "könnyen oldódó", ismeretlen srácokkal nem szeretek bandázni rögtön, hogy menjünk fel hozzájuk akkor, bulizzunk velük, meg ilyesmi. És félek, hogy kint is ez lenne, hogy ők eltűnnek, én meg ott egyedül mihez kezdek?! Mert Pesten még hazataxizok, ha nagyon gáz a helyzet, de ha már kifizetek egy rakat pénzt, ott vagyok egy másik országban, jól érezni szeretném magam. Ezt nekik így nem mondtam meg, hanem próbáltam ködösíteni, hogy most nyelvvizsgára készülök, most a félév zárás miatt tanulnom kell, utána hogy amúgy is sokat utaztam mostanában anyáékkal, és most már tényleg nem tudtam mit kitalálni, mert mondták, hogy akkor az érettségire egy utat kapok tőlük, és mondtam, hogy anya nem engedne el... Ami kicsit átlátszó, mert amúgy lazák a szüleim és szerintem ha megkérném őket, elengednének. Ezért mondták a barátnőim, hogy jó, akkor ők felhívják anyát és beszélnek vele. Ezt meg nem akarom, mert anya nem tudja annyira a dolgokat, arra meg nem akarom megkérni, hogy hazudjon.
2020. márc. 4. 12:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A másik illető is megsértődne? Én is megmondanám, persze finoman és indulatmentesen a dolgot. Keressen valakit, aki ezt elviseli, aztán bárhol bárkit megismer, utazzon oda és mással viselkedjen így mint amit leírtál.
2020. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
En elmegyek helyetted, ha gondolod. Amugy az lenne nagy, ha itt lenne gyakorin a ketto csaj kozul valamelyik es magara ismerne :D
2020. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%

Eléggé egyöntetű és jó válaszokat kaptál. A két lány (direkt nem írtam, hogy "a két barátnőd" társasága nem a Te világod. Különb barátnőket érdemelsz.

Ffi.

2020. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is volt ilyen barátnőm, kérdező. Csak az a szerencse, hogy volt a társaságunkban egy harmadik lány, aki szintén olyan volt mint én, így sosem maradtam egyedül szerencsére. Mondd meg nyugodtan annak az ostoba libának (bocsánat, de az, pedig én is szabadszelleműnek vallom magam), hogy pontosan ezért nem fogsz velük menni. Én amúgy már azért nagyon mérges lettem volna, ha a buli másnapján ott kéne ülnöm a lakásban, hogy mégis mikor szíveskedik hazamenni. Tudod mit kellett volna tenned? Bezárni és hazamenni, a kulcsaival együtt. Aztán majd jön, ha keresi, nem még neked várni rá. Ne hagyd magad ezekkel szemben, ő nem a barátnőd egyáltalán, majd rá fogsz jönni.

Az is megoldás lehet, hogy megkérnéd anyukádat, hogy játsza el a szigorút (én is sokszor csináltam ezt a te korodban), viszont én az őszinteségre szavazok. Sértődjenek meg, egy problémával kevesebb. Nem vesztesz semmit, hidd el.

2020. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az is megoldás lehet, hogy megkérnéd anyukádat, hogy játsza el a szigorút (én is sokszor csináltam ezt a te korodban)"


Nagyon otthonülős voltam, anyukám tudta, hogy nekem ezek a kimozdulások nem mennek, magától mondta mindig, hogy "mondd azt, hogy nem engedlek el". :)

2020. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam alap, hogy nem hagyok ott senkit buliban, mert bármi történhet vele, és az én felelősségem. Felesleges attól félned hogy megsértődnek, ezek az emberek nem a barátnőid. Simán csak egy olcsó lotyó, akinek kell valaki, aki tartja a gyertyát.


Ha kint ott hagynak a francba és ne adj' Isten történik veled valami, kitől kérsz segítséget?


Szerezz normálisabb barátokat!

2020. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!