Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Helyesen cselekedtem. De...

Helyesen cselekedtem. De vajon jól is tettem?

Figyelt kérdés

30-as srác vagyok. Nagyon fontos számomra, hogy becsületesen, erkölcsileg korrekt módon, lelkiismeretesen éljek. Nemi identitásomat tekintve meleg vagyok, de nem élek meleg életvitelt sem, és heteroszexuálisat sem. Hetero férfi barátaim azért nincsenek, mert vagy szinlelnem kell, hogy elfogadjanak, vagy, ha megtudják az igazat, eltávolodnak. Melegekkel azért nem barátkozom, mert nagyon másképp gondolkozom, nagyon más az értékrendem, mint a legtöbbjüknek. Igy alapvetően nagyon kevés barátom volt mindig is, és párkapcsolatom pedig egy sem, és nem is keresek pár tudatosan.


Már többször is előfordult viszont, hogy spontán módon bevonzottam biszex férfiakat, akikkel szivesen haverkodtam is, mert élveztem, hogy bár nem kell szinlelnem, mégsem partnerként, hanem csak haverként tekintenek rám. Legalábbis én mindig igy tekintek rájuk - tehát a hetero barátok "pótlékaként", és nem a meleg párkapcsolat "pótlékaként".


De aztán mindig kiderül, hogy ők igenis szexuálisan is érdeklődnének. Én ebbe soha nem megyek bele, és igyekszem lebeszélni őket,annak ellenére, hogy vágy szinten én is vágynék rá, de erkölcsileg nem tartom helyénvalónak, hogy én "rontsam meg" őket, miközben ők (velem ellentétben) normális, heteroszexuális életvitelre is képesek lennének. Én ezt nem tudnám megtenni. Helytelennek, bűnös dolognak érezném. Inkább igyekszem őket lebeszélni a "ferde" kiváncsiságról, arról, hogy olyat tegyenek, amit később bánnának, és ráébreszteni őket, milyen szerencsések, hogy normális életük lehet! Ezzel én úgy hiszem, hogy a javukat szolgálom, bár ilyenkor a saját esetleges boldogságom árán teszem.

De ezek után én mindig haverkodnék, beszélgetnék, barátkoznék tovább, csak hetero pasik módjára, ám ilyenkor elvesztik az érdeklődésüket, és lelépnek.


Én lennék élhetetlenül etikus? És vajon, ha nem lenne mindez, csak szimplán egy hetero srác lennék, akkor is döntenem kéne az erkölcsileg helyes és gyakorlatban sikeres között? Heteroknál hogy van ez?



2020. márc. 10. 17:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ő se trakták, csak úgy megemlíti, mert épp témába vág, csak tanácsot ad, vagy csak éppen magának jegyez meg valamit. A többi jön magától.

Akkor nem tudom, lehet hogy csak úgy döntöttek hogy nem olyan típusú ember vagy akivel továbbra is kapcsolatot tartanának fent, vagy kínos lenne nekik ezek után, ördög tudja. Ezt rajtuk kívül más nem fogja negfejteni.

2020. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Csak amiatt sajnálom, mert én közben emberileg tényleg megszeretem őket. A full hetero férfiak mindig kinéznek maguk közül, ezeket a látens biszexeket viszont valahogy bevonzom - de nekem fogalmam sincs róla soha az elején, hogy azok, és hiába a tendencia, legközelebb sem lehet ezt majd biztosra venni. És olyan jó érzés ilyenkor, hogy végre vannak hetero férfi barátaim. Aztán eljut odáig a kapcsolat, hogy meg merek nyilni, és akkor ők is bevallják idővel. De volt, hogy be se vallotta, csak egyszer csak megpróbált megpuszilni, ami nagyon váratlanul ért, és rosszul érintett.


Szóval, mikor lelépnek, utána megint barátok nélkül maradok.

Melegekkel meg én nem akarok ismerkedni...


Mindegy. Köszönöm a kitartó válaszaidat!

2020. márc. 12. 22:51
 13/13 anonim ***** válasza:

Csak nagy vonalakban olvastalak el.

Görcsös vagy és befeszült, szerepet játszassz, önigazolsz, ellensúlyozol.

Egyáltalán nem vagy kibékülve önmagaddal annyira amennyire ezt szeretnéd előadni.

A valódi problémádtól amit nem tudsz kezelni, óvatosan eltekintessz és játszod ezt a szerepet, a szupererkölcsös tipp topp csávót, ezen a

vonalon nagyon erősen túlkompenzálsz. Nyílvánvalóan örömet okoz neked, hogy itt a saját mércéd szerint jól teljesítessz és ez ad egyfajta megelégedettség érzést ami remekül kompenzál.

De az emberek nem biorobotok, nem tarthat minden kapcsolatod csak addig amíg a lelkes kezdeti ismerkedős szakasz van, mert idővel mindenki le fog lépni mellőled.

Nem erőszakolhatod rá mindenkire a nyílvánvalóan nem működő értékrended.

Nem működő, mert az ember társas lény, és amennyire leveszem, te igenis keresed a kapcsolódást másokkal, de rendre felsülsz, amit ezzel az öntömjénező hazugsággal leplezel.

Az hogy milyen életmódot folytatsz, az a te dolgod, de a világon semmi közöd más emberek életéhez, meg az életmódjuk megváltoztatásához, semmilyen szinten nem vagy jófej.


Sajnos nagyon messze vagy tőle, hogy érdemben szembenézz önmagadall meg a magadnak tett hazugságokkal, pedig jót tenne ha kilépnél a korlátaid közül.

A leírásodból az jön le eleve, hogy szinte mágnesként vonzod a biszex férfiakat, valljuk be ez nem lehet véletlen.

Kicsit mintha egy nő picsogna, hogy a férfiak csak azt akarják, miközben ő maga mindent megtesz a kisugárzásával, hogy felkeltse a figyelmet.


Bár én nem vagyok ilyen, de szerintem teljesen jó ha az ember be tud rendezkedni párkapcsolat és szexmentes életre.

Viszont egyrészt ne hazudozz magadnak, ne ferdíts, és keress inkább valami olyan életformát ahol nem szivatod a többi másként élő embert.

Mert a legkevésbé sem aranyos, és senkinek nem teszel szívességet a képzelt erkölcsösségeddel.

Igazából van egy csomó aszex ember, még akár olyan kapcsolatod is lehetne ahol nincs szex akár nővel akár férfival, még valami értelemeset is kezdhetnél az élteddel.

Akár karrier szintjén, vagy csak olyan emberekkel körbevenni magad, akik hasonlóan gondolkoznak, amivel am nincs nagy baj, csak ne csomagold hazugságba, mert ez nem erkölcsösség.

Valszeg nem fogod tudni megugrani, hogy ezt letisztázd magadban, de végső soron csak magadnak hazudhatsz meg árthatsz.

2020. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!