Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is idegesítőnek találja...

Más is idegesítőnek találja az angolok sznob affektálását?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 2. 09:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Sokkal szebb az amerikai angolnál.
2020. ápr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Én nem érzem affektálásnak. Aki szépen beszél, annak tetszik a kiejtése. De azért ők is elég sokféleképpen beszélnek. Nyilván nem a Jersey Shore-ban szereplő részeg, IQ harcosok beszéde az, ami tetszik :D

Amerikaiak meg sokszor "nyávognak, gügyögnek".

Szóval minden nyelvben van valami fura/érdekes számomra.

2020. ápr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán nem.

Skóciában élek, de vannak angol és wales-i barátaim is, abszolút nem tartom őket se sznobnak, se idegesítőnek. Ők így beszélnek, és sokkal szebbnek tartom, mint a legtöbb amerikai kiejtést.

2020. ápr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Te hülye vagy, ők így beszélnek, ez a normális.
2020. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
A kérdezö szerint gondolom, akkor nem lennének "sznobok", ha jó "magyaros" akcentussal beszélnének, ahoyg feltehetöen a kérdezö teszi.
2020. ápr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5


Nem az akcentus a zavaró, nyilván az akcentusáról senki nem tehet, hanem az ahogy beszélnek, tudod a non-verbális kommunikáció. Mintha ők lennének a kisistenek akiknek minden szavuk szent. Ugyanakkor hamis, megjátszott az egész kommunikációjuk, nem őszinték.

2020. ápr. 2. 10:39
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Én nem szeretem a dél-angol akcentust, nekem is affektálónak hat, mindig rosszul voltam tőle. A skótot imádom, a manchesteri és a liverpooli baromi vicces, az északival nincs bajom, de a délit nem tudtam megszokni :D

Egyébként rengeteg normális angol van, aki nem sznob és nem felsőbbrendűsködik, ha te csak ilyenekbe futsz bele, akkor nem biztos, hogy velük van a baj.

2020. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7


Igen, a déliek általában a legrosszabbak e tekintetben, még az északi angolok sem szeretik őket.


Az tény, hogy a munkásréteg nem beszél annyira affektálóan, de ők is alapból felsőbbrendűnek tartják magukat mint egy lengyel, magyar vagy román munkás. És ezt nem tudod megváltoztatni bármit teszel. Ők diktálják a keretet és mindig az lesz, hogy ők tesznek szívességet neked azzal, hogy egyáltalán beszélnek hozzád. Persze ezt nem fogják beismerni meg nyiltan beszélni róla de akkor is ez van, olvasni kell a sorok között meg figyelni a non-verbális jelekre, eléggé szembetűnőek.

2020. ápr. 2. 11:39
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, de fura nekem is.
2020. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sokat érintkeztem a munkásréteggel őszintén szólva, amikor ott éltem és ott dolgoztam, akkor szellemi munkám volt, egy nagy angol bank irodájában. Nem lettek mély barátságaim, mondjuk nem is vágytam rájuk, viszont nem éreztem azt, hogy lenéznének. Néhányan igen, de túlnyomórészt nem.

7es vagyok.

2020. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!