Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti is rühellitek azokat az...

Ti is rühellitek azokat az embereket akik szerint az életnek csak a munka az értelme?

Figyelt kérdés
És most a gazdaságot siratják az járvány áldozatai helyett és nem bírnak magukkal, nem bírnak otthon ülni 3 hónapot, nem tudják feltalálni magukat, kicsit kikapcsolódni és elfoglalni magukat valamivel és visszakívánkoznak a munkahelyükre, még akkor is ha ezzel mások életét veszélyeztetik.
2020. ápr. 4. 12:21
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Alapból az életnek a munka az értelme. Szerencsére én most (a környezetemben) nem látok olyan embert, aki a manika miatt siránkozna (azaz, hogy mitől lehetne mégnagyobb bevétele most is), hanem megérti a helyzetet.

Amit tud az ember, megtesz ebben a helyzetben mindenféle tekintetben.

2020. ápr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

14


Ez az, ez azon is múlik, hogy ki milyen értékeket vall.


A jelenlegi világunk melléktermékei a karrierista, törtető, materialist egyedek akik szerint semmi más értelme nincs az életnek mint az, hogy hajtunk amíg a koporsóba nem dőlünk. Es nagyon szomorú. Pedig annyi minden igazán szépet és érdemlegeset lehetne találni az életben amihez nem kell a siker meg a kitüntetés, hanem csak a lazítás és érdeklődés.

2020. ápr. 4. 12:59
 23/39 anonim ***** válasza:

Mond egyet!


Jah lehet otthon dögleni a lakásban is eheted a sok szemetet amitől a valagad nő csak,spórolnod kell minden jó dolgon,párválasztásban is lecsökkennek a lehetőségeid meg mindenben.

2020. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

21


Azzal a mondatoddal nem tudok egyetérteni, hogy az életnek a munka lenne az értelme. Ezt egyébként csak azok vallják akik nem találtak semmi egyebet az életben. A munkával tulajdonképpen szinte minden olyan dolog jár amely negatív érzelmi töltet és amiért nem jó élni: fáradtság, stressz, helyhezkötöttség, bezártság, frusztráció stb. Szerintem az életnek a pozitív érzelmek lenne az értelme és a minél több szórakozás, kikapcsolódás és élvezet, hiszen ezekhez pozitív érzelmi töltet és mentális állapot társul. A munkához általában negatív lelkiállapotok, frusztráció társulnak.

Szerintem nem lehet az élet értelme a negatív érzelmek megtapasztalása hanem sokkal inkább a kellemes és pozitív érzelmek megtapasztalása és világunk megismerése. Egy munkahelyen ezek nem következnek be.

2020. ápr. 4. 13:04
 25/39 A kérdező kommentje:

23


Honnan ez a nagy teljesítmény-kényszer? A szüleid bántottak amikor kicsi voltál?


Lazíts egy kicsit, senki nem fogja megköszönni a halálos órádon, hogy széthajtottad magad az életben.

2020. ápr. 4. 13:05
 26/39 anonim ***** válasza:

Mert nem olyan melót végzel amit szeretsz.

Én imádom a munkám,kényelmesen számítógép előtt,jól fizet,rugalmas munkaidő,karrier lehetőség.

Találd meg amit dolgoznál szívesen.

2020. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Ambíciózus vagyok 25-ös,mert mindig többre vágytam mint az átlagos élet,lemondásaival.


Sose bántottak hanem megfelelő szakmára tereltek és milyen jól tették.

2020. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

26


Számítógép előtt is helyhez vagy kötve és be vagy zárva.


Nem akarod megismerni a világot? Új helyeket látni, új kultúrákat megismerni, lazítani?


Neked pótólja a számítógéped képernyője mindezeket?

2020. ápr. 4. 13:12
 29/39 A kérdező kommentje:

26


De találtam. De én amit szeretek azt csak heti 4-5 órában szoktam csinálni. Afelett már túl sok. Viszont a melót szinte egyfolytában kell csinálni.

2020. ápr. 4. 13:16
 30/39 anonim ***** válasza:
Apám sajnos ilyen. Sokat veszekedünk is..
2020. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!