Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kezeled, ha egy ismerősöd...

Hogy kezeled, ha egy ismerősöd irigykedni kezd rád?

Figyelt kérdés
Főleg, ha az illető ezt rosszindulattal kezeli? Mondjuk egymás mellé költöztök, hasonlók vagytok, jól kijöttök, de egy idő után neked elkezd jobban menni a sorod, és ezt a másik rossz szemmel nézi. Vagy ha mondjuk elkezd felfelé ívelni a karriered, többszörösét kezded keresni a réginek, de ezt (és az életszínvonal változásod) mások rossz szemmel nézik? Ha beszólogatnak, kibeszélnek emiatt a hátad mögött. Vagy ha bunkón kezdenek viselkedni veled ez miatt. Hogy kezelnéd ezt? Érnek az ilyen kapcsolatok valamit egyáltalán, ahol ilyen kicsi a tűrésküszöb a másik felé?
2020. ápr. 28. 22:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha azt érzem a másikon, hogy irigykedik rám, megszakítom vele a kapcsolatot.
2020. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Volt egy hasonló esetem. én 24/F vagyok most és ő jóval fiatalabb nálam. Nem volt benne soha rossz szándék. Csak elhanyagolták a szülei, és viszonylag tudatlan(naív). A mi gondunk az volt, hogy irigységszerű indulat keletkezett benne, mert mással is jól elszórakoztam a chaten. Zavarta őt elég erősen. Ha megtudta, hogy mással beszélek, akkor kilépett a beszélgetésünkből, és ette a kefét egymagában mert nincsnek más barátai.

DE én megváltoztattam és büszke vagyok emiatt magamra. Mert számomra minden egyes emberi kapcsolat egyfajta játék = hogyan tudok minél többet kihozni belőle, és fejleszteni. Mindig erre törekszem. Kivéve ha kretén. Az kap egy erős /hivatalos formájú üzenetet meg 24 órát a változásra. De olyan is van aki azonnali tiltást kap. Az se érdekel h minden nap találkozom vele.


Na de vissza a változtatásra. Révén, hogy erősen jól ismerem a családi hátterét, és a nem létező baráti kapcsolatait, tudtam, hogy ez az irigység szerű érzelem, nem valódi, csak abból ered, hogy inkább féltékeny - mert nem akar elveszííteni mások - szerinte "érdekesebb" társasága miatt. Nagyon jól tudtam, hogy ide temérdek türelem kell majd, és nagyon hosszú idő. majd 1,5 évembe tellett megtanítani őt arra, hogy ha szeretsz valakit bármilyen módon, akkor szabad teret kell neki adnod mert ha megfolytod akkor elúszik - megpróbál majd megszökni a "kapcsolatból" és egyedül maradsz a magad hibája miatt.

Eleinte heti több alkalommal is előfordult a helyzet, hogy lelépett a beszélgetésből amint megtudta (mert egyenes vagyok mindenkivel mindig és az igazat mondom) hogy a "riválisával" beszélek. De mindig elmondtam neki hosszú üzeneteket küldve, hogy lehet nem egyszerre de megosztható minden kapcsolat és addig is írhat amire 100% válaszolok, ha épp nem vele beszélek. Azt is elmondtam neki számtalan alkalommal, hogy ne forduljon magába, hanem írja le nekem a gondolatait, és beszéljük meg. A kezdetekben nagyon zárkózott volt, de mostanra képes teljesen közvetlenül telefonon is beszélgetni pár emberrel köztük velem is. Nem volt szándékom irányítani, mert senkit se szeretek, de ha szüksége van rá, és tudom, hogy menni fog -segítségemre számíthat ha nem is választaná tudatosan.


Lisztőrlő 24/F

2020. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!